Рада відправила антирейдерський законопроект на доопрацювання
Рада відправила антирейдерський законопроект на доопрацювання

Верховна Рада України відправила законопроект №8121 щодо протидії рейдерству на повторне друге читання в комітет. За відповідне рішення проголосувало 235 народних депутатів, передає УНН.

Нагадаємо, що прийняття законопроекту №8121 убезпечить аграріїв від цілої низки рейдерських випадків і зміцнить право власності в країні загалом.

Озвучено ТОП-3 схеми рейдерства в Україні. Також, за даними нардепа Івана Мірошніченка, у цьому році зафіксовано офіційно 654 випадки  рейдерства.

Оскільки за ухвалення законопроекту в цілому проголосувало 208 депутатів з 226 необхідних, голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував відправити законопроект на доопрацювання в комітет. Це рішення було підтримано парламентом.

Документ покликаний забезпечити захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігти протиправному поглинанню і захопленню підприємств.

Зокрема, в ньому передбачені норми, які дозволяють власнику вносити до реєстру прав заборону реєстрації оренди без нотаріального посвідчення договору.

Документ вводить два види договорів на оренду: з пролонгацією та без. Якщо договір без пролонгації, то після закінчення терміну його дії, він автоматично вилучається з реєстру прав. Якщо договір з пролонгацією, то для вилучення його з реєстру прав потрібна буде письмова заява орендаря або орендодавця про припинення договору, але тільки після завершення терміну дії цього договору.

Окрім цього, законопроект зобов'язує перевести усі документи на землі, які є в паперовому вигляді, в електронну форму.

Важливо, що законопроект зобов’язує уряд за кошти держбюджету провести інвентаризацію всіх земельних ділянок, інформація про які відсутня у Державному земельному кадастрі. Мова йде про майже 20% від загальної кількості сформованих земельних ділянок, а це близько 8 млн земельних ділянок. Відомості про них є лише у паперовій формі, – зазначив народний депутат Олег Кулініч та додав, що внесення відомостей до е-реєстру унеможливить рейдерство.

Водночас, до другого читання із законопроекту виключили норму про те, що арешти та обтяження автоматично припиняються через п’ять років, а також уточнили перелік документів, відповідно до яких може здійснюватися нотаріальне посвідчення правочинів. Проте у залі розгорілася дискусія, оскільки депутати пропонували внести ще низку правок.

Так, нардеп Іванчук вимагав ліквідувати комунальні підприємства, які, з його слів, насправді здійснюють не державну реєстрацію, а рейдерство в аграрній сфері. Проте представники Комітету наполягли на тому, щоб парламент розглянув саме опрацьований Комітетом варіант, а парламентарі звернули увагу на те, що нині у залі хочуть «провести» правки з голосу, які замінюють одні «схеми» іншими.

Голова ВРУ зауважив, що у залі є непорозуміння, тож двічі провів рейтингове голосування щодо підтримки «антирейдерського» законопроекту у редакції Комітету. Необхідної для ухвалення рішення кількості голосів у залі не знайшлося. У підсумку, депутати відправили законопроект у Комітет на повторне друге читання 235 голосами «за».

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 грудня 2018
Скільки законів у 2018 році ухвалила Рада – Парубій
Протягом 2018 року народні депутати встигли ухвалити 158 законів. Про це повідомив голова Верховної ради Андрій Парубій під час...
10 грудня 2018
Міжвідомча антирейдерська комісія не виконує свої обов'язки — заява
За рік роботи Міжвідомчій комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств вдалося розглянути лише...
7 грудня 2018
Рейдери стали користуватися послугами хакерів
Для внесення змін до державних реєстрів рейдери наймають хакерів та підробляють ключі нотаріусів. Останні дізнаються про втручання на робоче місце...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...