Перед зняттям мораторію необхідно ввести ефективні механізми розпорядження землею
Перед зняттям мораторію необхідно ввести ефективні механізми розпорядження землею

Перш ніж проводити великі земельні реформи, потрібно вирішити нагальні питання: завершити інвентаризацію, розмежувати землі ОТГ і запустити доступну систему кредитування. Тож не потрібно поспішати з продажем того, що може й так приносити нормальний прибуток. Про це під час дискусійного клубу, організованого виданням «Ділова Столиця», повідомила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

Нагадаємо, для ефективного запуску ринку землі в Україні необхідно провести інвентаризацію земель та реформу судової системи для забезпечення права власності.

«Кому сьогодні потрібне скасування земельного мораторію? Давайте подивимося. Чи потрібен скасований земельний мораторій холдингам? Ні, більшості не потрібен. Адже вони цілком задоволені дешевою орендою. Так, у нас є декілька гравців, які накопичили ресурс і мають змогу викупити свій земельний банк, та це одиниці. У більшості немає грошей на викуп землі. Чи потрібне скасування мораторію пересічним українцям? Дослідження свідчать, що ні, не потрібне», - зазначила Наталія Білоусова.

На її думку, в Україні необхідно ввести ефективні механізми розпорядження землею.

Люди розуміють, що землю можна не продавати та водночас непогано на ній заробляти. То кому ж вигідно? Державі вигідно? Так, вигідно, бо розміри державної корупції просто шалені. Про це свідчать і дані Держгеокадастру. Сьогодні можна дуже просто з’ясувати, хто і як заробляє на державних землях. Навіть в інтернеті є повно інформації з цього приводу», –  заявила Наталія Білоусова.

За її словами, навіть якщо ситуація зміниться і в керівництва країни з’явиться політична воля для скасування мораторію, в Україні все одно відсутні умови для нормальної роботи земельного ринку: по-перше, немає доступних кредитів для тих, хто хотів би зайти на цей ринок, купити землю і почати на ній працювати. У тих, хто вже працює, така можливість є. По-друге, в країні не завершено земельну інвентаризацію, адже під це ні грошей не виділяють, ні бажання немає. Тому що в каламутній воді легше ловити велику рибу. За такого набору реформ можна забути про закінчення інвентаризації земель. Зважаючи на той факт, що інвентаризація не завершена та не визначені в рамках закону межі територіальних громад, уявіть, які у нас з’являться проблеми на фоні процвітаючого в країні рейдерства? Ми просто створимо райські умови для рейдерів.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 листопада 2018
Рада Європи чекає від уряду кроків у напрямку зняття мораторію на землю, – суддя ЄСПЛ
Питання зняття мораторію на продаж землі в Україні є пріоритетом для Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ), де від України вимагають плану дій, як...

Вибір редакції

20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...
18 жовтня 2021
Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди
Минули перші сто днів роботи ринку сільськогосподарських земель. Ми вже можемо оцінити перші результати, доступні нам завдяки моніторингу...
14 жовтня 2021
Ринок землі – результати від Мінагро, Мінюсту, Нотаріальної палати та Держгеокадастру
Мінагро оприлюднило результати роботи 100 днів робити ринку землі. За даними земельного моніторингу відомства, куплено і продано 70 569 га землі, що...