Стефанчук Руслан Олексійович

Перший заступник голови Верховної Ради України
Вік: 48 років

Профіль в Соц. мережах

Представник президента у Верховній раді та головний ідеолог партії «Слуга народу».

Освіта:

1997 р. — закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права, спеціальність «Правознавство».

Друга освіта — Технологічний університет Поділля, спеціальність «Менеджмент виробничої сфери».

Кар'єра: 

2011-2013 рр. — завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради України.

До 2019 р. — займався виключно науковою діяльністю, працював у Хмельницькому університеті управління та в Національній академії прокуратури України.

Політична діяльність: 

18 квітня 2019 р. — кандидат у Президенти Зеленський в ток-шоу «Право на владу» назвав Руслана Стефанчука однією з ключових фігур своєї команди, ідеологом партії «Слуга народа» та експертом з реформування державних правових інститутів та законопроектної роботи.

З 21 травня 2019 — радник президента, представник президента у Верховній раді.

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 2 у списку. Безпартійний.

Наукова діяльність:

Напрями наукової діяльності — проблеми загальної теорії приватного права, особисті немайнові права фізичних осіб, договірні та деліктні зобов'язання, право інтелектуальної власності, європейське цивільне право, діяльність Європейського суду з прав людини, медичне право, юридична освіта та наука.

Опублікував понад 500 наукових та навчально-методичних праць. О

Відзнаки:

  • грамота Хмельницької обласної державної адміністрації
  • грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.)
  • подяка Міністерства юстиції України (2008 р.)
  • лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України у номінації «За наукові досягнення» (розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 № 1234-р)
  • подяка Генерального прокурора України (15.08.2014 р.)
  • почесна грамота Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (18.03.2016 р.)
  • почесна відзнака Національної асоціації адвокатів України (14.12.2016 р.)
  • почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (01.12.2017 р.)

Декларації: 

2017 р.

2018 р.

Погляди: 

Про роботу із В.Зеленським: 

«Кількість людей, які радять Володимиру Олександровичу, не є дуже великою. Я думаю, обмежується 10 людьми — це наша експертна група, спеціалісти по роботі з медіа. Будь-яке рішення у команді Володимира Олександровича прийматься ним одноосібно на підставі вивчення усіх пропозицій».

«Попри те, що я знаю Володимира років 20, плідно ми почали працювати близько року тому. У нього такий підхід, він каже: «Для того, аби мені почати довіряти людині, треба з нею прожити». Дуже багато людей, які залучалися до команди як експерти, співпрацювали зі мною, вони не співпрацювали з Володимиром. Зрозуміло, що кожен з них асоціював себе з командою Володимира, вносячи туди свої ідеї і, мабуть, мав на це право. Але це не означає, що Володимир знав про існування всіх цих людей. Коли я запрошую людей до команди, мені важливо, що ця людина може дати для загального блага. Тому що всі інші речі, увесь свій мішок бекграунду мусить залишити за дверима. Вийде — забере. Мені здається, що тут теж був якийсь збій інформації».

Про ідеологію партії: 

«Я, може, примітивно скажу, це зробити нормальну державу, де є політична воля та нормальні відносини людини і держави, де людина є найвищою цінністю, Конституція дає можливість звернутися до суду і різні блаблабла — усі ці добрі плани, які можуть виглядати як за все добре проти всього поганого, але так живе весь світ. І тільки в Україні розповідають, що з нашим підходом у нас не може бути незалежної судової системи, нормальних відносин людини і держави, що не може жодним чином проводитися референдум, бо ми не доросли до того. Коли Україна здобула незалежність, мені було 17 років. Сьогодні 17 років моїй дочці. Цих 28 років незалежності — як день сурка. Ми щодня прокидалися, і нічого не змінювалося. Країна, де є політична воля і бажання народу, може здійснити все. А у нас 28 років розказували про нашу унікальність, ідентичність, державотворення, ніхто не займався економікою, спілкуванням з народном. Основна місія — зламати систему і запропонувати нову модель економіки, де держава стає сервісом, пропонує іншу якість наданих послуг, запускає приватні ініціативи в усі сфери, де існує судовий захист будь-якої ініціативи, куди прийде інвестор і отримає гарантії, створить робочі місця. Ми маємо унікальну геополітичну ситуацію, коли можемо стати не цікавими всьому світу».

Про співпрацю із Голосом: 

«Я не можу скласти об'єктивну думку про партію, яку було створено нещодавно. Деякі озвучені ідеї Святослава нам справді близькі. Володимир навіть говорив, що, якби йшов Святослав, він би йому поступився. Те, з чим може йти Вакарчук на вибори, думаю, пропагується Зеленським, зокрема європейська орієнтація».

До теми

20 червня 2019
Зеленський назвав майбутніх колег по коаліції в новій Раді
Володимир Зеленський назвав майбутніх колег по коаліції в новій Раді для своєї політсили "Слуга народу". Про це він заявив після зустрічі з бізнесом,...
20 червня 2019
Зеленський: Податок на виведений капітал треба вводити після податкової амністії капіталів
Податок на виведений капітал слід вводити після запуску в Україні амністії податкових капіталів, інакше Україна ризикує не отримати $2 млрд від МВФ....
27 травня 2019
Голова партії «Слуга народу»: ринок землі слід відкрити
Вільному ринку землі – бути. Про це заявив під час презентації політ-сили «Слуга народу» Дмитро Разумков, відповідаючи на питання...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...