Українські винороби домовилися про те, як перейменують  продукцію відповідно до вимог ЄС
Українські винороби домовилися про те, як перейменують продукцію відповідно до вимог ЄС

Українські винороби висловили спільну позицію, яка узгоджується з діями уряду в частині виконання положень угоди про ЗВТ Україна-ЄС в питанні заміни найменувань продукції. Про це заявив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко під час прес-конференції, яка відбулась після засідання ради директорів, повідомляє сайт «Економічна правда».

Нагадаємо, що центральна галузева дегустаційна комісія корпорації «Укрвинпром» під час професійної дегустації визначила кращі вина та коньяки України.

«Українські винороби готові виконати всі вимоги, які передбачені в рамках Угоди про асоціацію, та перейти на нові найменування для своєї продукції після завершення перехідного періоду», - зазначив Кучеренко.

Нагадаємо, під перейменування підпадають, наприклад, «шампанське» і «коньяк». Цього вимагає Франція, бо ці терміни походять від географічних назв її території — провінції Шампань і міста Коньяк. Так, «шампанське» може стати «ігристим вином», а «коньяк» - «бренді», або отримати інші назви. 

Він закликав центральні органи виконавчої влади об’єднати зусилля для напрацювання дорожньої карти та формування нових найменувань на заміну існуючим позначенням.

За словами гендиректора, попри ймовірне падіння прибутків виноробів під час переходу на нові найменування, вітчизняні виробники готові до цього.

Водночас винороби зазначають, що сьогодні державна політика демонструє нехтування їхніми потребами та запроваджує непідйомні податки і акцизи, так як це пропонується Законопроектом про підняття ставок акцизного збору на алкогольну та виноробну продукцію.

Кучеренко відзначив, що не можна збільшувати навантаження на виробника посеред виробничого сезону. Адже люди виконують укладені виробничі контракти, а чергове підвищення акцизу порушує бізнес-плани.

Зрозуміло, що позиція виробників аналогічна позиції споживача – продукція має бути гарної якості і мати адекватну ціну, не ґрунтуючись виключно на штучних акцизах, які сприяють наповненню бюджету, - зазначив він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 грудня 2018
Новий закон спровокує погіршення якості виноградно-виноробної продукції
Верховна Рада України прийняла законопроект №8450 — зміни до Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту...
23 листопада 2018
Виноробам послабили податкове навантаження
Верховна Рада України підтримала поправку № 363 до проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших...
11 жовтня 2018
Росія знищує кримські виноградники Судацької долини
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) заявляє, що Росія знищує виноградники Судацької долини на...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...