Мосійчук Вадим Адамович

Голова Державного агенства резерву України
Вік: 45 років

Освіта:

2000 р. — закінчив Севастопольський інститут ядерної енергії та промисловості (раніше Севастопольський військово-морський інститут) за спеціальністю інженер-електрик.

2007 р. — Європейський університет (спеціальність — економіка, фінанси).

2019 р. — отримав диплом магістра публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра:

2003-2004 рр. — працював головним спеціалістом департаменту макропрогнозування Міністерства економіки та європейської інтеграції.

2005 р. — займав посаду головного спеціаліста з активів компанії з управління активами «КІНТО».

2005-2008 рр. — генеральний директор «СЕБ Ессет Менеджмент Україна».

 2008-2013 рр.— гендиректор «Райффайзен Аваль».

Березень 2014-червень 2015 рр. — незалежний фінансовий консультант.

26 червня 2015 року — призначений головою Держрезерву України.

Декларації:

2015 р.

2016 р.

2017 р.

2018 р.

Особисте життя: 

Одружений, виховує двох синів.

Цитати:

Про Держрезерв

Для мене головне продовження реформ в Держрезерві.

Намагаюся разом зі своєю командою реформувати застарілу, корумповану систему. Вичистили корупцію у Держрезерві. Багато чого зробили, але підтримки зверху немає. 

Сьогодні підтримки у реформуванні Держрезерву з боку міністерства економіки немає.

За останній рік ми вичистили систему Держрезерву від корупції, є чіткий план розвитку, і ми його виконуємо, усі підприємства працюють ефективно та прибутково, повністю прозорі тендери та аукціони. Налагоджена тісна співпраця з європейськими країнами безпосередньо (Франція, США, Польща, Литва, Словаччина). Представники цих держав будуть моїми позаштатними радниками щодо того, як реформувати систему Держрезерву.

Ми конкретними справами формуємо позитивний імідж системи.

Про аграрний борг

Загалом компанії з агросектору винні Держрезерву 1,5-2 млрд гривень. В тому числі підприємства з підпорядкування Мінагропроду заборгували до мільярда гривень (ДАК «Хліб Україна», КХП, підприємства під МінАПК і Аграрний фонд). Ті, що є у нашому підпорядкування і мають фіктивні закладки продукції, накопичили боргів близько мільярда гривень.

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...