Бюджетна ніч: як депутати голосували за «пакет щастя» (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Бюджетна ніч: як депутати голосували за «пакет щастя» (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Сьогодні у 17:00 Верховна Рада почала розгляд законопроектів №5131, №5132 та №5000 – негласно названих «пакетом щастя», які необхідні для прийняття бюджету-2017 року. Перший на розгляд виноситься законопроект №5131 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)»

Фотозвіт до теми: Як депутати бюджет-2017 приймали

Якщо парламент ухвалить його, то держпідтримку АПК у обсязі 1% від ВВП закріплять на 5 років. У такому разі аграрії зможуть спати спокійно, адже «мінімалка» для них буде на «п’ятирічку». Залишиться лише прописати адекватні та прозорі механізми розподілу коштів у рамках виділених бюджетом сум.

Читайте більше у матеріалі: Аграрний бюджет-2017 «віджатися» і стати ефективнішим чи «померти»?

«Система децентралізації зберігається. Що стосується місцевих бюджетів – збільшено на 44 млрд грн. крім того, сьогодні сформована належна фінансова основа, яка дозволить їм бути фінансово незалежним. Зростання буде на 25% як мінімум у 2017 році», – говорить з трибуни прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він закликав голосувати за законопроект №5131.

Проти лунають голоси з фракції «Батьківщина».

Дивіться інфографіку: Аграрна частина проекту бюджету на 2017 рік

«Цим законопроектом селам, які не об’єдналися у громади, позбавляють можливості отримувати доходи. Їх примусово зганяють у громади», – бере слово голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона закликала не голосувати за законопроект.  

У сесійній залі накаляється дискусія - депутати від «Батьківщини» вимагають відкликати "антидемократичний законопроект".

"Прошу запросити депутатів у зал, переходимо до голосування через 5-7 хвилин", - заявляє спікер Ради Андрій Парубій.

Слово бере керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк: "Найбідніші громади побудували дороги і інфраструктуру за власні кошти, бюджетний кодекс забирає цю можливість, ми не будемо підтримувати цей закон".

Йде голосування, за законопроект №5131 проголосувало 244 народних депутата - рішення прийнято.

«Переходимо до наступного питання № 5132 – другий бюджетний закон», – об’являє Парубій.

Окрім 5,5 млрд грн, про які йде мова, аграріям може перепасти ще 0,7 чи 1 млрд грн. Зараз депутати ініціюють цю норму в законопроекті №5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році". Якщо документ приймуть, то аграрний бюджет-2017 зросте до 6,2 або 6,5 млрд грн. Джерело наповнення депутати пропонують наступне — збільшення коефіцієнту для розрахунку нормативної грошової оцінки, наприклад, для оренди він збільшиться із 0,81% до 0,95%.

Презентувати документ вийшла голова комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна.

«До другого читання надійшло 129 пропозицій, 75 відхилено. Комітет пропонує прийняти цей документ як Закон України, просимо підтримати пропозицію комітету», – зазначила вона.

Депутати обговорюють поправки до законопроекту.

За результатами голосування законопроект №5132 прийнято. 

"З метою запобігання утворенню схем мінімізації податкових зобов’язань із використанням сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, та безпідставному бюджетному відшкодуванню ПДВ, пропонується установити, що:

– рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, які додатково відкриті сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, закриваються з дня наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період – за ІV квартал 2016 року;

– реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, складених сільськогосподарськими підприємствами, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року; реєстрація зазначених податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням цього терміну", – говориться у пояснювальній записці документу. 

Депутати жорстко відстоюють кожну правку до бюджету. До трибуни виходить лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Виходячи до преси, Тимошенко у свою чергу заявляє, що прийняття бюджету-2017 - це просто "шабаш влади", говорячи про те, що невеликі села "залишаться без фінансування і будуть змушені об'єднуватися".

4 ранку, Рада виновить на голосування законопроект №5000 «Про Державний бюджет України на 2017 рік». За відповідне рішення проголосували 274 народних депутата. Бюджет прийнято.

Привітав із прийняттям бюджету і міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, зазначивши, що відтепер аграрії отримуватимуть дотації у розмірі 1% від виробленої ними продукції протягом 5 років.

Представляючи законопроект, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Кабмін підготував реалістичний проект бюджету. За його словами, під час доопрацювання проекту держбюджету на 2017 рік до другого читання Кабмін зберіг пріоритети, закладені до першого читання. Серед пріоритетів - підвищення обороноздатності і соціальних стандартів, розвиток освіти, охорону здоров'я, цільову підтримку сільського господарства, розвиток дорожньої інфраструктури тощо. У бюджеті є кошти для підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень.

Документ передбачає доходи бюджету на 2017 рік у сумі 721,398 млрд гривень, у тому числі доходи загального фонду - 669,409 млрд гривень та доходи спеціального фонду - 51,989 млрд гривень.

Видатки бюджету на наступний рік передбачено у сумі 790,393 млрд гривень, у тому числі видатки загального фонду - 735,378 млрд гривень та видатки спеціального фонду - 55,015 млрд гривень.

Граничний обсяг дефіциту бюджету визначено у сумі 77,547 млрд гривень, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду - 62,338 млрд гривень та граничний обсяг дефіциту спеціального фонду -  15,208 млрд гривень.

У 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць пропонується встановити у розмірі з 1 січня 2017 року - 1,544 тис. гривень, з 1 травня - 1,624 тис. гривень, з 1 грудня - 1,7 тис. гривень.

Мінімальну заробітну плату пропонується встановити у 2017 році у місячному розмірі з 1 січня – 3,2 тис. гривень, а у погодинному розмірі з 1 січня - 19,34 гривні.

"При доопрацюванні проекту бюджету до другого читання враховано рішення уряду щодо встановлення мінімальної зарплати в розмірі 3,2 тис. гривень на місяць та встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 1,6 тис. гривень", - йдеться у пояснювальній записці.

Як наголошується, на цю мету в законопроекті передбачені додаткові видатки в обсязі близько 28,3 млрд гривень, що дозволить забезпечити виплату підвищеної зарплати працівникам бюджетної сфери.

Нагадаємо, у вівторок Верховна рада підтримала зміни до Податкового кодексу, які передбачають підвищення акцизів на алкоголь та сигарети та зменшення ренти на видобуток нафти.

Також депутати скасували 2% пенсійного збору з валютообмінних операцій.

Як відомо, проект державного бюджету на 2017 рік в першому читанні був ухвалений 20 жовтня.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 грудня 2016
Бюджет-2017 передбачає фінансування аросектору на 6,5 млрд грн
Сьогодні о 16:00 у Верховній Раді розглядатимуть проект закону №5000 «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Детальніше про це у...
10 грудня 2016
Держбюджет-2017 можуть прийняти 22 грудня
Державний бюджет України на 2017 рік Верховна Рада може прийняти 22 грудня. Про це повідомила глава парламентського комітету з питань...
25 жовтня 2016
Бюджет-2017 планують подати через два тижні
Уряд повторно внесе проект закону про державний бюджет на 2017 рік на розгляд парламенту через два тижні. Про це повідомив прем’єр-міністр...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...