Леонід Козаченко: Віталій Скоцик провів багато форумів, але бажаного ефекту від цього, на жаль, немає
Леонід Козаченко: Віталій Скоцик провів багато форумів, але бажаного ефекту від цього, на жаль, немає

Аграрна партія України (АПУ) розродилося черговою одіозною заявою. Вона вимагає від своїх членів депутатів вийти з провладних фракцій у місцевих радах та парламенті. Також у заяві політради АПУ сказано, що це мають зробити і два народних депутата, які входять в коаліцію «Європейський вибір»: Олександр Бакуменко та Леонід Козаченко. Підстава – економічна та соціальна катастрофа в Україні, до якої призвели дії уряду. AgroPolit.com поспілкувався з Леонідом Козаченко. Нагадаємо, що він йшов до парламенту за списках «Блоку Петра Порошенко» але, до самої партії не входив, бо був членом АПУ.

AgroPolit.com: Яка Ваша реакція на заклик Аграрної партії вийти зі складу коаліції?

Леонід Козаченко: Це лише пропозиція, а не жорстке рішення, яке змусить мене скласти депутатські повноваження. Адже вихід депутата з коаліції, який пройшов за загальним списком політсили, — це автоматичне позбавлення його мандату. Підстав для такого кроку сьогодні я не бачу. Адже робота, проведена мною у стінах парламенту, дозволяла тому ж Віталію Скоцику особисто зустрічатись із головою Верховної Ради, передавати йому вимоги від Аграрної партії, отримувати важливу інформацію для розвитку сектору, тобто бути суб’єктом, а не об’єктом української політики.

Аграрна партія також відповідальна за нинішній економічний стан у країні…

AgroPolit.com: Тобто він також відповідальний за економічну ситуацію в країні, як і уряд?

Леонід Козаченко: Так, Аграрна партія також відповідальна за нинішній економічний стан у країні, адже вона брала опосередковану участь у політичній повістці дня в парламенті та під його стінами. Якщо я з Олександром Бакуменком здам депутатські повноваження, то Аграрна партія значно позбавить себе можливості брати участь у процесах, які відбуваються в стінах парламенту. Думаю, що таке рішення було прийнято поспішно та без належного обговорення з членами партії, відтак — воно не остаточне.

Перехід у площину жорсткої конфронтації з урядом та парламентом — це шлях в нікуди для Аграрної партії

AgroPolit.com: У заяві сказано, що економічна політика уряду незадовільна, і випливає, що АПУ переходить в опозицію. Ви згодні з цим?

Леонід Козаченко: Є багато помилок і проблем, допущенних урядом. Також є багато нарікань на роботу парламентської більшості. Втім, перехід у площину жорсткої конфронтації з урядом та парламентом — це шлях в нікуди для Аграрної партії. Навпаки, потрібно шукати варіанти співпраці, щоб активніше реалізовувати ті ідеї, які сьогодні пропонує партія, і яких чекають її прихильники.

AgroPolit.com: Чого більше в озвучених словах політради Аграрної партії — популізму чи раціо?

Леонід Козаченко: У політиці популізм завжди – на першому плані, особливо, у тих політиків, які не при владі. Саме вони й займаються популізмом, бо це — важливий шлях заволодіти симпатіями виборців. Але в ньому має бути конструктив. Наразі його не вистачає, що й заважає Аграрній партії приймати радикальні та ефективні рішення у діалозі з владою.

AgroPolit.com: Вас попередили про те, що проводитиметься політрада АПУ, та які питання на неї виноситимуться?

Леонід Козаченко: Я знав, що відбудеться політрада, але в мене була запланована поїздка на міжнародну аграрну конференцію до Угорщини, тому попередив керівництво АПУ про це. Про рішення політради я дізнався після його прийняття. Воно викликало у мене здивування, бо я абсолютно нічого не знав про питання відкликання членів АПУ з керівних органів влади різних рівнів. Зі мною на цю тему ніхто не радився та до відома не доводив. Це було повною несподіванкою.

AgroPolit.com: Інакше кажучи, рішення проводилось підкилимно?

Леонід Козаченко: Таке відчуття, що саме підкилимно — його тягнули до винесення на голосування. Відсутність дискусії на тему виходу членів АПУ з провладних фракцій у парламенті та місцевих радах — помилка, яка може суттєво знизити імідж Аграрної партії.

AgroPolit.com: Якими будуть Ваші подальші дії?

Леонід Козаченко: Виходити сьогодні з коаліції немає сенсу. Я цього не зроблю.

AgroPolit.com: Чи може бути невиконання рішення президії підставою на виключення?

Леонід Козаченко: Можливий і такий варіант, але це не означає 100%. Потрібне колегіальне рішення за виключення того чи іншого члена партії та, особливо, політради. Не думаю, що мене виключать з АПУ, бо в партії є адекватні й думаючі люди. Керівники будь-якої партії (зокрема й Аграрної) мають пам’ятати: вони приходять і йдуть, а от партія — лишається.

AgroPolit.com: Як вважаєте, чому «найшла коса на камінь» між Скоциком, його командою та Вами й Бакуменком?

Леонід Козаченко: Мене це теж дивує. Як би була якась єдина позиція у партії щодо цього, то так. Але ж ні, її немає і не було. Схоже, що це спонтанне рішення, яке є результатом прорахунків і непрофесійності керівництва Аграрної партії.

AgroPolit.com: Або підкилимних ігор всередині партії на чолі з її лідером Віталієм Скоциком?

Леонід Козаченко: Можливо, і так.

AgroPolit.com: Ви спілкувалися після цього рішення з Віталієм Скоциком?

Леонід Козаченко: Ні, я хотів, але розмови не вийшло, він постійно не на зв’язку.

Рішення відкликати членів АПУ з провладних фракцій у парламенті та місцевих радах — це помилка

AgroPolit.com: Можливо, такий «наїзд» — це спроба розвинути бурну піар-кампанію в інтернет-просторі, бо реальних результатів роботи Аграрної партії на чолі зі Скоциком не видно?

Леонід Козаченко: Рішення відкликати членів АПУ з провладних фракцій у парламенті та місцевих радах — це помилка. На короткий час це може дати згадування АПУ в інтернеті, але результатом такого піар-кроку може бути втрата підтримки знизу та рейтингу партії в цілому. Тому такі рішення треба приймати виважено.

Зміна кадрів не привела до ефективності управління АПУ, рейтинг її низький.

AgroPolit.com: Серед членів АПУ побутує думка, що зміна складу політради та президії партії у грудні минулого року, відсторонення від управління низки аграріїв, які привели АПУ до перемоги на місцевих виборах і ситуація щодо Вас із Бакуменком — це все наслідки не зовсім законної зміни у лютому 2016 року статуту партії і посилення ролі «нашоукраїнців» (Безсмертного та Матчука) в керуванні партією. Що скажете Ви?

Леонід Козаченко: Думаю, що «нашоукраїнці» знали про це рішення, але навряд чи лише вони були каталізатором цього. Проблема в іншому: зміна кадрів не привела до ефективності управління АПУ, рейтинг її низький.

AgroPolit.com:Чи справився Віталій Скоцик з роллю ефективного лідера Аграрної партії?

Леонід Козаченко: Партія — це завжди колективна робота. У Віталія Скоцика харизма є, він провів багато форумів, але бажаного ефекту від цього, на жаль, немає. Причини криються у недостатньому професіоналізмі апарату, нестачі коштів на рахунках партії та в недопрацюваннях самого лідера.

AgroPolit.com: У Вас є можливість публічно звернутися до Скоцика. Будь ласка.

Леонід Козаченко: Перш ніж приймати такі рішення, потрібно більше спілкуватися з досвідченими людьми, які проявили себе у політиці з позитивного боку, більш досвідченими. Скоцик — харизматчиний, але він початківець у політиці, тому треба ще багато слухати і вчитися робити самостійні висновки.

AgroPolit.com: Чи треба міняти статут партії?

Леонід Козаченко: Однозначно. Його потрібно змінювати, щоби повернути систему балансів та рівноваги в управлінні партією. Не може голова партії та політрада занадто вирішувати, як діяти іншим, і позбавляти членів партії давати своє, альтернативне бачення.

Антолій Величко AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...