Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із постачальниками української продукції з десяти до 30 днів. Про це ідеться тексті Меморандуму від ритейлу, який має у своєму розпорядженні AgroPolit.com. Меморандум презентували у парламентському підкомітеті комітетe регуляторної політики з питань економічного розвитку за участі представників уряду, бізнесу (виробників-переробників) та ритейлу.
Нагадаємо, що для постановою №160 від 26 лютого 2022 року уряд запровадив для торговельних мереж та магазинів максимальний строк розрахунків за поставлені продовольчі товари (соціально значущі продукти) 10 днів. Відлік встановлюється від моменту виставлення постачальником таких продуктів рахунка для оплати за поставлену продукцію. Ритейлори кажуть, що в умовах війни це сильно б’є по них і підставляє під удар спосживача.
Позиція ритейлорів – з початку війни вони зазнають значних збитків, відбулось падіння ліквідності компаній, мережі несуть додаткові збитки в наслідок відключень електроенергії. Аби вистояти і уникнути перебоїв з постачанням і подорожчанням продуктів учасники роздрібного ринку на період воєнного стану просять підписати Меморандуму.
Основні положення Меморандуму:
1) встановлення строків розрахунків не більше 30 календарних днів на «базові харчові продукти» (окрім органічних):
2) поширити дію Меморандуму на товари, вироблені в Україні;
3) застосовувати граничні строки розрахунків у разі належного оформлення пакету первинних документів постачальником, зокрема, за умови вчасної реєстрації податкових накладних.
Натомість ритейл прагне, аби Кабмін скасував державне регулювання на соціально значущі продукти, закріплене у постанови уряду № 160 та положення постанови № 1236 в частині граничної роздрібної надбавки.
Якщо цього не зробити, то на думку представників рітейлу буде наступне:
Позицію бізнесу в уряді почули і відповіли вустами директор директорату розвитку реального сектору економіки Мінекономіки України Романа Кропивницького. На його думку, ділог можливий, але за його рамки слід винести такі продукти першої необхідності як вода мінеральна, олія, масло вершкове, яйця фасовані. А перш ніж скасовувати граничну торговельну надбавку, каже він, слід подивитися як поведе себе інфляція. Але розмір самих надбавок, за словами представника Мінекономіки, уряд готовий переглядати.
Тим часом Державна служба статистики оприлюднила Оприлюднено дані про середні споживчі ціни в Україні в жовтні 2022 року. Наприклад яйця порівняно з вереснем подорожчали на 62,5% до 57,0 гривень за десяток, сало на 11,9% до 167,6 гривень за кілограм, свинина на 6,2% до 174,5 гривень за кіло. Деякі сенноі овочі здешевшали: капуста – на 18,9% (15,1 гривень за кілограм), яблука – на 10,0% (16,5 гривень), картопля – на 8,6% (9,9 гривень), а крупа гречана – на 7,9% (82,7 грн).
Тенденції по цінах у тому ж тваринництві не втішні, бо за час війни Росія знищила 6 млн голів української худоби.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!