Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році

Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики нардепи прийняли рішення про необхідність збільшення програм держпідтримки аграріїв на 2022 рік до 11,1 млрд грн. Нагадаємо, цього року з бюджету заплановані витрати на рівні 4,5 млрд грн.

Рішення комітету

Розглянувши та обговоривши питання щодо бюджетного фінансування агропромислової галузі у 2022 році, підкомітетом з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі прийнято рішення рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики:

1. Звернутись до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету стосовно врахування поправок та пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (реєстр. № 6000 від 15.09.2021).

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України і Міністерству фінансів України при доопрацюванні проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» до другого читання передбачити додаткові видатки згідно відомчої і програмної класифікації видатків і кредитування державного бюджету Міністерству аграрної політики та продовольства України за наступними напрямами:

Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників

Пропозиція 1

Збільшити видатки за загальним фондом за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» (КПКВК 2801580) на 6 706 000,0 тис. грн. до загальної суми 11 106 000,0 тис. гривень.

Обґрунтування:

Зазначені кошти буде спрямовано:

 • на державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції – 2 710 000,0 тис. грн.;
 • на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств – 140 000,0 тис. грн.;
 • на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1 000 000,0 тис. грн.;
 • на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 1 500 000,0 тис. грн.;
 • на фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 2 650 000,0 тис. грн.;
 • на надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – 25 000,0 тис. грн.;
 • на державну підтримку страхування сільськогосподарської продукції – 2 031 000,0 тис. грн,
 • на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі – 500 000,0 тис. грн.;
 • на державну підтримку виробників картоплі – 250 000,0 тис. грн.;
 • на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь – 250 000,0 тис. грн.;
 • на державну підтримку органічного виробництва – 50 000,0 тис. гривень.

Кредитування фермерських господарств

Пропозиція 2

Збільшити видатки за загальним фондом за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» (КПКВК 2801460) на 400 000,0 тис. грн. до загальної суми 500 000,0 тис. гривень.

Обґрунтування:

Додаткові кошти необхідні для забезпечення державною допомогою близько 800 фермерських господарств.

Видатки на Держгеокадастр та земельну реформу

Пропозиція 3

Збільшити видатки Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру (КПКВК 2803000) за загальним фондомна 235 000,0 тис. грн. до загальної суми 1 521 443,1 тис. гривень.

Пропозиція 4

Збільшити видатки Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру за бюджетною програмою «Керівництво та управління у сфері геодезії, картографії та кадастру» (КПКВК 2803010) за загальним фондомна 150 000,0 тис. грн. до загальної суми 1 027 601,3 тис. гривень.

Обґрунтування:

Для забезпечення реалізації державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Пропозиція 5

Збільшити видатки Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру за бюджетною програмою «Проведення земельної реформи» (КПКВК 2803020) за загальним фондомна 15 000,0 тис. грн. до загальної суми 154 421,8 тис. гривень.

Обґрунтування:

Для здійснення заходів, спрямованих на проведення земельної реформи, зокрема на ведення та функціонування, в тому числі адміністрування Державного земельного кадастру.

Пропозиція 6

Збільшити видатки Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру за бюджетною програмою «Загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркація та делімітація державного кордону» (КПКВК 2803030) за загальним фондомна 70 000,0 тис. грн. до загальної суми 101 577,3 тис. гривень.

Обґрунтування:

У зв'язку із введенням в дію з 01.01.2021 року Закону України "Про національну інфраструктуру геопросторових даних" існує гостра необхідність у забезпеченні створення та функціонування національного геопорталу, геопорталів Державної геодезичної мережі та бази топографічних даних і наповнення їх актуальною і достовірною геодезичною і картографічною інформацією, базовими наборами геопросторових даних. У зв'язку з тим, що більшість картографічної інформації в Україні дуже застаріла, її створення (оновлення) та забезпечення відображення у відкритому для всіх користувачів доступі потребує значного обсягу робіт, а також забезпечення сучасною технічною компонентою. Виконання цих заходів у короткі строки зумовлено також тим, що актуальна і сучасна картографічна і геодезична інформація має стати основою більшості геоінформаційних систем, у тому числі Державного земельного кадастру, інших кадастрів, а також розроблення комплексних планів просторового розвитку територій.

Видатки на Державне агентство рибного господарства України

Пропозиція 7

Існує потреба у передбачені Державному агентству рибного господарства України у проекті Державного бюджету України на 2022 рік нової бюджетної програми «Селекція в рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні» (КПКВК 2804070) з обсягом видатків 152 515,9 тис. гривень.

Обґрунтування:

Охорона та відтворення водних біоресурсів є одним з пріоритетних завдань для держави. Водні біоресурси внутрішніх водойм та територіальних вод є стратегічним державним харчовим резервом, збереження та відтворення якого має забезпечувати держава. Відсутність зариблення протягом 2 суміжних років знижує очікуване промислове повернення на 35 %. Відповідно до науково-біологічного обґрунтування щорічно необхідно забезпечувати вселення водних біоресурсів до водойм загальнодержавного значення в кількості 60,0 млн екз.

3. Виділення видатків та їх збільшення за вказаними вище напрямками пропонуємо здійснити за рахунок:

 • надходжень від приватизації державного майна;
 • доходів від державного майна і майнових прав (орендна плата, реалізація майна, дивіденди від акцій, якими володіє держава тощо);
 • податкових надходжень, за рахунок суттєвого підвищення ефективності управління державним майном та адмініструванням податків.

4. Надіслати відповідні звернення до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 вересня 2021
Мінекономіки заблокувало виплати держпідтримки виробникам органічної продукції
У бюджеті 2021 року заклали 50 млн грн дотацій для програми фінансової підтримки виробників органічної сільськогосподарської...
22 вересня 2021
У ВРУ ініціюють повернення в бюджетний кодекс пункту про держпідтримку АПК на рівні 1% аграрного ВВП
В Україні необхідно на рівні закону повернути в бюджетний кодекс пункт про те, що на підтримку АПК з бюджету в рік надають не менше 1% аграрного...
21 вересня 2021
Аграрії недоотримали майже 3 млрд грн держпідтримки
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...