Сергій Блескун: Працівникам недіючих спиртзаводів запропонують перекваліфікацію
Сергій Блескун, радник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань реформування спиртової галузі.

Президент Володимир Зеленський взявся за реформування спиртової галузі. 23 жовтня у парламенті було зареєстровано законопроект №2300 Володимира Зеленського, який покликаний лібералізувати діяльність у сфері виробництва й обороту етилового спирту.

Водночас у Мінекономрозвитку анонсували зміну підходів до роботи державних спиртзаводів, які роками не виробляють продукцію. Бо такі підприємства обходяться у чималу копійку державному бюджету. Серед шляхів вирішення проблеми розглядають можливість приватизації таких підприємств із перекваліфікацією їхніх колишніх робітників, працевлаштуванням екс-спиртовиків у сільському господарстві або на нових позиціях у спиртовій галузі. Про це AgroPolit.com розповів радник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань реформування спиртової галузі Сергій Блескун.

AgroPolit.com: Які радикальні зміни у спиртовій галузі необхідно зробити найближчим часом?

Сергій Блескун: У країні є 70 недіючих спиртзаводів, які просто стоять, нічого не виготовляючи. А на них числяться люди, яким нараховують зарплати з державного бюджету. Їм пишуть «вісімки» за години роботи, ніби вони присутні на підприємці, а ці віртуальні працівники давно на заробітках чи за кордоном, чи в інших місцях. Це й спеціалісти,  працівники цехів, бухгалтери, охоронці, вантажники. 

За рік держава витрачає на утримання недіючих спиртових заводів 250 млн грн. Цих людей можна відправити під скорочення, або працевлаштувати в галузі, але вже на кращій роботі, а ці підприємства ліквідувати.

AgroPolit.com: Де можуть бути працевлаштовані такі люди та яким чином це буде реалізовано?

Сергій Блескун: Міністр економічного розвитку Тимофій Милованов під час круглого столу запропонував один із шляхів вирішення проблеми – провести спочатку кваліфікаційний конкурс і подивитися, ким ці колишні спиртовики можуть працювати. Звільнені робітники можуть піти у трактористи, охоронці для агропідприємства, хтось на влаштується на роботу за комп’ютером. Коли відкриється ринок землі, потреба у таких фахівцях зросте.

Якщо ми відкриємо процес демонополізації спиртової галузі, а приватне підприємство-споживач спирту вирішить придбати державний спиртзавод, люди потраплять на роботу у приватну компанію. До інвестора, який платитиме ринкову заробітну плату. Який працюватиме за системою КРІ та системою бонусів. У цих людей з’явиться можливість робити кар’єру у алкогольному холдингу. 

AgroPolit.com: Багато приватних підприємств-спиртовиків охочі придбати потужності державних заводів?

Сергій Блескун: З мого досвіду спілкування з представниками галузі, майже всі хотіли б таким чином розширювати свій бізнес. Модернізувати ці заводи, поставити нове обладнання, застосовувати новітні технології. І ці люди перетворяться на працівників уже не державного, скажімо ДП «Укрспирт», а на співробітника будь-якої з компаній – «Немиров», «Хортиця», «Баядера» чи інших компаній. Тим паче, що на державних підприємствах зарплати невисокі. Ці люди зможуть отримувати більше. Звісно, якщо виконають певні умови…

AgroPolit.com: Що це за умови?

Сергій Блескун: Ці фахівці повинні пройти курси підвищення кваліфікації. І в процесі ліквідації державних підприємств міністр економічного розвитку пообіцяв передбачити для таких людей навчання. Коли через рік вони зможуть зробити зріз на рівень знань, освоїти сучасні технології і більш якісне управління у спиртовій галузі, а потім піти уже з нормальним сучасним багажем знань і навичками працювати. Тоді ці люди зможуть сподіватися на зростання доходів і бути точно впевненими у завтрашньому дні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 жовтня 2019
Пораховано дохід держави від приватизації «Укрспирту»
Приватизація ДП «Укрспирт» дозволить поповнити державний бюджет на 6-7 млрд грн і скоротити тіньовий обіг спирту. Про це заявив радник...
8 жовтня 2019
Стежити за аграрними держпідприємствами тепер можна онлайн
Відтепер українці зможуть дізнаватися про всі державні підприємства та стежити за їхньою діяльністю, підписавшись на новий онлайн-сервіс. Про...
26 серпня 2019
«Укрспирт» очікує на 150 млн грн інвестицій з Китаю
Державне підприємство «Укрспирт», яке випускає сировину для всіх виробників горілки в Україні, має намір укласти договір з китайською...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...