Держава має створити умови для ефективного використання держпідтримки фермерів
Держава має створити умови для ефективного використання держпідтримки фермерів

Держава має не лише виділяти кошти на підтримку аграріїв, а й створювати умови для їхнього ефективного використання. Про це на сторінці у Facebook заявив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

Нагадаємо, аграрії назвали програму фермерського мільярда фікцією.

Цього року через складність процедури отримання дотацій використано лише 10% з виділених в бюджеті коштів на підтримку сільгоспвиробників.

«На жаль, допущені минулого року помилки перекочували й до бюджету на 2019 рік. Тому Рада Аграрного союзу України напрацювала низку пропозицій, які забезпечать спрощення процедур і зроблять державну підтримку більш доступною для фермерів», – зазначив Новиков.

Серед пропозицій:

  • Збільшення до 727 млн грн коштів за напрямом «Фінансова підтримка шляхом здешевлення кредитів» з обмеженням компенсації до 10 млн грн на одне господарство.
  • Запуск програми «Фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників», яка фактично стане квазіакумуляцією ПДВ, виділивши на неї 2 млрд грн та відповідно змінивши Порядок використання виділених коштів.
  • Залучити до отримання дотацій виробників, які обробляють до 500 га,а також прив’язати розмір допомоги до суми виручки, що легалізує виробництво цієї категорії підприємств.
  • Розширити перелік вітчизняної техніки та обладнання, включивши в нього обладнання для відновлення внутрішньогосподарських мереж, меліорації, перевезення врожаю.
  • До 20% пом’якшити вимогу щодо ступеня локалізації виробництва тракторів, комбайнів та іншої сільгосптехніки.

Збільшити фінансування згаданих вище напрямів за рахунок скорочення видатків непопулярних програм, а також напрямів, які підтримують холдинги та інші великі господарства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...