У законопроекті про аграрну стратегію України визначено 15 пріоритетів
У законопроекті про аграрну стратегію України визначено 15 пріоритетів

У законопроекті про аграрну стратегію України визначено 15 пріоритетів державної аграрної політики, зокрема, підвищення конкурентоспроможності українського аграрного сектора та його продукції, збільшення експорту сільськогосподарської продукції з більшою доданою вартістю, впровадження нових механізмів підтримки та стимулювання розвитку окремих галузей, забезпечення захисту прав та інтересів землевласників і землекористувачів, підвищення рівня зайнятості сільського населення та ін. Про це на сторінці у Facebook повідомив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Нагадаємо, у парламенті зареєстрували аграрну стратегію України.

Окрім цього законопроект визначає серед головних завдань держави забезпечення максимальної реалізації різними виробниками своїх можливостей, а саме:

  • стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств, фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів та аграрних кластерів;
  • запровадження ефективної системи державної підтримки для малих виробників сільськогосподарської продукції, включаючи сприяння їх об’єднанню;
  • сприяння створенню конкурентних переваг у виробництві нішевої продукції та продукції з високою доданою вартістю;
  • забезпечення на державному рівні політики щодо формування конкурентних переваг на міжнародних ринках для виробників сільськогосподарської продукції, а також забезпечення розвитку логістичних потужностей та стабільності оподаткування.

Необхідно наголосити, що у проекті вперше запропоновано на законодавчому рівні запровадження Офісу аграрного аташе для представництва та захисту інтересів виробників сільськогосподарської продукції за кордоном, пошуку нових та розширення існуючих ринків. Інститути аграрних аташе запроваджено у більшості країн, які є головними гравцями на світовому ринку (США, Китай, Франція, Німеччина тощо). Україна входить до цього переліку тому ми повинні використовувати цей інструмент просування і захисту наших інтересів.

Важливо звернути увагу, що на законодавчому рівні закріплюється зобов’язання держави щодо розвитку сільських територій та підвищення рівня життя сільського населення.
Визначено пріоритетність підтримки науково-дослідної і освітньої діяльності у агарному секторі.

Впроваджується нові механізми планування, реалізації та моніторингу державної політики.

Відповідно до проекту закону Кабінет Міністрів України кожні п’ять років розробляє та затверджує План заходів щодо імплементації положень закону. План заходів міститиме:

  • завдання і заходи;
  • індикатори оцінки результативності;
  • строки виконання;
  • фінансове забезпечення.

Даний механізм створює підґрунтя для практичної реалізації задекларованих цілей, і дає можливість оперативно впливати на ситуацію, що швидко змінюється та невідкладно реагувати на виклики.

Прийняття законопроекту сприятиме створенню єдиного законодавчо закріпленого підходу до формування та реалізації державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку, забезпечить її прогнозованість та прозорість на перспективу, - повідомив Бакуменко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 серпня 2020
Аграрний експорт-2020: молоко, м'ясо, овочі, зернові, нішеві культури та добрива
Поширення в Україні та світі коронавірусу та запровадження карантинних заходів не завадило експорту продуктів тваринництва й рослинництва до...
5 серпня 2020
Земельная реформа України – основні етапи та події за всі роки незалежності
Як в Україні запускалася земельна реформа й запроваджувався ринок землі? AgroPolit.com підготував історичний екскурс щодо земельного питання за всі...
29 липня 2020
Результат першого року роботи парламенту Володимира Зеленського: 23 аграрних закони і низка реформ на паузі
За перший  рік роботи народні депутати парламенту імені Володимира Зеленського  зареєстрували 95 законопроєктів, які стосуються роботи АПК....