Фермери скаржаться на недостатнє фінансування агросектору
Фермери скаржаться на недостатнє фінансування агросектору

Зараз фінансування агросектору недостатнє. Треба виділяти більше коштів. Крім того, більше господарств захочуть працювати прозоро і відкрито. Про це розповів фермер Ростислав Бойко, йдеться у матеріалі Kurkul.com «Про агродотації з перших вуст: досвід фермерів Черкащини». 

Нагадаємо, попередній аналіз (спецпроект «GoЗаАгроДотаціями») показав, що у серпні з бюджету було видано менше 10% держпідтримки. За оцінками експертів, з такими темпами вибрати їх усі до кінця року нереально, тому закладені суми пропонують перенести на 2019 рік, збільшивши держпідтримку до 12,4 млрд грн.

Бойко перконаний, що зараз фермерів «зажали» так, що не продихнути, а сільським господарствам дуже важко виживати.

«Потрібно їм (фермерам - прим.) допомагати. Як варіант, можна рахувати обсяг дотацій пропорційно врожаю. І давати дотації треба всім господарствам. Повинно бути виділення держ дотацій. Всім господарствам — незалeжно від того, чи обробляє 1 тис. га, 500 га чи навіть 1 га. Але претендувати на державні гроші мають тільки ті, хто працює офіційно  й сплачує податки», - зазначає аграрій.

Фермер Борис Кукунін переконаний, що державна підтримка має бути стабільною. Так фермер принаймні знатиме, що не застрягне навічно в кредитах, боргах. Крім того, видача дотацій господарствам, які чесно ведуть бізнес, сприятиме виходу агросектору «з тіні» і його подальшому розвитку. 

Якщо взяти мене, садівника, і весь ягідний сектор, то у 2018 році близько 80% виробників «впали на коліна». Моє господарство врятувало те, що я виробник органічної продукції і мав хоч якийсь прибуток, - говорить він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...