Стефанчук Руслан Олексійович

Перший заступник голови Верховної Ради України
Вік: 49 років

Профіль в Соц. мережах

Представник президента у Верховній раді та головний ідеолог партії «Слуга народу».

Освіта:

1997 р. — закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права, спеціальність «Правознавство».

Друга освіта — Технологічний університет Поділля, спеціальність «Менеджмент виробничої сфери».

Кар'єра: 

2011-2013 рр. — завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради України.

До 2019 р. — займався виключно науковою діяльністю, працював у Хмельницькому університеті управління та в Національній академії прокуратури України.

Політична діяльність: 

18 квітня 2019 р. — кандидат у Президенти Зеленський в ток-шоу «Право на владу» назвав Руслана Стефанчука однією з ключових фігур своєї команди, ідеологом партії «Слуга народа» та експертом з реформування державних правових інститутів та законопроектної роботи.

З 21 травня 2019 — радник президента, представник президента у Верховній раді.

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 2 у списку. Безпартійний.

Наукова діяльність:

Напрями наукової діяльності — проблеми загальної теорії приватного права, особисті немайнові права фізичних осіб, договірні та деліктні зобов'язання, право інтелектуальної власності, європейське цивільне право, діяльність Європейського суду з прав людини, медичне право, юридична освіта та наука.

Опублікував понад 500 наукових та навчально-методичних праць. О

Відзнаки:

  • грамота Хмельницької обласної державної адміністрації
  • грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.)
  • подяка Міністерства юстиції України (2008 р.)
  • лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України у номінації «За наукові досягнення» (розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 № 1234-р)
  • подяка Генерального прокурора України (15.08.2014 р.)
  • почесна грамота Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (18.03.2016 р.)
  • почесна відзнака Національної асоціації адвокатів України (14.12.2016 р.)
  • почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (01.12.2017 р.)

Декларації: 

2017 р.

2018 р.

Погляди: 

Про роботу із В.Зеленським: 

«Кількість людей, які радять Володимиру Олександровичу, не є дуже великою. Я думаю, обмежується 10 людьми — це наша експертна група, спеціалісти по роботі з медіа. Будь-яке рішення у команді Володимира Олександровича прийматься ним одноосібно на підставі вивчення усіх пропозицій».

«Попри те, що я знаю Володимира років 20, плідно ми почали працювати близько року тому. У нього такий підхід, він каже: «Для того, аби мені почати довіряти людині, треба з нею прожити». Дуже багато людей, які залучалися до команди як експерти, співпрацювали зі мною, вони не співпрацювали з Володимиром. Зрозуміло, що кожен з них асоціював себе з командою Володимира, вносячи туди свої ідеї і, мабуть, мав на це право. Але це не означає, що Володимир знав про існування всіх цих людей. Коли я запрошую людей до команди, мені важливо, що ця людина може дати для загального блага. Тому що всі інші речі, увесь свій мішок бекграунду мусить залишити за дверима. Вийде — забере. Мені здається, що тут теж був якийсь збій інформації».

Про ідеологію партії: 

«Я, може, примітивно скажу, це зробити нормальну державу, де є політична воля та нормальні відносини людини і держави, де людина є найвищою цінністю, Конституція дає можливість звернутися до суду і різні блаблабла — усі ці добрі плани, які можуть виглядати як за все добре проти всього поганого, але так живе весь світ. І тільки в Україні розповідають, що з нашим підходом у нас не може бути незалежної судової системи, нормальних відносин людини і держави, що не може жодним чином проводитися референдум, бо ми не доросли до того. Коли Україна здобула незалежність, мені було 17 років. Сьогодні 17 років моїй дочці. Цих 28 років незалежності — як день сурка. Ми щодня прокидалися, і нічого не змінювалося. Країна, де є політична воля і бажання народу, може здійснити все. А у нас 28 років розказували про нашу унікальність, ідентичність, державотворення, ніхто не займався економікою, спілкуванням з народном. Основна місія — зламати систему і запропонувати нову модель економіки, де держава стає сервісом, пропонує іншу якість наданих послуг, запускає приватні ініціативи в усі сфери, де існує судовий захист будь-якої ініціативи, куди прийде інвестор і отримає гарантії, створить робочі місця. Ми маємо унікальну геополітичну ситуацію, коли можемо стати не цікавими всьому світу».

Про співпрацю із Голосом: 

«Я не можу скласти об'єктивну думку про партію, яку було створено нещодавно. Деякі озвучені ідеї Святослава нам справді близькі. Володимир навіть говорив, що, якби йшов Святослав, він би йому поступився. Те, з чим може йти Вакарчук на вибори, думаю, пропагується Зеленським, зокрема європейська орієнтація».

До теми

20 червня 2019
Зеленський назвав майбутніх колег по коаліції в новій Раді
Володимир Зеленський назвав майбутніх колег по коаліції в новій Раді для своєї політсили "Слуга народу". Про це він заявив після зустрічі з бізнесом,...
20 червня 2019
Зеленський: Податок на виведений капітал треба вводити після податкової амністії капіталів
Податок на виведений капітал слід вводити після запуску в Україні амністії податкових капіталів, інакше Україна ризикує не отримати $2 млрд від МВФ....
27 травня 2019
Голова партії «Слуга народу»: ринок землі слід відкрити
Вільному ринку землі – бути. Про це заявив під час презентації політ-сили «Слуга народу» Дмитро Разумков, відповідаючи на питання...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...