Впровадження воєнного стану може різко спровокувати суттєву споживчу інфляцію
Впровадження воєнного стану може різко спровокувати суттєву споживчу інфляцію

Курс гривні пішов вниз після нападу російських військових на українські кораблі в Керченській протоці і перед призначеним на 16:00 засіданням Верховної Ради з питання введення в Україні воєнного стану.  Її рух буде дуже важливим для України, оскільки значне послаблення гривні може різко спровокувати суттєву споживчу інфляцію. Про це на сторінці у Facebook заявив Голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, акції українських агрокомпаній обвалилися на фондових біржах Лондона та Варшави. Хронологію подій читайте у матеріалі AgroPolit.com.

Експерт оцінює ймовірність введення воєнного стану в нашій країні вкрай високо.

Дорошенко зазначає, що прогнози на 2019 рік і так були достатньо негативними: відсутність внутрішніх та зовнішніх приватних інвестицій, існування лише на зовнішні запозичення, відсутність економічного зростання, яке б позначилось на внутрішньому попиту домогосподарств, слабкий соціальний захист, і вибори Президента та Верховної Ради.

Але необхідно в найближчі дні зробити все, щоб не відбулось панічних дій населення, яке як і в часи Майдана, може за 2-3 дні зробити місячний обсяг закупок, що приведе к тимчасово пустим полкам магазинів та подальшого підвищення вартості соціальних продуктів довготривалого зберігання. Гривня вже прогнозовано пішла вниз, поки лише на 5 коп. Але її рух буде дуже важливим для нас, оскільки значне послаблення гривні може різко спровокувати суттєву споживчу інфляцію, - зазначив Дорошенко.

Він стверджує, що коливання гривні в грудні будуть впливати на вартість товарів і послуг вже в січні 2019 року. При правильній організації можна уникнути погіршення соціально-економічних умов наступного року. Але в будь-якому випадку це призведе до подальшого збільшення потоку трудових мігрантів до країн ЄС, хоча він почав потрошки стабілізуватись, і рішення перевезти свої родини до країн працевлаштування.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...