Олександр Жукотанський: Я не лобіст Юрія Косюка в Федерації
Олександр Жукотанський, голова Федерації роботодавців України в Київській області, голова правління ПАТ «Миронівський ЗВКК»

AgroPolit.com писав, що до лав управлінців Федерації роботодавців України (ФРУ) приєднався один sз ТОП-менеджерів аграрного олігарха Юрія Косюка. Йдеться про голову правління ПАТ «Миронівський ЗВКК» Олександра Жукотанського. На ринку його знають як хорошого фахівця, втім, «шкура» політика для нього – це нова іпостась.  З доброї волі чи з чиєїсь подачі він опинився там? Чиї інтереси він прийшов відстоювати  в ФРУ? Та чи  є «рука» його  патрона Юрія Косюка у Федерації? Про це та інше в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів сам голова Федерації роботодавців України в Київській області Олександр Жукотанський:

AgroPolit.com: Чому пішли у політику та очолили Київське відділення ФРУ?

Олександр Жукотанський: Це зовсім не політика, а логічна реалістична необхідність. Хоча у нас – куди не плюнь, скрізь політика. Мета – бізнесове середовище, економіка. У мене є стійкі особистісні постулати, за якими живу та керуюся. Головне – бути чесним перед самим собою. Я не перший рік працюю у бізнесі, тому прекрасно розумію, як він створювався, які виникають труднощі, що за ним не просто гарна картинка і заводи, а люди, які щодня працюють, створюють додатковий ВВП країни й загалом її благополуччя. Бізнес – це не дійна корова, він теж хоче нормально розвиватися і жити за зрозумілими правилами. Щоби вистояти і розвиватися далі, більшості бізнесменів зрозуміло, що потрібно навчитися цивілізовано разом з іншими підприємцями відстоювати свою точку зору у діалозі із владою. Механізм ФРУ дозволяє це робити.

AgroPolit.com: Тобто ви пішли у Федерацію, щоб полегшити умови роботи бізнесу  загалом, а не лобіювати інтереси вашого роботодавця Юрія Косюка?

Олександр Жукотанський: Гарне питання для критиків-популістів… Безумовно, мій роботодавець – це ПАТ «Миронівський хлібопродукт», компанія, в якій я працюю, виріс і пишаюсь цим. Я вдячний компанії і гордий за неї. Адже це приклад, як можна й потрібно розвивати і вести бізнес в умовах непередбачуваних правил, «дурного дерибану», непередбачуваної різновекторної політики тощо. Тому я не лобіст Юрія Косюка. Я за приклад беру й ставлю іншим, як зразок, Косюка Юрія та компанію, яка може слугувати локомотивом можливості та правил, за яку не соромно, це реальна впевненість у майбутньому більш як 30 тис. працівників, які їм гарантує роботодавець. Моя мета – відстоювати інтереси усього бізнесу. Як кажуть, гуртом і батька легше бити (Сміється). Хто цього не засвоїв ще досі – рано чи пізно програє.

 У країні має збільшуватися кількість підприємців, які генеруватимуть прибуток. Тільки тоді кожен із нас буде успішним.

Все, що ми просимо, – дайте нормальні умови роботи бізнесу. Зараз цих можливостей «згори» давати не хочуть, бо багато чиновників звикли жити за рахунок «кривих схем» і «відкатів». Одна людина зламати хребет цій «вертикалі» не може, а Федерація – може спробувати і довести «хто кому Рабинович».

AgroPolit.com: Які ви бачите основні завдання для розвитку аграрного напрямку у рамках Федерації? Що, на ваш погляд, варто лобіювати у першу чергу?

Олександр Жукотанський: Влада повинна рахуватися із бізнесом, і навпаки – це замкнуте коло. Бізнес створює всі умови, які дозволяють людям при владі бути значимими в очах населення. Але ця влада є лише розпорядниками коштів у середовищі, яке реально створив бізнес, тобто й ті люди, які входять до Федерації роботодавців. Що більше бізнес сплатить податків до бюджету, то більше буде у влади можливостей створювати соціальні блага для населення. Все, що ми просимо, – дайте нормальні умови роботи бізнесу. Зараз цих можливостей «згори» давати не хочуть, бо багато чиновників звикли жити за рахунок «кривих схем» і «відкатів». Одна людина зламати хребет цій «вертикалі» не може, а Федерація – може спробувати і довести «хто кому Рабинович».

Є ще така група людей у владі, яку «тисне жаба», тому від них так і «тхне» пропагандою, що гроші у бізнесменів взялися невідомо звідки. А все відомо. Розум, помножений на щоденну працю, – це й дає додаткові робочі місця і прибутки. Реальний сектор не чекає подачок від влади. Він щодня, вибачте на слові, «спину гне», щоби завтра прогодувати себе і країну. Потрібно йому хоч трохи полегшувати ярмо і не забирати з ясел сіно. Ми (бізнес) хочемо більше платити податків у бюджет, щоб було більше що розподіляти. Але натомість чекаємо рівноправного діалогу від влади.

AgroPolit.com: Хочете привести владу до «тями»?

Олександр Жукотанський: Так. Потрібно нарешті доступно пояснити, що бізнес – це благо, його представників потрібно поважати і всіляко сприяти розвитку. Якби, наприклад, не було МХП, то довелося б забути про тисячі робочих місць і щомісячне багатомільйонне відрахування податків. Окрім цього є ще соціальна сфера, яку також підтримують такі компанії у регіонах. Це і є життя, про яке часто забуває реальна влада, але пам’ятає соціально відповідальний бізнес, на який працюють люди.

AgroPolit.com: Ви ж прийшли з великого бізнесу, за вами «тінь» багатої людини. Вам це не заважатиме досягнути названої мети?

Олександр Жукотанський: Я не боюся, що мене можуть назвати його лобістом. Адже за багато років у бізнесі я вже сформував своє ім’я та позицію. Так, я представляю інтереси Юрія Косюка в рамках його компанії. І вважаю, що його приклад варто наслідувати багатьом, тоді багато питань відпаде у бізнесі. Я не лізу у велику політику і добре розумію, що там багато бруду. Федерація – зрозумілий і прийнятний інструмент для діалогу бізнесу з владою. Але якщо нас не почують, тоді вона має розростися так, щоб делегувати своїх людей у Раду, щоб із середини змінювати систему. Що у цьому поганого?

Наталія Білоусова, головний редактор АgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 жовтня 2017
«Дотаційний» скандал із відстрочкою у 9 місяців
Сьогодні аграрний комітет парламенту розгляне проект бюджету на 2018 рік – законопроект. Серед основних новацій  — збільшення...
28 березня 2017
Юрій Косюк готується купити нове підприємство в Європі
Український аграрний барон, власник найбільшого виробника м’яса птиці (компанії МХП) Юрій Косюк хоче купити ще одне підприємство в Європі. Про...
17 січня 2017
Наступник Фірташа на посту голови ФРУ розповів про людину Косюка у Федерації роботодавців
Голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник заперечує, що аграрний олігарх Юрій Косюк впливає на діяльність організації. Про це він заявив у...

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...