Зубко Геннадій Григорович

Колишній віце-прем'єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
Вік: 56 років

Профіль в Соц. мережах

Освіта:

1991 р. — закінчив Київський політехнічний інститут, спеціальність «Автоматизовані системи управління», інженер 

2003 р. — закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Курс «Інвестиційний та фінансовий менеджмент в будівельній індустрії»

2006 р. — закінчив Північно-Західний університет, Іллінойс, Чикаго. Курс «Інноваційний менеджмент»

2007 р. — закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», Києво-Могилянська бізнес-школа, магістр бізнес-адміністрування (MBA)

2008 р. — закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», спеціальність «Менеджмент організацій», менеджер-економіст.

Кар'єра: 

1986–1988 рр. — строкова служба в Збройних Силах СРСР.

1988–1990 рр. — інженер-програміст Житомирського обласного виробничо-технічного управління зв'язку.

1991–1992 рр. — інженер-програміст МП «НИВА», м. Житомир.

1992–1994 рр. — комерційний директор Виробничої фірми «СЕРГИЙ», м. Житомир.

1994–1997 рр. — директор ТОВ «Маяк», м. Житомир.

1997–2002 рр. — директор ТОВ «ТАНТАЛ», м. Житомир.

2001 р. — керівник проекту ВАТ «ЛИНОС» Лисичанський ЛПЗ.

2003–2007 рр. — начальник управління по координації діяльності організацій по монтажу металевих конструкцій Державної корпорації «Укрмонтажспецстрой», м. Київ.

2002–2010 рр. — заступник голови правління ВАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій», м. Житомир.

2006—2010 рр. — депутат Житомирської міської ради V скликання.

2010 р. — голова правління ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій».

2010—2012 рр. — голова фракції «Фронт Змін» у Житомирській обласній раді VI скликання. Комісія з питань бюджету і комунальної власності.

З 2010 р. працює у складі президії Житомирської громадської організації «Рада керівників підприємств та підприємців міста Житомира».

З 12 грудня 2012 р — народний депутат України від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», обраний в одномандатному окрузі № 62. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, член Лічильної комісії.

З травня 2012 р. є керівником Житомирського регіонального виборчого штабу Об'єднаної опозиції ВО «Батьківщина».

З 27 травня до 10 червня 2014 р. тимчасово очолював Державне управління справами.

З 10 червня до 2 грудня 2014 р. — Перший заступник Глави Адміністрації Президента України.

З 2 грудня 2014 р. Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

З 14 квітня 2016 р. — Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в уряді Гройсмана.

Особисте життя: 

Дружина — Людмила Миколаївна Зубко, двоє дітей: Сергій та Христина.

Нагороди та відзнаки:

Орден Данила Галицького (10 вересня 2009) — за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток міста Житомира, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 1125-річчя заснування міста

Медаль «За відзнаку у військовій службі» II ступеня 

Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»

Декларації: 

2013 р.

2015 р.

2018 р.

Погляди: 

Про корупцію:

«Децентралізація — це найуспішніший проект за всю історію країни, зокрема, антикорупційний. Зараз дуже багато оцінюється, які антикорупційні кроки зробила держава: створено НАЗК, НАБУ, Антикорупційну прокуратуру, готується до введення Антикорупційний суд. Є й інші інструменти, які системно унеможливлюють корупційні ризики, наприклад, система ProZorro економить кошти як місцевого, так і державного бюджетів на публічних закупівлях. Децентралізація передала 50% коштів державного бюджету на місцевий рівень, що, у свою чергу, унеможливило вплив корупції центрального рівня на половину держбюджету. Можуть сказати, що корупція спустилася донизу. Адже корупція йде туди, де є бюджетні кошти. Та з іншого боку, найкращий запобіжник у цьому випадку – контроль самої громади за використанням коштів через обрання влади, яка публічно показує, куди витрачаються ці кошти (на будівництво дитсадків, доріг, на інфраструктуру, ремонт житлового фонду, модернізацію соціальних об’єктів тощо). Адже разом із цим контролем наступає безпосередня відповідальність органів місцевого самоврядування».

Про децентралізацію:

«Це навіть не шлюб між дружиною і чоловіком, коли вони подивилися на спільне життя, щось не сподобалося і розійшлися. Ні. Децентралізація – це об’єднання великої кількості людей,  інфраструктури, питання  менеджменту й управління. Тому, якщо й виникають питання, то їхнє розв’язання має полягати  у пошуку прибирання бар’єрів, які заважають розвитку».

Про об'єднані громади:

«Протягом 2015 року в Україні утворено 159 об’єднаних територіальних громад, у 2016 – 207 ОТГ, у 2017 – 299. Тобто протягом трьох років ми спостерігаємо щорічний приріст +30%. З початку 2018 року Центральною виборчою комісією на 29 квітня 2018 року перші вибори призначено у 40 ОТГ, 21 ОТГ чекає призначення ЦВК перших виборів, на різних стадіях утворення перебуває близько 50 ОТГ. Тож процес об’єднання в громади триває успішно».

Про енергоефективність:

«Що стосується уряду, то для нас є надважливим закінчення роботи над законом про енергетичну ефективність. Він вже готовий для того, щоб його розглянути й затвердити. І це той закон, який дасть відповідь на питання промисловості, транспорту, енергетиці. Я думаю, що у нас є можливість вирішити питання і щодо зелених тарифів, і щодо енергоефективності ще під час каденції цієї Верховної Ради».

До теми

12 квітня 2019
У нас є можливість вирішити питання і щодо зелених тарифів, і щодо енергоефективності ще під час каденції цієї Верховної Ради, – Геннадій Зубко
Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко вважає, що...
5 листопада 2018
В Україні створено 838 ОТГ – Зубко
На сьогодні в Україні створено 838 об'єднаних тергромад. Загалом планується, що до 2020 року в Україні буде створено близько 1450 ОТГ. Про це на...
19 жовтня 2018
Дохід місцевих бюджетів становить рекордні 52% усього бюджету України, – Зубко
Вперше місцеві бюджети сумарно перевищили центральний держбюджет і становлять 52% консолідованого бюджету України. Про це заявив віце-прем'єр-міністр...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...