Фракція «Самопоміч» дала зелене світло відставці Павленка. Як це було і хто прийде на зміну?
Фракція «Самопоміч» дала зелене світло відставці Павленка. Як це було і хто прийде на зміну?

AgroPolit.com продовжує стежити за гарячими подіями в уряді. Ми дізнались, що вчора «Самопоміч» таки проголосувала за відкликання Олексія Павленка з посади міністра. Нагадаємо, вчора AgroPolit.com розпочав трансляцію «торгів» у парламенті довкола крісла Павленка. Як все відбувалося, читайте у матеріалі - Чи відпустить Рада Олексія Павленка?

Близько 20.00 завершилося засідання фракції. Як розповіли наші джерела, на початку зібрання Павленка готові були підтримати 7 депутатів. «Але після аргументів лідера фракції Олега Березюка, ситуація вирішилась наступним чином - на 2 голоси більше за відкликання», - пояснило джерело. Головний аргумент – потрібно позбавитися від негативноого іміджу від дій КМУ та готуватися до нових перевиборів.

«Питання стояло наступним чином: відкликати лише міністра з уряду, чи й представників «Самопомочі» з керівних посад у парламенті. Вісімнадцять осіб зійшлися на тому, що - тільки з КМУ. Відтак доля Павленка була вирішена», - говорить співрозмовник AgroPolit.com 

10.40. Після такого розвороту шансів утриматися у діючого міністра мало, хоча вони все таки є. На його підтримку виступають багато міжнародних організацій. Зокрема, публічно похвалила аграрні досягнення Павленка ЄБА, а неофіційну підтримку, за джерелами AgroPolit.com, міністр отримав від американсього посла під час приватної зустрічі.

Втім міжнародна підтримка в українському політикумі - це, радше, моральний фон, адже традиційно реальні рішення приймають за зачиненими дверима в Адміністрації Президента та у кімнаті парламентського спікера. Так от, за нашими даними, у ході теперішніх торгів довкола коаліції непогані шанси «застрибнути» в аграрне крісло має народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.

«Такий варіант можливий, якщо в коаліції посилиться голос лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Наразі й такий варіант розглядається. На користь Івченка свідчить той факт, що він рівновіддалений від всіх груп і, в принципі, його кандидатура підходить для нового складу КМУ. Його біографія чиста, немає сліду ніяких великих компаній», - говорить співрозмовник.

Читати по темі: Питання відставки Павленка може розколоти «Самопоміч»?

14.30. В Раді оголошено перерву до 16.00. Депутати-самопомічці розбігаються. Впіймати вдається одного з великих людей у БПП. «Скажіть, чим завершиться суперечка у «Самопомочі»? Кажуть, що це частково результат роботи позафракційного народного депутата Сергія Тарути, який хоче сформувати свою фракцію у Раді,тому йому потрібні депутати?», - цікавлюся. У відповідь: «Це не Тарута підтягує депутатів в опозицію, а проблема довкола посади міністра. Діючий (Павленко) хоче залишитись, а «тіньовий» (Мірошниченко) – зайняти його місце. Зараз вони міряються, хто з них контролює більше депутатів. Без цього переможцем у цій боротьбі не зможе вийти ні один, ні другий. Все відбувається за принципом «якщо у тебе є депутати, то ти міністр, якщо ні – відбуваються якісь негативні рухи». Співрозмовник додає ще одну цікаву деталь: роль «Самопомочі» у майбутньому коаліції перебільшена! Чому? «Тому, що Ляшка ніхто «не пішов» з Коаліції. Письмової заяви про вихід його депутатів з коаліції нема. Усна – є, письмової – ні, тобто він у нас «получлєн» коаліції», – напівіронічно і водночас серйозно говорить спікер. 

15.00. AgroPolit.com звернувся за коментарем до лідера фракції «Радикальної партії» Олега Ляшка. «Самі вони «получлєни». Наша заява про вихід з коаліції прозвучала давно. Кому позакладало, хай послухає запис. Ми висунули 11 вимог повернення в коаліцію. Хочуть нас там бачити – хай виконують» - сказав він.

16.20. Зустрічаємо в кулуарах Альону Бабак, народного депутата фракції «Самопоміч», вона - одна з тих, хто підтримав Павленка на посаді міністра АПК:

«Я прекрасно оцінюю роботу Олексія Павленка. 
Він виконав все, що мав би, але сформований бюджет навіть по Міністерству аграрної політики все ж таки не є бюджетом розвитку. Олексій не мав можливості в рамках цього уряду сформувати той бюджет, який мав би сформувати – на стимулювання агропромислового розвитку. Я вважаю, що в нього не було можливості навіть висловити свою думку від імені відомчого міністерства. На етапі формування бюджету, бюджет агропромислового відомства такий самий недолугий як і решта. Тому що Павленко взагалі був відсторонений від його формування», - говорить пані Альона.

Ситуацію з голосуванням за відкликання Павленка нам також прокоментувала ще один депутат від «Самопомочі» Анна Романова.

«Я говорила і ще раз кажу, що Павленко – ефективний міністр. Вчора фракція голосувала за рішення не по окремому міністру, а за цілий список пропозицій від політичної ради. Перший пункт – уряд не виконав задекларованих у коаліційній угоді вимог, тому ми й висловилися за його відставку та переформатування. Тобто питання не у Павленку. Наш аграрний міністр може ефективніше працювати і в кращому складі уряду з кращим прем’єром».

«Настільки мені відомо, то на фракції виносилося дві пропозиції: одна від Олега Березюка, а інша - від так званої «бізнесової» частини політсили. Чому ви приєдналися до першої, яка передбачала лише відкликання Павленка, а не всіх «самопомічців» з керівних посад, у тому числі з парламенту? Раніше ви були за те, щоб Павленко лишився?», - натомість запитую депутатку.

«Це не на часі. Адже може призвести до конфлікту в партії та деструкції у фракції. Якраз прийняте рішення мало запобігти цьому», - пояснила Романова.

17.30 Тож що трапилося на засіданні фракції, яке вчора тривало більше п’яти годин?

«Ніякого розколу партії немає. Є дискусія, яка завжди буває…», - каже Олег Березюк. Намагаємося з’ясувати,чому лідер фракції не запропонував своїм однопартійцям разом з міністром відкликати й керівників парламентських фракцій та їх заступників. Це було б логічно, якщо «Самопоміч» говорить про переписування коаліційної угоди і зміну уряду.

«А чому ми мали б це робити? Ми прийняли рішення – лишаємося в коаліції... Ми просимо коаліцію розглянути питання формування нового уряду з новим міністром. Оскільки ми не довіряємо уряду, то відкликаємо свого міністра, щоб він не прикривав своєю професійною діяльність бездіяльність уряду і корупційність бюджету, який уряд запропонував… Завтра збирається технічна група з розгляду коаліційної угоди», - розповідає нам Березюк.

На уточнююче запитання AgroPolit.com про те, чи подасть «Самопоміч» нову кандидатуру на посаду аграрного міністра, якщо їй запропонують, відповів: «Це залежить виключно від того, хто буде прем’єром України».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 лютого 2016
Хто хоче «підсидіти» Павленка?
Заміни міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка у найближчі 2—2,5 тижні не буде. Такий висновок можна зробити з...
29 січня 2016
Олексій Павленко написав заяву про відставку – офіційно
Міністр  аграрної  політики  та продовольства Олексій Павленко написав заяву про відставку. «Мною написана заява про відставку,...
29 січня 2016
Микола Кучер — ще один претендент на посаду аграрного міністра (додано коментар) — джерело
До списку претендентів на посаду аграрного міністра додався ще один. Як повідомляють джерела AgroPolit.com в середині БПП на цю посаду після...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...