Вишньов Віктор Михайлович

Генеральний директор ДП СЕТАМ
Вік: 31 рік

Профіль в Соц. мережах

Освіта:

2011 р. — закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

2013 р. — закінчив Інститут післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримав кваліфікацію політолог-міжнародник, перекладач англійської мови (магістр), економіст (спеціаліст).

Кандидат політичних наук.

Наукова діяльність: 

Є автором ряда публікацій з питань міжнародної безпеки у відчизняних та зарубіжних наукових виданнях.

Кар'єра:

Займав керівні посади на підприємствах аграрного, промислового секторів, сфери послуг. Має досвід викладацької діяльності. 

Особисте життя: 

Одружений, виховує 2-х доньок.

Декларації:

2016 р.

2017 р.

2018 р.

Погляди: 

«Говорячи про реформування системи торгів арештованим майном, варто зазначити, що переведення їх у площину новітніх інформаційних технологій переслідує дві основні мети: з одного боку, автоматизація процесів дозволить мінімізувати людський фактор; з іншого, підвищення прозорості та доступності системи сприятиме збільшенню довіри до неї та залучення більшої кількості покупців. Більшість європейських країн вже успішно пройшли цей шлях, і ми, звісно, будемо намагатися впроваджувати досвід найбільш ефективних систем у нашу практичну діяльність.  В найближчих планах ДП «СЕТАМ» — не тільки поліпшення функціональних можливостей системи електронних торгів, але й покращення інтерфейсу з єдиною метою — зробити сервіс зручним для якомога ширшого кола користувачів».

«Кабмін запустив електронні земельні торги в рамках пілотного проекту, бо в Земельному кодексі не зазначено такий вид торгів, як електронні. Відтак уряд прийняв постанову, якою дозволив ці торги у формі пілотного проекту, щоб потім зібрати та обробити результати їхнього впровадження і напрацювати зміни до законодавчих актів. Програмне (технічне) ж забезпечення для проведення електронних торгів, яке використовує СЕТАМ, працює в абсолютному штатному режимі. Тобто, OpenMarketLand — спеціально створена окрема система для торгів правами оренди на земельні ділянки відповідно до чинного законодавства».

«Загалом, ми запровадили електронні аукціони з використанням технології «блокчейн». Ми є першими і єдиними у світі, хто запустив таку систему. Про нас писали навіть в The New York Times і в європейських газетах. Що означають такі аукціони? Кожна ставка, яка здійснюється в системі, відразу потрапляє в блокчейн, ніхто і ніяк не може її змінити, видалити, поміняти якимсь чином чи «загубити». Поряд з кожною ставкою є спеціальний хеш-код, який формується в блокчейні, за ним ви можете перейти на сайт http://blockchain.gov.ua/, який є тримачем так званої ноди аудитора (технічний елемент, який повністю дублює нашу систему. Ви можете ввести туди хеш-код і перевірити ставку). За хеш-кодом вам буде надана вся інформація: який учасник і в якому обсязі робив ставку, коли вона була зроблена тощо. Це унеможливлює будь-яку підробку. Тобто ми технологічно унеможливили будь-яке стороннє втручання в систему».

«Ми продаємо арештовану землю, а це – земля з обтяженнями. Покупець, потім виконавча служба має зняти ці обтяження, відтак – зробити додаткові кроки. Це не просто двосторонній договір (добровільний), а примусова реалізація з можливими оскарженнями. Було близько 700 судових справ, не було жодного рішення, яке б сказало, що аукціон спрацював якось не так. Початкова ціна може бути нижчою, але сам механізм аукціонів дозволяє вийти на ринкову ціну. На сьогодні ми не маємо орієнтирів з ринкової ціни землі. Скільки коштує гектар ріллі? Залежно від області, родючості ґрунтів тощо. Ніхто з оцінщиків, зважаючи на те, що немає ринку землі, не наважиться вам надати точну ціну тієї чи іншої земельної ділянки. В нас був приклад, коли в Херсонській області ми реалізовували поля (солончаки), які цікаві виробникам овочів, фруктів, ягідників тощо. Постало питання, у скільки їх оцінити? Ми отримуємо пакет документів з початковою ціною від виконавчої служби. Оцінку проводить оцінщик, якого наймає виконавча служба, – професійний суб’єкт оціночної діяльності, який має сертифікат від Фонду державного майна. Вищезазначені ділянки він оцінив у $300 за 1 га, але в результаті аукціону ми вийшли на ціну $1000 за га. Тобто механізм електронних аукціонів, навіть у разі, якщо хтось зацікавлений, дозволить суттєво підняти вартість орендованої чи продаваної землі. Адже на нього «зайде» більше учасників, вони почнуть між собою торгуватися і вийдуть на нормальну вартість».

Вибір редакції

26 березня 2020
Іван Чайківський: Не можна в даній ситуації дозволяти вільний обіг землі, інакше можемо втратити країну
Як вистояти агросектору та утримати 40% притоку валютної виручки в країну в умовах епідемії коронавірусу та глобального економічного шторму, який...
23 березня 2020
Аграрний комітет – скільки законопроектів встигли зареєструвати депутати у новому році
Редакція AgroPolit.com відстежує активність аграрного комітету Верховної Ради ІХ скликання від початку його роботи (з вересня 2019 року). Переглянути...
24 березня 2020
Іван Фурсенко: Надзвичайний стан буде помилковим рішенням, бо ми вб’ємо українське село, малого та середнього аграрного виробника
Уряд запровадив пакет двомісячних податкових пільг для бізнесу та протикоронавірусні заходи по всій країні. Крім того, готуються чергові правки до...