Гриценко Анатолій Степанович

Український політик і військовий діяч, голова партії «Громадянська позиція».
Вік: 66 років

Освіта

1974 р. — закінчив Київське суворовське військове училище з золотою медаллю.

1979 р. — закінчив із золотою медаллю Київське вище військове авіаційне інженерне училище.

1984 р. — Гриценко закінчив ад'юнктуру Київського вищого військового авіаційного інженерного училища і почав викладати в цьому вузі. Гриценко має вчений ступінь кандидата технічних наук.

1993-1994 рр. —  Гриценко навчався за кордоном: прослухав курси в Інституті іноземних мов Міноборони США і на оперативно-стратегічному факультеті Університету Військово-повітряних сил США. Після повернення в Україну закінчив курси підвищення кваліфікації Академії ЗСУ.

Кар'єра:

Народний депутат України VI, VII скликань.

2005-2007 рр. — Міністр оборони України. Обіймав цю посаду при трьох прем'єрах — Юлії Тимошенко, Юрії Єханурову, Віктору Януковичу.

Військове звання — полковник запасу.

Декларації

2017 р.

Погляди

Про ринок землі

В Україні необхідно продовжити мораторій на продаж землі, аби не допустити її тотального розпродажу. У нинішніх умовах це буде не ринок землі, а базар, де замість нафтогазових олігархів країна отримає земельних. Цього не потрібно, інтереси людей мають бути захищені. Наразі немає жодних передумов знімати мораторій ні з точки зору фінансової міцності фермерів, ні у сприйнятті людьми, ні з погляду довіри до влади, ні щодо прозорих земельних кадастрів.

У своїй програмі я написав – ринок землі буде. Але базару землі не буде. І це потрібно розрізняти. Ринок передбачає 100 % покриття Кадастром. Щоб всю інформацію можна було побачити на відповідних ресурсах, а не так, щоб сидів службовець і мав змогу маніпулювати інформацією. Наприклад, ось абсолютно реальна історія. Хмельниччина. Приходить аграрій і каже, що хоче взяти в оренду додаткову землю. Йому кажуть – землі немає. Він відповідає, що сам знайшов ділянку і дає про неї інформацію. Наступного дня він приходить із заявою та необхідним пакетом документів, а йому кажуть, що цю землю вже забрали. Посадовець дивиться нахабно в очі і чекає на хабаря.

Як швидко ми створимо нормальні умови для відкриття ринку, я зараз не можу сказати. Це буде через рік, чи півтора, чи два роки. Це стратегічний напрямок, який потрібно посилити. Скільки, кому і в які руки давати землю? Треба порадитися з фахівцями. Хтось каже 200 га чи 300 га. Я думаю, що фахівці скажуть свої висновки, щоб воно не складалося з дрібних клаптиків, які неможливо нормально обробляти і втой же час – не має бути монополій навіть в межах регіону. Єдине що зараз точно можна сказати – нинішня модель не ефективна. Треба шукати рішення.

Про внутрішню і зовнішню політику

З президентом Росії Володимиром Путіним у форматі віч-на один лідеру України, ким би він не був, можна обговорити тільки умови капітуляції, але не домовитися. Домовленості мають бути зафіксовані, а за їх невиконання застосовані механізми впливу.

Розподіл державних коштів в бюджеті має бути прозорим, а їх виділення не повинно залежати від партійної приналежності і особистої лояльності мерів.

Врегулювати ситуацію з окупованим Донбасом можна тільки в форматі чотиристоронніх переговорів, учасниками яких стануть Україна, США, представники Європейського Союзу і Росія.

Окуповані території Донбасу можна повернути до складу України за період наступного президентського терміну.

В існуючу Конституцію треба поступово внести кілька змін, які приведуть до більшої відповідальності президента і парламенту: прибрати двоголовість виконавчої влади та забрати у президента частину повноважень по силовикам і перевести їх на парламент.

Особисте 

З першою дружиною — Людмилою Гриценко розлучився в 2002 році після 24 років шлюбу.

Друга дружина — впливова українська журналістка, редактор тижневика «Дзеркало тижня» Юлія Мостова.

У Гриценко четверо дітей: Олексій і Світлана від першого шлюбу, Ганна від другого. Також Гриценко виховує сина Мостової від її першого шлюбу з Олександром Разумковим — Гліба.

До теми

21 березня 2019
Як кандидати у президенти бачать ринок землі с/г призначення — інфографіка
АgroPolit.com проаналізував передвиборчі програми та заяви всіх кандидатів у президенти і вивчив, що вони планують робити з українською землею у разі...
19 лютого 2019
Я за вільний ринок землі, але не за базар, – Анатолій Гриценко
У понеділок, 18 лютого поточного року, Європейська Бізнес Асоціація (ЕВА) організовала чергову зустріч з кандидатом у президенти України. Цього разу...
21 січня 2019
Кандидати у Президенти на 2019 рік і аналіз їхніх програм для агросектору
Кількість кандидатів у Президенти, які реєструє Центральна виборча комісія (ЦИК), зростає. Наразі ЦИК дала добро 10-ти особам. Треба сказати, що...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...