Через дії Держекоінспекції бізнес втрачає до $200 млн на рік, — ЄБА
Через дії Держекоінспекції бізнес втрачає до $200 млн на рік, — ЄБА

У Європейській Бізнес Асоціації заявили, що через незаконні дії Держекоінспекції бізнес втрачає до $200 млн на рік, і закликали затвердити порядок проведення перевірок. Про це повідомили представники Комітету з логістики ЄБА.

Нагадаємо, у ДФС розповіли, як «єдине вікно» на кордоні вплине на агроторгівлю.

Держекоінспекція продовжує здійснювати несанкціоновані перевірки у морських портах України, стверджують у ЄБА.

Такі дії призводять до безпідставних затримок суден, зривів контрактів на поставки експортної продукції, завдають значних фінансових збитків для компаній та шкодять репутації України, стверджують в асоціації.

У повідомленні говориться, що працівники Держекоінспекції продовжують вимагати проведення відбору проб ізольованого баласту судна для лабораторного аналізу на предмет наявності забруднюючих речовин. При цьому, на сьогоднішній день Держекоінспекція не має правових інструментів ні для відбору проб вод та здійснення їх аналізу, ні для нарахування збитків.

Так, попередні нормативно-правові акти, що регулювали вказані питання, скасовані, натомість нові порядки проведення перевірок та обчислення розміру відшкодування досі не прийняті і знаходяться лише на стадії розробки.

Попри це, такі дії продовжуються, що викликає занепокоєння у міжнародних партнерів та завдає бізнесу до 200 млн доларів збитків у рік, за підрахунками деяких компаній-членів Комітету.

Крім того, навіть після прийняття Закону №2530-VIII (щодо запровадження єдиного вікна) багато інших питань діяльності Держекоінспекції залишаються неврегульованими, тому експерти Асоціації розробили пакет змін до нормативно-правових актів, який має дерегулювати галузь та допомогти врегулювати ситуацію в нормативно-правовому полі.

У ЄБА закликали Держекоінспекцію не проводити перевірки до затвердження відповідних порядків, що регламентують їх здійснення.

Асоціація надіслала свої пропозиції у листі до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

15 серпня 2019
В Україні ліквідували Держекоінспекцію
Кабінет міністрів ухвалив рішення про ліквідацію Державної екологічної інспекції України, замість якої буде створена Державна природоохоронна служба....
14 липня 2019
Зеленський пропонує призупинити перевірки суден екоінспекцією на два місяці
Володимир Зеленський пропонує призупинити перевірки суден екоінспекцією на два місяці. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. ...
11 липня 2019
Екоінспекція продовжує гальмувати роботу морських портів, – Нефьодов
Екоінспекція продовжує гальмувати роботу морських портів. Про це на своїй сторінці у facebok написав голова Державної митної служба України Максим...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...