Наталія Буткова-Вітвіцька: урядова програма компенсації вартості техніки б’є рекорди популярності
Наталія Буткова-Вітвіцька: урядова програма компенсації вартості техніки б’є рекорди популярності

Урядова програма підтримки сільгосптоваровиробників за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» протягом 4 місяців 2018 року зацікавила 243 аграріїв, а в цьому році – вже 543. Воно й не дивно! Адже для отримання 40 % вартості придбаної техніки потрібно зробити всього 4 кроки.

Це вже другий матеріал проекту AgroPolit.com “Агродотації у розрізі” по темі урядових програм для АПК, в якому ми спробуємо з’ясувати, наскільки легко  та зручно можна отримати компенсацію звичайному аграрію.

Читайте до теми: Як відродити в Україні клас куркулів – справжніх господарів землі?

Щоб розібратися детальніше з окремими пунктами програми та з’ясувати загальну картину, AgroPolit.com попросив допомоги в цьому питанні заступника директора департаменту мікро, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталію Буткову-Вітвіцьку.

AgroPolit.com: Відомо, що компенсація на техніку є найпопулярнішою серед аграріїв? Чому саме у цьому напрямі?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Тому що отримати через місяць-два після придбання техніки 40% витрачених коштів (кешбек) від вартості техніки, та ще й однією сумою, це круто.

Тому що для фермера це спосіб укріпити свої позиції в оточенні латифундистів, у яких йому доводилося орендувати необхідну техніку, або викручуватися з наявного автопарку б/у техніки.

Тому що це можливість придбати недорогу вітчизняну техніку ще дешевше.

AgroPolit.com: Скільки фермерів отримали компенсацію?

Наталія Буткова-Вітвіцька: У нас є наглядна інформація у вигляді графіки.

AgroPolit.com: Чи збільшилася кількість аграріїв, які звернулися до вас цьогоріч за компенсацією, у порівнянні з минулим роком?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Якщо порівнювати з аналогічним періодом, то кількість клієнтів Ощадбанку, котрі подали на компенсацію, зросла удвічі. За 4 місяці 2018-го звернулися 243 аграрії, а в цьому році – вже 543. Тож очікуємо, що й результат наприкінці року в цілому буде удвічі більшим.

Читайте до теми: 9 відтінків земельного законопроекту: можливості та ризики

AgroPolit.com: Чи змінилися умови отримання компенсації на техніку?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Умови не змінились, оскільки вони й такі досить прості. Отримати компенсацію 25% вартості придбаної техніки можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, основною діяльністю яких є постачання с/г товарів, вироблених ними, якщо питома вага таких с/г товарів становить не менш ніж 75% протягом попередніх 12 звітних місяців, а також новоутворені с/г товаровиробники.

Фермерські господарства додатково можуть отримати компенсацію ще 15%, тобто в цілому їм повертається 40% вартості придбаної техніки (без ПДВ).

За 2018 рік клієнти Ощадбанку придбали 7 628 одиниць техніки, яку було компенсовано за держпрограмою.

AgroPolit.com: Наскільки складна процедура подачі заявок на отримання компенсації? Скільки аграріїв зупиняються саме на цьому етапі?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Процедура аж ніяк не складна, звичайні документи, їх зовсім небагато. Це не є перешкодою для отримання до 40% витрачених коштів на придбання трактора чи с/г обладнання. Швидше за все, стримуючим фактором може виступати сумнів у реальності такої програми. Проте дійсні цифри клієнтів, які вже отримали компенсацію, дуже переконливі. Це зовсім різні сільгоспвиробники – від одноосібних фермерських господарств до потужних агрокомпаній із власними елеваторами й переробними об’єктами.

AgroPolit.com: Який вид техніки є найпопулярнішим для купівлі під компенсацію?

Наталія Буткова-Вітвіцька: За 2018 рік клієнти Ощадбанку придбали 7 628 одиниць техніки, яку було компенсовано за держпрограмою. Перелік техніки душе широкий. Купують трактори (за 2018-й через Ощадбанк придбано 132 трактори ХТЗ), навісне та причіпне обладнання: жниварки, обприскувачі, ґрунтообробні агрегати, елеваторне обладнання, доїльні установки.

Понад 40% одержувачів компенсації (914 клієнтів) придбали обладнання вартістю до 250 тис. грн. Це підтверджує, що отримати компенсацію може звичайний аграрій, а не лише великі латифундисти.

Перелік техніки, котра підпадає під компенсацію, періодично доповнюється, а актуальна редакція розміщена на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

AgroPolit.com: Чи розширилася кількість виробників, чия техніка підлягає компенсації?

Наталія Буткова-Вітвіцька: Перелік техніки, котра підпадає під компенсацію, періодично доповнюється, а актуальна редакція розміщена на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

На сьогодні до переліку включено 163 підприємства, які продають таку техніку. Це заводи-виробники та дилери. Два роки назад у цьому переліку було лише 40 підприємств. Як бачите, за час дії програми їхня кількість збільшилася в 4 рази. Відповідно розширився перелік самої техніки та обладнання – понад 9 тис. найменувань. Тож обирати є з чого… 

Читати до теми: Оновлено перелік агротехніки за програмою часткової компенсації

AgroPolit.com: Розкажіть про механізм отримання компенсації.

Наталія Буткова-Вітвіцька: Потрібно зробити три прості кроки.

Перший: обрати техніку згідно з переліком щодо компенсації. Актуальний перелік розміщено на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Другий: оплатити обрану техніку через рахунок в Ощадбанку й оформити документи, які вимагаються згідно з постановою Кабінету міністрів №130.

Третій: подати документи до банку на отримання компенсації.

Додатково можуть бути кроки з отримання кредиту в Ощадбанку для придбання обраної техніки, або поповнення обігового капіталу через вилучення коштів на її оплату. Заставою буде ця ж сама техніка. Крім того, держпрограму можна поєднувати з партнерськими програмами, які Ощадбанк реалізовує з продавцями техніки. Такі програми дозволяють отримати кредит за зниженою відсотковою ставкою, оскільки партнер частину процентного навантаження бере на себе. Серед партнерів, які активно співпрацюють з Ощадбанком, слід виділити «Техноторг», «Агроальянс», «Агроресурс», Слобожанська промислова компанія, «ВК ТЕХНОПОЛЬ», «АГРОМАШ – КАЛИНА», «Лубнимаш». Наразі Ощадбанк може запропонувати понад 100 програм із партнерами, які реалізують транспортні засоби, техніку й обладнання. 

Журналіст AgroPolit.com Хворостяний Віталій

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 серпня 2019
Ощадбанк пропонує аграріям мікрокредитування до 250 тис. грн без застави
В Ощадбанку для позичальників із сумою кредитів до 5 млн грн впроваджено програму мікрокредитування, за якою спрощено процедури погодження кредиту й...
31 липня 2019
У Ощадбанку розповіли про кредитування агросектору
АgroPolit.com спільно з Ощадбанком запускає цикл матеріалів у межах проекту  #АгродотаціїВРозрізі, присвячених державним...
1 лютого 2018
Аграріям створили ще одну лобістську площадку — «Союз українського селянства»
В Україні створили громадську спілку фермерів та їхніх кооперативів «Союз українського селянства». Її засновниками виступили...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...