Олександр Жукотанський: Я не лобіст Юрія Косюка в Федерації
Олександр Жукотанський, голова Федерації роботодавців України в Київській області, голова правління ПАТ «Миронівський ЗВКК»

AgroPolit.com писав, що до лав управлінців Федерації роботодавців України (ФРУ) приєднався один sз ТОП-менеджерів аграрного олігарха Юрія Косюка. Йдеться про голову правління ПАТ «Миронівський ЗВКК» Олександра Жукотанського. На ринку його знають як хорошого фахівця, втім, «шкура» політика для нього – це нова іпостась.  З доброї волі чи з чиєїсь подачі він опинився там? Чиї інтереси він прийшов відстоювати  в ФРУ? Та чи  є «рука» його  патрона Юрія Косюка у Федерації? Про це та інше в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів сам голова Федерації роботодавців України в Київській області Олександр Жукотанський:

AgroPolit.com: Чому пішли у політику та очолили Київське відділення ФРУ?

Олександр Жукотанський: Це зовсім не політика, а логічна реалістична необхідність. Хоча у нас – куди не плюнь, скрізь політика. Мета – бізнесове середовище, економіка. У мене є стійкі особистісні постулати, за якими живу та керуюся. Головне – бути чесним перед самим собою. Я не перший рік працюю у бізнесі, тому прекрасно розумію, як він створювався, які виникають труднощі, що за ним не просто гарна картинка і заводи, а люди, які щодня працюють, створюють додатковий ВВП країни й загалом її благополуччя. Бізнес – це не дійна корова, він теж хоче нормально розвиватися і жити за зрозумілими правилами. Щоби вистояти і розвиватися далі, більшості бізнесменів зрозуміло, що потрібно навчитися цивілізовано разом з іншими підприємцями відстоювати свою точку зору у діалозі із владою. Механізм ФРУ дозволяє це робити.

AgroPolit.com: Тобто ви пішли у Федерацію, щоб полегшити умови роботи бізнесу  загалом, а не лобіювати інтереси вашого роботодавця Юрія Косюка?

Олександр Жукотанський: Гарне питання для критиків-популістів… Безумовно, мій роботодавець – це ПАТ «Миронівський хлібопродукт», компанія, в якій я працюю, виріс і пишаюсь цим. Я вдячний компанії і гордий за неї. Адже це приклад, як можна й потрібно розвивати і вести бізнес в умовах непередбачуваних правил, «дурного дерибану», непередбачуваної різновекторної політики тощо. Тому я не лобіст Юрія Косюка. Я за приклад беру й ставлю іншим, як зразок, Косюка Юрія та компанію, яка може слугувати локомотивом можливості та правил, за яку не соромно, це реальна впевненість у майбутньому більш як 30 тис. працівників, які їм гарантує роботодавець. Моя мета – відстоювати інтереси усього бізнесу. Як кажуть, гуртом і батька легше бити (Сміється). Хто цього не засвоїв ще досі – рано чи пізно програє.

 У країні має збільшуватися кількість підприємців, які генеруватимуть прибуток. Тільки тоді кожен із нас буде успішним.

Все, що ми просимо, – дайте нормальні умови роботи бізнесу. Зараз цих можливостей «згори» давати не хочуть, бо багато чиновників звикли жити за рахунок «кривих схем» і «відкатів». Одна людина зламати хребет цій «вертикалі» не може, а Федерація – може спробувати і довести «хто кому Рабинович».

AgroPolit.com: Які ви бачите основні завдання для розвитку аграрного напрямку у рамках Федерації? Що, на ваш погляд, варто лобіювати у першу чергу?

Олександр Жукотанський: Влада повинна рахуватися із бізнесом, і навпаки – це замкнуте коло. Бізнес створює всі умови, які дозволяють людям при владі бути значимими в очах населення. Але ця влада є лише розпорядниками коштів у середовищі, яке реально створив бізнес, тобто й ті люди, які входять до Федерації роботодавців. Що більше бізнес сплатить податків до бюджету, то більше буде у влади можливостей створювати соціальні блага для населення. Все, що ми просимо, – дайте нормальні умови роботи бізнесу. Зараз цих можливостей «згори» давати не хочуть, бо багато чиновників звикли жити за рахунок «кривих схем» і «відкатів». Одна людина зламати хребет цій «вертикалі» не може, а Федерація – може спробувати і довести «хто кому Рабинович».

Є ще така група людей у владі, яку «тисне жаба», тому від них так і «тхне» пропагандою, що гроші у бізнесменів взялися невідомо звідки. А все відомо. Розум, помножений на щоденну працю, – це й дає додаткові робочі місця і прибутки. Реальний сектор не чекає подачок від влади. Він щодня, вибачте на слові, «спину гне», щоби завтра прогодувати себе і країну. Потрібно йому хоч трохи полегшувати ярмо і не забирати з ясел сіно. Ми (бізнес) хочемо більше платити податків у бюджет, щоб було більше що розподіляти. Але натомість чекаємо рівноправного діалогу від влади.

AgroPolit.com: Хочете привести владу до «тями»?

Олександр Жукотанський: Так. Потрібно нарешті доступно пояснити, що бізнес – це благо, його представників потрібно поважати і всіляко сприяти розвитку. Якби, наприклад, не було МХП, то довелося б забути про тисячі робочих місць і щомісячне багатомільйонне відрахування податків. Окрім цього є ще соціальна сфера, яку також підтримують такі компанії у регіонах. Це і є життя, про яке часто забуває реальна влада, але пам’ятає соціально відповідальний бізнес, на який працюють люди.

AgroPolit.com: Ви ж прийшли з великого бізнесу, за вами «тінь» багатої людини. Вам це не заважатиме досягнути названої мети?

Олександр Жукотанський: Я не боюся, що мене можуть назвати його лобістом. Адже за багато років у бізнесі я вже сформував своє ім’я та позицію. Так, я представляю інтереси Юрія Косюка в рамках його компанії. І вважаю, що його приклад варто наслідувати багатьом, тоді багато питань відпаде у бізнесі. Я не лізу у велику політику і добре розумію, що там багато бруду. Федерація – зрозумілий і прийнятний інструмент для діалогу бізнесу з владою. Але якщо нас не почують, тоді вона має розростися так, щоб делегувати своїх людей у Раду, щоб із середини змінювати систему. Що у цьому поганого?

Наталія Білоусова, головний редактор АgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 жовтня 2017
«Дотаційний» скандал із відстрочкою у 9 місяців
Сьогодні аграрний комітет парламенту розгляне проект бюджету на 2018 рік – законопроект. Серед основних новацій  — збільшення...
28 березня 2017
Юрій Косюк готується купити нове підприємство в Європі
Український аграрний барон, власник найбільшого виробника м’яса птиці (компанії МХП) Юрій Косюк хоче купити ще одне підприємство в Європі. Про...
17 січня 2017
Наступник Фірташа на посту голови ФРУ розповів про людину Косюка у Федерації роботодавців
Голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник заперечує, що аграрний олігарх Юрій Косюк впливає на діяльність організації. Про це він заявив у...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...