Леонід Козаченко: Віталій Скоцик провів багато форумів, але бажаного ефекту від цього, на жаль, немає
Леонід Козаченко: Віталій Скоцик провів багато форумів, але бажаного ефекту від цього, на жаль, немає

Аграрна партія України (АПУ) розродилося черговою одіозною заявою. Вона вимагає від своїх членів депутатів вийти з провладних фракцій у місцевих радах та парламенті. Також у заяві політради АПУ сказано, що це мають зробити і два народних депутата, які входять в коаліцію «Європейський вибір»: Олександр Бакуменко та Леонід Козаченко. Підстава – економічна та соціальна катастрофа в Україні, до якої призвели дії уряду. AgroPolit.com поспілкувався з Леонідом Козаченко. Нагадаємо, що він йшов до парламенту за списках «Блоку Петра Порошенко» але, до самої партії не входив, бо був членом АПУ.

AgroPolit.com: Яка Ваша реакція на заклик Аграрної партії вийти зі складу коаліції?

Леонід Козаченко: Це лише пропозиція, а не жорстке рішення, яке змусить мене скласти депутатські повноваження. Адже вихід депутата з коаліції, який пройшов за загальним списком політсили, — це автоматичне позбавлення його мандату. Підстав для такого кроку сьогодні я не бачу. Адже робота, проведена мною у стінах парламенту, дозволяла тому ж Віталію Скоцику особисто зустрічатись із головою Верховної Ради, передавати йому вимоги від Аграрної партії, отримувати важливу інформацію для розвитку сектору, тобто бути суб’єктом, а не об’єктом української політики.

Аграрна партія також відповідальна за нинішній економічний стан у країні…

AgroPolit.com: Тобто він також відповідальний за економічну ситуацію в країні, як і уряд?

Леонід Козаченко: Так, Аграрна партія також відповідальна за нинішній економічний стан у країні, адже вона брала опосередковану участь у політичній повістці дня в парламенті та під його стінами. Якщо я з Олександром Бакуменком здам депутатські повноваження, то Аграрна партія значно позбавить себе можливості брати участь у процесах, які відбуваються в стінах парламенту. Думаю, що таке рішення було прийнято поспішно та без належного обговорення з членами партії, відтак — воно не остаточне.

Перехід у площину жорсткої конфронтації з урядом та парламентом — це шлях в нікуди для Аграрної партії

AgroPolit.com: У заяві сказано, що економічна політика уряду незадовільна, і випливає, що АПУ переходить в опозицію. Ви згодні з цим?

Леонід Козаченко: Є багато помилок і проблем, допущенних урядом. Також є багато нарікань на роботу парламентської більшості. Втім, перехід у площину жорсткої конфронтації з урядом та парламентом — це шлях в нікуди для Аграрної партії. Навпаки, потрібно шукати варіанти співпраці, щоб активніше реалізовувати ті ідеї, які сьогодні пропонує партія, і яких чекають її прихильники.

AgroPolit.com: Чого більше в озвучених словах політради Аграрної партії — популізму чи раціо?

Леонід Козаченко: У політиці популізм завжди – на першому плані, особливо, у тих політиків, які не при владі. Саме вони й займаються популізмом, бо це — важливий шлях заволодіти симпатіями виборців. Але в ньому має бути конструктив. Наразі його не вистачає, що й заважає Аграрній партії приймати радикальні та ефективні рішення у діалозі з владою.

AgroPolit.com: Вас попередили про те, що проводитиметься політрада АПУ, та які питання на неї виноситимуться?

Леонід Козаченко: Я знав, що відбудеться політрада, але в мене була запланована поїздка на міжнародну аграрну конференцію до Угорщини, тому попередив керівництво АПУ про це. Про рішення політради я дізнався після його прийняття. Воно викликало у мене здивування, бо я абсолютно нічого не знав про питання відкликання членів АПУ з керівних органів влади різних рівнів. Зі мною на цю тему ніхто не радився та до відома не доводив. Це було повною несподіванкою.

AgroPolit.com: Інакше кажучи, рішення проводилось підкилимно?

Леонід Козаченко: Таке відчуття, що саме підкилимно — його тягнули до винесення на голосування. Відсутність дискусії на тему виходу членів АПУ з провладних фракцій у парламенті та місцевих радах — помилка, яка може суттєво знизити імідж Аграрної партії.

AgroPolit.com: Якими будуть Ваші подальші дії?

Леонід Козаченко: Виходити сьогодні з коаліції немає сенсу. Я цього не зроблю.

AgroPolit.com: Чи може бути невиконання рішення президії підставою на виключення?

Леонід Козаченко: Можливий і такий варіант, але це не означає 100%. Потрібне колегіальне рішення за виключення того чи іншого члена партії та, особливо, політради. Не думаю, що мене виключать з АПУ, бо в партії є адекватні й думаючі люди. Керівники будь-якої партії (зокрема й Аграрної) мають пам’ятати: вони приходять і йдуть, а от партія — лишається.

AgroPolit.com: Як вважаєте, чому «найшла коса на камінь» між Скоциком, його командою та Вами й Бакуменком?

Леонід Козаченко: Мене це теж дивує. Як би була якась єдина позиція у партії щодо цього, то так. Але ж ні, її немає і не було. Схоже, що це спонтанне рішення, яке є результатом прорахунків і непрофесійності керівництва Аграрної партії.

AgroPolit.com: Або підкилимних ігор всередині партії на чолі з її лідером Віталієм Скоциком?

Леонід Козаченко: Можливо, і так.

AgroPolit.com: Ви спілкувалися після цього рішення з Віталієм Скоциком?

Леонід Козаченко: Ні, я хотів, але розмови не вийшло, він постійно не на зв’язку.

Рішення відкликати членів АПУ з провладних фракцій у парламенті та місцевих радах — це помилка

AgroPolit.com: Можливо, такий «наїзд» — це спроба розвинути бурну піар-кампанію в інтернет-просторі, бо реальних результатів роботи Аграрної партії на чолі зі Скоциком не видно?

Леонід Козаченко: Рішення відкликати членів АПУ з провладних фракцій у парламенті та місцевих радах — це помилка. На короткий час це може дати згадування АПУ в інтернеті, але результатом такого піар-кроку може бути втрата підтримки знизу та рейтингу партії в цілому. Тому такі рішення треба приймати виважено.

Зміна кадрів не привела до ефективності управління АПУ, рейтинг її низький.

AgroPolit.com: Серед членів АПУ побутує думка, що зміна складу політради та президії партії у грудні минулого року, відсторонення від управління низки аграріїв, які привели АПУ до перемоги на місцевих виборах і ситуація щодо Вас із Бакуменком — це все наслідки не зовсім законної зміни у лютому 2016 року статуту партії і посилення ролі «нашоукраїнців» (Безсмертного та Матчука) в керуванні партією. Що скажете Ви?

Леонід Козаченко: Думаю, що «нашоукраїнці» знали про це рішення, але навряд чи лише вони були каталізатором цього. Проблема в іншому: зміна кадрів не привела до ефективності управління АПУ, рейтинг її низький.

AgroPolit.com:Чи справився Віталій Скоцик з роллю ефективного лідера Аграрної партії?

Леонід Козаченко: Партія — це завжди колективна робота. У Віталія Скоцика харизма є, він провів багато форумів, але бажаного ефекту від цього, на жаль, немає. Причини криються у недостатньому професіоналізмі апарату, нестачі коштів на рахунках партії та в недопрацюваннях самого лідера.

AgroPolit.com: У Вас є можливість публічно звернутися до Скоцика. Будь ласка.

Леонід Козаченко: Перш ніж приймати такі рішення, потрібно більше спілкуватися з досвідченими людьми, які проявили себе у політиці з позитивного боку, більш досвідченими. Скоцик — харизматчиний, але він початківець у політиці, тому треба ще багато слухати і вчитися робити самостійні висновки.

AgroPolit.com: Чи треба міняти статут партії?

Леонід Козаченко: Однозначно. Його потрібно змінювати, щоби повернути систему балансів та рівноваги в управлінні партією. Не може голова партії та політрада занадто вирішувати, як діяти іншим, і позбавляти членів партії давати своє, альтернативне бачення.

Антолій Величко AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...