Через бездіяльність Мінагрополітики фермери не користуються дотаціями
Через бездіяльність Мінагрополітики фермери не користуються дотаціями

Українські фермери скаржаться на роз'яснювальну роботу Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо можливостей держпідтримки. Про це йдеться у матеріалі Kurkul.com «Про агродотації з перших вуст: досвід фермерів Черкащини».

Нагадаємо, попередній аналіз (спецпроект «GoЗаАгроДотаціями») показав, що у серпні з бюджету було видано менше 10% держпідтримки. За оцінками експертів, з такими темпами вибрати їх усі до кінця року нереально, тому закладені суми пропонують перенести на 2019 рік, збільшивши держпідтримку до 12,4 млрд грн.

Фермер Борис Кукунін зазначає, що отримував інформацію щодо механізму отримання дотацій від різних джерел, котрі не мають жодного прямого стосунку до сільгоспвиробництва. 

«Місцеве управління агропромислового розвитку таки надсилає якісь листівки про дотації. Але потрібно самому в цій темі варитися, щоб знати інформацію», – додає Кунін.

Хотілося б, щоби Мінагрополітики більше надавало пояснень. Потрібно, щоб були більш зрозумілі для всіх оці рухи документів і коштів. Бо, наприклад, ми з колегами дізналися про механізм від аграрної громадської організації", – говорить фермер Сергій Гнатюк.

Він додає, що було б добре, щоб невеликі господарства дізнавалися про підтримку з перших вуст, бо такі кредити їм дуже необхідні. Дотації треба давати тим господарям, які самі стають на ноги, аби не виїжджали з України.

Фермер Ростислав Бойко додає, що інформаційна робота Мінагрополітики могла б бути кращою. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

29 червня 2020
Власники 5 і більше корів мають право претендувати на бюджетну дотацію
Власники 5 і більше корів мають право вимагати у урядовців бюджетну дотацію. Кошти передбачає постанова КМУ №447 від 3.06.2020 року. Деталі про це у...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...