В Україні створять реєстр аграріїв-одноосібників для надання їм  держпідтримки – Мінагрополітики
В Україні створять реєстр аграріїв-одноосібників для надання їм держпідтримки – Мінагрополітики

В Україні планується створити реєстр фермерів, який дасть змогу надавати державну підтримку аграріям-одноосібникам у рамках програм держпідтримки АПК. Про це  заявив керівник Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Міністерства аграрної політики та продовольства Юрій Апальков, повідомляє «Інтерфакс».

Нагадаємо, що менше 10% дотацій отримав агросектор за 8 місяців із закладеної у бюджет держпідтримки на цей рік.

«Сьогодні готуються пропозиції щодо законопроекту, щоб в Україні з'явився державний аграрний реєстр. Сподіваємося, що ключове рішення з цього питання буде ухвалено ще цього року», – сказав він.

За словами Апалькова, селяни-одноосібники сьогодні не можуть скористатися програмою держпідтримки фермерів, оскільки більшість із них не зареєстровані як підприємці. Впровадження аграрного реєстру дасть змогу вирішити цю проблему й ефективніше використовувати «фермерський мільярд».

Апальков зазначив, що Укрдержфонд до кінця року очікує понад 2 тис. заявок за програмою підтримки новостворених фермерських господарств. За його словами, наступного року фонд має намір «сприяти спілкуванню фермерів і банків» у частині кредитування с/г виробників із компенсацією за рахунок держпідтримки.

Із двома банками - ПриватБанком і Укргазбанком - досягнуто попередньої домовленості по-новому підійти до програм. Ми сподіваємося, що наступного року буде зовсім інша картина за програмою кредитування і співпраці з українськими банками, - зазначив він.

Заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета додав, що коло банків, через які фермери зможуть отримати кредити з держпідтримкою, буде значно розширено.

Раніше працювали лише чотири банки з державною часткою. Сьогодні постанова №911 розширює коло до тих банків, які взагалі працюють в Україні з державними коштами, а їх понад 30. Це дає більше можливостей для фермерів, - пояснив він.

Крім того, за словами Апалькова, Укрдержфонд запустить проект «бізнес-інкубатор», який передбачає консультації для фермерів у режимі онлайн, а також супровід фермерів протягом півроку після завершення проекту. Цей проект покликаний підвищити економічну та юридичну грамотність фермерів.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

6 березня 2020
Одноосібникам, які обробляють понад 2 га землі, до 1 травня слід подати декларації
Громадянам, які одноосібно обробляли у минулому році земельні ділянки понад 2 га землі, до 1 травня 2020 року  необхідно задекларувати доходи....
23 серпня 2019
Оприлюднено структуру особистих господарств України за 2019 рік
В Україні станом на початок 2019 року налічується близько 4 млн особистих селянських господарств. Скільки гектарів землі вони займають, яка їхня...
22 серпня 2019
Як відродити в Україні клас куркулів – справжніх господарів землі?
Ведучи мову про один із головних локомотивів економіки України – аграрний сектор, ніхто детально не аналізував: хто ж рухає цей локомотив?...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...