Бізнес виступив проти вибіркового збільшення податкового навантаження на платників
Бізнес виступив проти вибіркового збільшення податкового навантаження на платників

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) заперечує проти вибіркового збільшення податкового навантаження на сумлінних платників. Про це повідомляє прес-служба асоціації.

Нагадаємо, Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді розширити базу оподаткування єдиного соціального внеску в розмірі 22% з 15 мінімальних зарплат (55,8 тисячі гривень) до 25 (104,3 тисячі гривень) і ввести регресивну шкалу відрахувань ЄСВ.
 
Асоціація із прикрим здивуванням сприйняла новину про схвалення Урядом проекту закону Міністерства соціальної політики про детінізацію заробітних плат. Найбільш помітним інструментом детінізації «за рецептами» Міністерства соціальної політики має стати скасування максимальної величини бази нарахування єдиного соціального внеску. 15 листопада відбулась зустріч представників Асоціації з Мінсоцполітики та обговорення даного питання. 

В асоціації переконані, що гарантованим наслідком скасування максимальної величини бази нарахування ЄСВ стане суттєве зростання витрат бізнесу. Так, Міністерство соціальної політики розраховує отримати додаткових 10 млрд. гривень ЄСВ – відповідно, на цю суму зростуть витрати бізнесу на обов’язкові платежі.

Викликає обурення, що левову частку цих додаткових надходжень повинні забезпечити платники, що вже зараз легально виплачують заробітні плати. Фактично, під гаслами боротьби за детінізацію заробітних плат насправді пропонується запровадити вибіркове додаткове оподаткування саме сумлінних платників, які не перебувають у тіні, - повідомляють в ЄБА.

На думку Асоціації, збільшення навантаження на сумлінних платників є вкрай несправедливими способом компенсувати втрати, які створюються внаслідок існування легко доступних схем ухилення від податків. Держава має зосередитись на боротьбі саме з ухиленням від оподаткування, а не на імітації такої боротьби. В асоціації переконані, що пропоновані Міністерством соціальної політики заходи ще більше заохотять недобросовісних платників до збереження тіньових схем, адже посилатимуть недвозначний сигнал, що будь-які втрати бюджету компенсуватимуться  за рахунок платників сумлінних!

Відтак, на думку Асоціації, пропоновані Міністерством заходи будуть контпродуктивними з точки зору боротьби з «тіньовими» зарплатами та можуть спричинити ланцюгову реакцію негативних наслідків.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України та Президента України з проханням не підтримувати ініціативу із збільшення навантаження на оплату праці, яка у запропонованому вигляді є небезпечною, однобокою та вибірковою дією, а не комплексним вирішенням питання, - йдеться в повідомленні.

Водночас, ЄБА в усіх деталях вивчить законопроект та надасть додаткові зауваження та коментарі від бізнесу, у тому числі стосовно боротьби із схемами ухилення від оподаткування.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 листопада 2018
У 2019 році кількість підприємств, які перевірятиме ДФС, зменшиться на 10%
Державна фіскальна служба України (ДФСУ) має намір зменшити на 10% кількість підприємств, які потраплять до плану-графіка проведення перевірок у 2019...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...