Як реформувати аграрну науку знатимемо за 10 днів – НААН
Як реформувати аграрну науку знатимемо за 10 днів – НААН

Національна академія аграрних наук України завершить доопрацювання Програми реалізації Концепції реформування аграрної науки протягом наступних 10 днів. Про це заявив президент НААН під час засідання Президії, присвяченого реформуванню галузі, пише сайт організації.

Нагадаємо, що практика державної підтримки аграрного сектора економіки останніх років, особливо поточного, свідчить про необхідність використання коштів державного бюджету на базі попередніх запитів сільгоспвиробників.

«Відповідна комісія створена за наказом міністра АПК ще у 2015 році, напрацювали відповідні пропозиції, що були закладені в прийнятій загальними зборами НААН концепції. Сьогодні ми підійшли впритул до фіналізації цієї роботи, залишилося усунути недоліки та врахувати зауваження. Для цього на засідання запрошено широкий круг науковців і освітян», — повідомив Ярослав Гадзало.

У доповіді про основні напрямки реформування в.о. першого заступника президента НААН Михайло Гладій детально зупинився на питаннях створення міжрегіональних наукових центрів, оптимізації законодавства для розвитку аграрної науки, стимулювання інноваційної діяльності.

В сучасних умовах вітчизняна аграрна наука може стати більш затребуваною в суспільстві та аграрному бізнесі, якщо її діяльність базуватиметься на двох «китах»: на наукових дослідженнях та одночасному впровадженні в життя результатів цих досліджень. Більше того, це повинно стати нерозривним, органічним і послідовним процесом функціонування аграрної науки, — наголосив Михайло Гладій.

Він зазначив, що науковці розраховують на розуміння та підтримку МОН і Мінагрополітики, Комітетів Верховної Ради з питань аграрної політики та наукової діяльності в реалізації Концепції реформування аграрної науки.

Окрему увагу приділили проблемам фінансування академії та наукових досліджень загалом. В умовах дедалі обмеженішої держпідтримки науковці повинні знаходити додаткові джерела фінансування і розширювати перелік платних наукових послуг. Наявна експериментальна база академії спроможна, крім наукових завдань, на ринкових засадах нарощувати обсяги реалізації конкурентного насіння, порід тварин та технологій і збільшувати надходження фінансових ресурсів для фундаментальних і прикладних досліджень, — переконаний в.о. першого заступника президента НААН.

Члени Президії підтримали в цілому Програму реалізації Концепції реформування аграрної науки. Протягом наступних 10 днів комісія доопрацює документ з урахуванням пропозицій. У засіданні взяли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, голова Асоціації ректорів аграрних вишів, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, члени і радники Президії,  керівники науково-дослідних установ НААН.

 

 

--

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 лютого 2021
Низьке фінансування аграрної науки може негативно вплинути на продовольчу безпеку України
Недофінансування аграрної науки може негативно вплинути на продовольчу безпеку України. Про це в інтерв’ю golos.com.ua  заявила...
22 лютого 2019
НААН підготувала два варіанти законопроектів передачі своїх земель в оренду
Національна академія аграрних наук (НААН) подала до аграрного комітету Ради два законопроекти про передачу своїх земель в оренду. Про це...
22 листопада 2018
Наука в агросекторі фінансується тільки на 40% від потреби
Рахункова палата України підтверджує зростання ризиків втрати наукового потенціалу в аграрному секторі економіки країни. Про це йдеться в звіті про...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...