Законопроект про стимулювання діяльності фермерських господарств – основні положення
Законопроект про стимулювання діяльності фермерських господарств – основні положення

Уряд схвалив проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств». AgroPolit.com пропонує вам нижче далі проект закону та пояснювальну записку до нього.

Зокрема, документ  впорядковує склад земельних ділянок фермерських господарств та визначиє коло отримувачів державної підтримки через «Український державний фонд підтримки фермерських господарств». Крім того він уточнює деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства.

Законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» також пропонується запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), що надасть можливість сільській молоді реалізовувати свої підприємницькі ініціативи, сприятиме працевлаштуванню та знизить міграцію молоді з сільської місцевості.

 Читати до теми: «Захід» українського фермерства – сім провалів уряду, парламенту та Офісу президента

Нагадаємо, що наразі уряд не має чітко визначеної програми розвитку фермерства в Україні. А юридичним підґрунтям для фермерських господарств є старий закон 973-IV «Про фермерське господарство».

На початок серпня Кабмін, як і у попередні роки фактично показав фінансову дулю фермерам (власне як і більшості аграріям), практично залишивши їх без держпідтримки. На папері все є, в МЕРТі працюють, а реально грошей немає.

 

Як уже писав AgroPolit.com, сектор очікує від уряду конкретних кроків. Серед основних такі:

1. Прийняти зміни до 41 статті Конституції та зробити фермерів основою аграрного устрою країни.

2. Прийняти державну програму підтримки фермерів із гарантованим обсягом державної підтримки на наступні 5 років (закріпити це відповідним законом).

3. Прийняти закон про фермера, яким визначити, хто такий фермер, і всі інші дотичні питання.

4. Прийняти закон про агрострахування і закріпити державне фінансування на цю програму.

5. Прийняти закон про локального агровиробника, який гарантує закупівлі торговельними мережами певної частки продукції у місцевих виробників.

6. Налаштувати оптимальну систему закупівлі продукції у агровиробників до Держрезерву, у тому числі у фермерів. 

7. Запустити Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, запуск якого так вперто депутати намагаються поховати.

8. Програми земельної іпотеки.

9. Виробити систему оподаткування для фермерів спільно з ними.

10. Не використовувати практику квотування, бо це автоматично б'є по гаманцю виробника. Потрібно розвивати конкуренцію.

 

 

 

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...