У Раді вважають, що аграріїв потрібно виводити з «тіні» податковими поступками
У Раді вважають, що аграріїв потрібно виводити з «тіні» податковими поступками

В Україні є поля, де офіційно нічого не росте, а насправді все засіяно соняшником або кукурудзою. Про це повідомив народний депутат, член Комітету ВР з питань аграрної політики Олексій Мушак, передає УНН.

Нагадаємо, 30-45% українських фермерів працюють у «тіні».

За його словами, більшість аграріїв сьогодні в «тіні», тому що інакше їм просто невигідно.

«Я дуже сподіваюся, що в цьому році Рада прийме норму про так зване мінімальне податкове навантаження, і тоді не важливо, працюєш ти "в білу" чи "в чорну" – ти повинен сплатити мінімум із 1 га.

І це означатиме, що всім буде вигідно працювати не в тіні. В Україні велика кількість полів, де говорять, що там нічого не росте, або росте для власного використання, а насправді там соняшник або кукурудза, або інший товарний об'єкт.

А треба так: «У тебе є земля? Оплати тисячу гривень з гектара». А якщо ти цього не платиш - у тебе боргові зобов'язання. Якщо це робити, тоді питання тінізації вирішується в економічний спосіб, коли тобі стає невигідно працювати в тіні», – сказав Мушак.

За інформацією профільних експертів, в тіні сьогодні перебуває близько 70% дрібних фермерів, які ухиляються від сплати податків і платять зарплати в конвертах. Тим самим, позбавляючи себе доступу до державних субсидій (дотацій).

Коли ми говоримо про держпідтримку, то право на неї мають ті підприємства, які працюють абсолютно легально. Фермер повинен збувати свою продукцію не за готівку. Він повинен декларувати всі свої доходи і витрати, вести елементарну бухгалтерію", – пояснює генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький.

За інформацією Асоціації фермерів і приватних землевласників України, від держпрограм підтримки АПК в цьому році відмовилися 58% з 40 тисяч опитаних фермерів, що також може свідчити про їхні спроби приховати свою реальну діяльність від органів влади.

Експерти пояснюють це тим, що фермерам легше відмовитися від дотацій, ніж потім мати справу з перевіряльниками.

Багато підприємців не звертаються за держпідтримкою, побоюючись надалі проблем. Складно зрозуміти, коли до тебе прийдуть перевіряючі органи і як будуть перевіряти...", – каже віце-президент SigmaBleyzer і AgroGeneration Владислава Маголецька.

Так чи інакше, тіньовий сегмент АПК не дає можливості навіть профільним органам влади визначити реальні обсяги вирощування, продажу та зберігання с/г товарів в Україні, заявив експерт Олексій Дорошенко.

За його словами, про глобальні нестикування стало відомо після того, як офіційні дані влади порівняли з даними супутників.

З'ясувалося, що різниця між тим, що аграрії декларують офіційно і тим, що виробляється насправді, становить до 145%", – повідомив Дорошенко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

23 листопада 2018
5 податкових змін для бізнесу в 2019 році
На  2019 рік в Україні владою запропоновано низку податкових змін щодо акцизів, ставок ренти, ПДФО. Про це повідомляє УНН. Нагадаємо, що бізнес...
22 листопада 2018
У 2019 році кількість підприємств, які перевірятиме ДФС, зменшиться на 10%
Державна фіскальна служба України (ДФСУ) має намір зменшити на 10% кількість підприємств, які потраплять до плану-графіка проведення перевірок у 2019...
20 листопада 2018
Агрополітичні новини з 12 по 16 листопада
Дивіться у сьогоднішньому випуску: 1. АГРОПРОМ ФОРМУЄ 17% ВВП УКРАЇНИ – ГРОЙСМАН. 2.  АГРАРІЇВ ПОТРІБНО ВИВОДИТИ З «ТІНІ»...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...