Чи відпустить Рада Олексія Павленка? (онлайн-трансляція)
Рада чотирьох... Цікаво, про що вони домовляться?

AgroPolit.comрозпочинає онлайн-трансляцію подій довкола зміни аграрного міністра Олексія Павленка та переформатування коаліції. Нагадаємо, що в минулу п’ятницю цей процес запустила фракція «Самопоміч»: вона заявила про відкликання свого міністра з уряду та переписування коаліційної угоди. Про те, що очільник Мінагропрода став розмінною картою в інтересах власної фракції, AgroPolit.comрозповів раніше у матеріалі «Павленка хочуть «піти», або Чому «Самопоміч» розігрує карту аграрного міністра?». Втім, доки голови п’яти парламентських  фракцій не вирішать, що робити з коаліційною  угодою у нього є шанс лишитися на посаді. AgroPolit.com відкриває нову рубрику -  Ігри  престолів. В якій ми покажемо  всі таємниці «міністерського  перевороту» в деталях. Сьогодні з-під куполу парламенту ви побачите,  як торгуються за «аграрне питання», хто претендує на крісло Павленка  і чому, та чи всидять на одному стільці (читай  - залишаться у коаліції) прем’єр Арсеній Яценюк та головний бенефеціар «Самопомочі» Андрій Садовий, який тасує «карти» в своїй політсилі.

10.00 На порозі Ради зустрічаємо одного зі своїх інформаторів. «Що сьогодні на порядку денному?». «Прізвище Павленка поки що, навіть, не звучить. Зараз головне питання – хто прем’єр? Зараз у кабінеті спікера  Гройсмана всі керівники фракцій сидять,  п’ють чай і вирішують чи задовольняє всіх конфігурація нової коаліції, де Гройсман-прем’єр, а Луценко - спікер», - пояснює  джерело.

 

До теми: Топ-10 змін від Павленка для фермерів

11.00. Народний депутат з БПП каже, що наразі питання агарного міністра не вирішено.

«З одного боку, хоч в якесь міністерське крісло хоче голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий, а з іншого – самопомічець  Іван  Мірошниченко. Шансів поки що більше у першого, бо за нього Президент і прем’єр . На його користь також свідчить і те, що наразі активно  обговорюється формат коаліції  без  «Самопомочі». Якщо так станеться, то треба пригадати, з ким прийшов Кутовий – з УДАРом (політсила). Його  квота – два комітети (транспортний і  агарний). Якщо піде з коаліції  «Самопомочі», то цілком логічним буде прихід саме Кутового на посаду аграрного міністра.

До теми: Одного року не досить для оцінки роботи міністра — Ярмак

11.58. В колуара проходить депутат від «Самопомочі».  Зачіпаємо його за полу піджака. «Як  проголосувала фракція вчора ввечері?». «Дуже не просто. Павленку, скоріше за все, доведеться піти», -  каже він.  Деталі згодом…

До теми: Чи відчули фермери реформи Мінагропроду? (бліц-опитування)

12:50 «Сьогодні буде прийняте рішення по Павленку – повідомив у коментарі AgroPolit.com голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк.
«Самопоміч» залишається в Коаліції на умовах розбудови політичної і управлінської системи України. Як ми будем їх реалізовувати – питання витривалості, публічності і прозорості», - відмітив він. За його словами, зауваження були до всіх міністрів. 


«Павленко є одним з найкращих міністрів. Процес відкликання нашого міністра був політичним кроком. Існує політичний тиск на партнерів по Коаліції, що ми не хочемо прикриватись нашою діяльністю, в тому числі міністра АПК», - заявив голова фракції.
Березюк підкреслив, що прем’єр провалив управлінський процес підготовки бюджету.

До теми: Рік роботи Мінагропроду: як його оцінюють експерти

12.32 Не все так однозначно з  кандидатурами, говорить AgroPolit.com народний депутат із «Батьківщини» на правах анонімності.

«Справа у тому, що проти Кутового свідчить його голосування за податкові зміни, які кардинально змінили порядок відшкодування ПДВ для аграріїв. Йому цього багато хто не може вибачити. З Мірошниченком теж не все так однозначно – він  має відношення до зернотрейдері. Тому якщо  прийде новий прем’єр, йому доведеться добирати кандидатури міністрів, рівновіддалених від таких речей.  Тому не виключена поява взагалі третьої кандидатури на посаді аграрного міністра», -  пояснює наш співбесідник.

До теми: Реакція соцмереж на відкликання Павленка з Кабміну

13.30. Доки депутати жують бутерброди в столовій парламенту, прем’єр розродився компліментами на засіданні уряду в адресу «поганого» Павленка.

«Якщо раніше аграрники мусили платити хабарі за якісь там довідки, якісь сертифікати, ветеринарні інспекції, жалілися на кожному кроці, то тепер кажуть наступне: реально за рік ситуація змінилась… Реально в аграрному секторі суттєво зменшилась корупція й адміністративні перепони», - заявив глава уряду Арсеній Яценюк.

14.50 Перша частина депутатської роботи під куполом в Раді завершена. Депутати йдуть по комітетам. А ми біжимо в Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Сьогодні на його засіданні розглядають «Єдину комплексну стратегію розвитку сільського господарства і сільських територій на 2015-2020 роки».  

15.10. Заступник міністра агарної політики та продовольства з європейської інтеграції Владислава Рутицька коментує презентований документ:

«Це об’ємний всеохоплюючий документ, який дасть можливість системно проводити реформи і досягати поставлених цілей, бо аграрна галузь має почати розвиватися системно на засадах, які забезпечать якісний розвиток на наступні 5 років. Концепція - путівник у майбутнє на наступні 5 років, який приведе до нового рівня сільського господарств а в Україні».

15.20 «Ця стратегія передбачатиме реальні коротко - і середньострокові результати, а також містить детальний план впровадження. Вона структурована у рамках 1 загальної мети, 8 головних і 24 конкретних цілей. Загальна мета стратегії - підвищення конкурентоздатності сільського господарства і сприяння розвитку сільських територій на сталій основі відповідно до стандартів ЄС і міжнародних стандартів», - відмітив Павленко, презентуючи документ.

15.30. «Україна має шанс і стати житницею всього світу і задля досягнення цієї мети нам необхідна координація з міжнародними партнерами. Така серйозна гра потребує дієвої стратегії. Коли її розробляли, то включили багато напрямків і наші іноземні партнери надавали свою допомогу в її написанні. Ухвалення стратегії гарантуватиме отримання Україною 400 мільйонів євро від ЄІБ, 16 мільйонів на рибну галузь і 3 мільйони для розробки та зміни законодавства», - висловлює свою думу про Стратегію 2020 народний депутат Олексій Мушак.

15.52 Під час презентації Стратегії виникла дискусія щодо приватизації державних підприємств. Зокрема, Валерій Давиденко відмітив, що потрібно було напрацьовувати не тільки Стратегію, проте і законодавчі акти.
«Ефективність державного підприємства залежить від вдалого менеджменту. Поки ми не бачимо зрушень у приватизаційних процесах», - говорить народний депутат.

16.00. Микола Люшняк зауважує, що не було поставлено дедлайнів по продажу безхозних лісів. Розборонив депутата та міністра з приводу приватизаційного питання голова агарного комітету Тарас Кутовий. «Потрібно скласти єдиний список, який включає об’єкти, заборонені до приватизації», - відмітив він.

До теми: Мінагропрод відзвітував про дерегуляцію за рік роботи

16.11 Гарячою темою стала Зона вільної торгівлі з ЄС та розподіл квот. Олексій Павленко говорить, що товаровиробники зараз мають більше можливостей на європейських ринках. ЗТС дозволило диверсифікувати закриті ринки Російської Федерації.

Більше 1000 українських підприємств отримали дозвіл на експорт у експорт у ЄС. До речі сертифікат Євро 1 (для поставок українського зерна) також визнається єропейьскими ветеринарними органами. І не забуваймо, що 10 січня 10 молочних підприємств отримали дозвіл на експорт в ЄС», - відмітив міністр.

 

16.22 Беручи слово, Іван Мірошниченко підкреслює, що в Стратегії немає вирішення земельного питання. «Прошу ініціювати робочу групу для вирішення базового питання - розробки законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, фінансування ми знайдемо», - зазначив він.

16.32 На захист міністра висловився Леонід Козаченко: «Я не пам’ятаю, щоб до цього в Мінагрополітики розроблявся такий документ, як Стратегія. Я не кажу що він ідеальний, проте не все залежить від Міністерства. Тим не менш, пане Павленко, пишіть доповідні і вимагайте розгляду наріжних питань АПК, якщо вони не виконуються урядом. Бо Ви будете крайнім потім». 

16.40 Гостро резюмує засідання народний депутат Микола Кучер: «Яресько як захотіла так і зробила, і ми отримали проблему. Сьогодні «компромісний ПДВ» - нереальний. Практично надвоє поділені сільгосптоваровиробники: ті, хто платять і не платять податки». 

16.47 Засідання закінчено, а ми біжимо дізначись, чому сьогодні не виступав народний депутат Сергій Лабазюк:
«Я не брав слово саме тому, що прочитавши Стратегію зрозумів, що вона зовсім не відрізняється від програми колишнього міністра Миколи Присяжнюка, окрім декількох картинок та загальних фраз. Це дійсно документ, що розроблений на принципі грандів. Але цілий рік ми не можемо собі дозволити займатись тільки написанням Стратегії і не робити ніяких дій в сторону поліпшення АПК. Сьогодні депутати задавали слушні критичні питання: чому Мінагрополітики внесло всього 3 законопроекти у Верховну Раду. Мі були відкриті і завжди до діалогу. Якщо проаналізувати наші перші зустрічі з Павленком і сьогоднішню, то практично ні одного пункту не було виконано. Тому обговорювати Стратегію я великого сенсу не бачу».

Трансляцію сьогодні для вас вели: Наталія Білоусова та Наталія Ключнікова

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 січня 2016
Питання відставки Павленка може розколоти «Самопоміч»?
Вчорашнє засідання фракції «Самопоміч» ледь не спровокувало розкол цієї політсили. Про це повідомило поінформоване джерело AgroPolit.com...
27 січня 2016
Олег Березюк про відкликання Павленка
Голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк повідомив в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com, що сьогодні ввечері буде прийнято рішення по...
26 січня 2016
План «п’ятьох», або Як виконується аграрна частина коаліційної угоди?
Бути чи ні коаліції у нинішньому форматі? Цього тижня «вожакам» п’яти політичних фракцій доведеться знайти компромісне рішення та...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...