Наталія Буткова-Вітвіцька: урядова програма компенсації вартості техніки б’є рекорди популярності
Наталія Буткова-Вітвіцька: урядова програма компенсації вартості техніки б’є рекорди популярності

Урядова програма підтримки сільгосптоваровиробників за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» протягом 4 місяців 2018 року зацікавила 243 аграріїв, а в цьому році – вже 543. Воно й не дивно! Адже для отримання 40 % вартості придбаної техніки потрібно зробити всього 4 кроки.

Це вже другий матеріал проекту AgroPolit.com “Агродотації у розрізі” по темі урядових програм для АПК, в якому ми спробуємо з’ясувати, наскільки легко  та зручно можна отримати компенсацію звичайному аграрію.

Читайте до теми: Як відродити в Україні клас куркулів – справжніх господарів землі?

Щоб розібратися детальніше з окремими пунктами програми та з’ясувати загальну картину, AgroPolit.com попросив допомоги в цьому питанні заступника директора департаменту мікро, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталію Буткову-Вітвіцьку.

AgroPolit.com: Відомо, що компенсація на техніку є найпопулярнішою серед аграріїв? Чому саме у цьому напрямі?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Тому що отримати через місяць-два після придбання техніки 40% витрачених коштів (кешбек) від вартості техніки, та ще й однією сумою, це круто.

Тому що для фермера це спосіб укріпити свої позиції в оточенні латифундистів, у яких йому доводилося орендувати необхідну техніку, або викручуватися з наявного автопарку б/у техніки.

Тому що це можливість придбати недорогу вітчизняну техніку ще дешевше.

AgroPolit.com: Скільки фермерів отримали компенсацію?

Наталія Буткова-Вітвіцька: У нас є наглядна інформація у вигляді графіки.

AgroPolit.com: Чи збільшилася кількість аграріїв, які звернулися до вас цьогоріч за компенсацією, у порівнянні з минулим роком?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Якщо порівнювати з аналогічним періодом, то кількість клієнтів Ощадбанку, котрі подали на компенсацію, зросла удвічі. За 4 місяці 2018-го звернулися 243 аграрії, а в цьому році – вже 543. Тож очікуємо, що й результат наприкінці року в цілому буде удвічі більшим.

Читайте до теми: 9 відтінків земельного законопроекту: можливості та ризики

AgroPolit.com: Чи змінилися умови отримання компенсації на техніку?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Умови не змінились, оскільки вони й такі досить прості. Отримати компенсацію 25% вартості придбаної техніки можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, основною діяльністю яких є постачання с/г товарів, вироблених ними, якщо питома вага таких с/г товарів становить не менш ніж 75% протягом попередніх 12 звітних місяців, а також новоутворені с/г товаровиробники.

Фермерські господарства додатково можуть отримати компенсацію ще 15%, тобто в цілому їм повертається 40% вартості придбаної техніки (без ПДВ).

За 2018 рік клієнти Ощадбанку придбали 7 628 одиниць техніки, яку було компенсовано за держпрограмою.

AgroPolit.com: Наскільки складна процедура подачі заявок на отримання компенсації? Скільки аграріїв зупиняються саме на цьому етапі?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Процедура аж ніяк не складна, звичайні документи, їх зовсім небагато. Це не є перешкодою для отримання до 40% витрачених коштів на придбання трактора чи с/г обладнання. Швидше за все, стримуючим фактором може виступати сумнів у реальності такої програми. Проте дійсні цифри клієнтів, які вже отримали компенсацію, дуже переконливі. Це зовсім різні сільгоспвиробники – від одноосібних фермерських господарств до потужних агрокомпаній із власними елеваторами й переробними об’єктами.

AgroPolit.com: Який вид техніки є найпопулярнішим для купівлі під компенсацію?

Наталія Буткова-Вітвіцька: За 2018 рік клієнти Ощадбанку придбали 7 628 одиниць техніки, яку було компенсовано за держпрограмою. Перелік техніки душе широкий. Купують трактори (за 2018-й через Ощадбанк придбано 132 трактори ХТЗ), навісне та причіпне обладнання: жниварки, обприскувачі, ґрунтообробні агрегати, елеваторне обладнання, доїльні установки.

Понад 40% одержувачів компенсації (914 клієнтів) придбали обладнання вартістю до 250 тис. грн. Це підтверджує, що отримати компенсацію може звичайний аграрій, а не лише великі латифундисти.

Перелік техніки, котра підпадає під компенсацію, періодично доповнюється, а актуальна редакція розміщена на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

AgroPolit.com: Чи розширилася кількість виробників, чия техніка підлягає компенсації?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Перелік техніки, котра підпадає під компенсацію, періодично доповнюється, а актуальна редакція розміщена на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

На сьогодні до переліку включено 163 підприємства, які продають таку техніку. Це заводи-виробники та дилери. Два роки назад у цьому переліку було лише 40 підприємств. Як бачите, за час дії програми їхня кількість збільшилася в 4 рази. Відповідно розширився перелік самої техніки та обладнання – понад 9 тис. найменувань. Тож обирати є з чого… 

Читати до теми: Оновлено перелік агротехніки за програмою часткової компенсації

AgroPolit.com: Розкажіть про механізм отримання компенсації.

Наталія Буткова-Вітвіцька: Потрібно зробити три прості кроки.

Перший: обрати техніку згідно з переліком щодо компенсації. Актуальний перелік розміщено на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Другий: оплатити обрану техніку через рахунок в Ощадбанку й оформити документи, які вимагаються згідно з постановою Кабінету міністрів №130.

Третій: подати документи до банку на отримання компенсації.

Додатково можуть бути кроки з отримання кредиту в Ощадбанку для придбання обраної техніки, або поповнення обігового капіталу через вилучення коштів на її оплату. Заставою буде ця ж сама техніка. Крім того, держпрограму можна поєднувати з партнерськими програмами, які Ощадбанк реалізовує з продавцями техніки. Такі програми дозволяють отримати кредит за зниженою відсотковою ставкою, оскільки партнер частину процентного навантаження бере на себе. Серед партнерів, які активно співпрацюють з Ощадбанком, слід виділити «Техноторг», «Агроальянс», «Агроресурс», Слобожанська промислова компанія, «ВК ТЕХНОПОЛЬ», «АГРОМАШ – КАЛИНА», «Лубнимаш». Наразі Ощадбанк може запропонувати понад 100 програм із партнерами, які реалізують транспортні засоби, техніку й обладнання. 

Журналіст AgroPolit.com Хворостяний Віталій

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 серпня 2019
Ощадбанк пропонує аграріям мікрокредитування до 250 тис. грн без застави
В Ощадбанку для позичальників із сумою кредитів до 5 млн грн впроваджено програму мікрокредитування, за якою спрощено процедури погодження кредиту й...
31 липня 2019
У Ощадбанку розповіли про кредитування агросектору
АgroPolit.com спільно з Ощадбанком запускає цикл матеріалів у межах проекту  #АгродотаціїВРозрізі, присвячених державним...
1 лютого 2018
Аграріям створили ще одну лобістську площадку — «Союз українського селянства»
В Україні створили громадську спілку фермерів та їхніх кооперативів «Союз українського селянства». Її засновниками виступили...

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...