SHARE
до завершення отримання АГРОдотацій в 2018 році залишилось
Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Заплановано
6,3
млрд грн
Отримано
1
млрд грн
Абетка агродотацій
Випуск №3:

Go за агродотаціями!
З початку року аграріям виділили з бюджету на державну підтримку лише 15,8% (тобто 1 млрд грн) з обіцяних 6,3 млрд грн. Це результати чергового моніторингу AgroPolit.com (в межах проекту «Абетка Агродотацій»), який досліджує виплати Мінагрополітики та Мінфіном коштів на розвиток АПК за основними державними програмами.

У нашій аналітичній графіці «Структура використання 12,8 млрд грн із загального фонду бюджету на потреби Мінагро та підтримку АПК станом на 26 жовтня» проведено аналіз за трьома показниками:
1. Затверджений річний розпис асигнувань із загального фонду бюджету на підтримку АПК та потреби Мінагро.
2. Скільки на 26 жовтня цього року коштів фактично спрямовано.
3. Скільки реально вже перераховано аграріям на рахунки.
Цифри за останніми двома критеріями за низкою програм не збігаються. Детальніше про це далі.

Так, з 12,3 млрд грн всіх витрат з основного фонду бюджету на Мінагро та держпідтримку АПК саме на основні програми розвитку сектору виділено (тобто аграрії отримали на руки) 1 млрд грн з 6,3 млрд грн, передбачених у бюджеті.

Скільки ж виділено коштів за всіма аграрними держпрограмами за фактом станом на 26 жовтня?

Тваринництво (закладено 4 млрд грн) — на рахунки аграріїв мало б уже впасти 1,4 млрд грн, але дійшло лише 593 млн грн.

Фермерський мільярд (відповідно — 1 млрд грн) — в кишенях лише 12 млн грн.

Хмелярство, садівництво, виноградарство (300 млн грн) — 76 млн грн.

Компенсація придбання техніки вітчизняного виробництва (945 млн грн) — 293 млн грн, а повинно було б бути вже 336 млн грн.
Тож ми побачили, що запуск AgroPolit.com флешмобу #GoЗаАгроДотаціями вже приніс результати. За даними наших співрозмовників у Мінагрополітики, після публічної озвучки цифри «менш ніж 10%» виплаченої держпідтримки, у міністерстві почали «ворушитися» в питанні дотацій.

Нагадаємо умови участі у флешмобі:
1) Поділіться цим текстом у своїх соцмережах та з друзями із хештегом #GoЗаАгроДотаціями;

2) Якщо Ви готові поділитися своєю історією про отримання агродотацій — пишіть на пошту press@latifundistmedia.com, зазначаючи темою листа #GoЗаАгроДотаціями;

3) Заповніть онлайн-анкету з оцінкою простоти отримання цієї допомоги від держави.

Як отримати гроші з бюджету покрокову інструкцію читайте:
для агрохолдингів на Latifundist.com,
для фермерів — на Kurkul.com,
для покупців с/г техніки наTraktorist.com,
для покупців насіння на SuperAgronom.com
для элеваторщиків на Elevatorist.com
Ви сплатили ці гроші у вигляді податків у бюджет і маєте повне право на них!

Які результати?
1. У порівняні з серпневими результатами нашого дослідження (читайте у матеріалі тут «GoЗаАгроДотаціями»), фінансова дисципліна чиновників по відношенню до аграріїв змінилась. Як кажуть, крига трішки скресла. Якщо у серпні з бюджету АПК отримав менш ніж 10% (459 млн грн) із запланованих на рік 6,3 млрд грн, то на 26 жовтня – 15,8% (або 1 млрд грн). Хоча у масштабах року це ще, як кіт наплакав. Адже минуло 10 місяців.

2. Почався рух у зміні механізмів дотацій. Яскравий приклад – розподіл фермерського мільярду. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман та в.о. агарного міністра Максим Мартинюк визнали неефективність запущеного механізму і пообіцяли виправити його. Втім, запалу чиновників-бюрократів вистачило на зміну механізму тільки на 2019 рік, а цього року фермерам доведеться, мабуть, смоктати льодяники, бо грошей не буде! Шеремета розповів, що наступного року держпідтримку отримають фермери, які мають у обробітку до 20 га – пряма підтримка на 1 га в розмірі 100 євро. Більше про оновлений механізм читайте у матеріалі «ТОП-7 меседжів Віктора Шеремети про держпідтримку для фермерів у 2019 році».

3. Депутати підтримали нашу пропозицію на круглому столі «Бюджетний пиріг-2019: можливості та виклики» знайти механізм, щоб перенести невикористану суму держпідтримки на АПК на 2019 рік і збільшити загальну суму на програми для АПК до 12,4 млрд грн. В.о. голови агарного комітету Олександр Бакуменко відповів, що така можливість є – спецфонд для страхування аграріїв при мінагрополітики, а вже через кілька днів повідомив, що зареєстрував законодавчі правки із запуску роботи такого фонду.

Що далі?
Судячи зі слів Віктора Шеремети, аграріям не варто розраховувати на повне використання 6,3 млрд грн держпідтримки на цей рік. Їм потрібно дивитися вже у 2019-й. Ще б пак, бо саме Мінагро та низка дотичних відомств довго запрягали з механізмами розподілу цих коштів.
Що отримає АПК 2019 року?
Затвердження проекту бюджету покаже картину наполовину: принаймні, чи збережуться відведені 6,9 млрд грн, чи загальну цифру таки збільшать до 12,4 млрд грн з урахуванням недоданого цього року. Суми і розподіл за конкретними агропрограмами на наступний рік можете переглянути у графіці «Розподіл видатків Державного бюджету у 2018 та 2019 (проект) роках». Інша частина відповіді з'явиться після 1 січня, коли побачимо затверджені механізми розподілу грошей на 2019 рік. А поки що закликаємо аграріїв і далі відстоювати своє право та підтримувати флешмоб #GoЗаАгроДотаціями. У чиновників Мінагрополітики та Мінфіну хочеться спитати словами Остапа Бендера «Где деньги, Киса?». Чому за 10 місяців видано на руки аграріям 15,8%, тоді як мали б уже наближатися до 100%?

Доки Гройсман та Мартинюк «грають в мовчанку» AgroPolit.com продовжує флешмоб #GoЗаАгроДотаціями і закликає всіх аграріїв підтримати його.
Умови:
Поділіться цим текстом у своїх соцмережах та з друзями із хештегом #GoЗаАгроДотаціями;
Якщо Ви готові поділитися своєю історією про отримання агродотацій — пишіть на пошту press@latifundistmedia.com, зазначаючи темою листа #GoЗаАгроДотаціями;
Заповніть онлайн-анкету з оцінкою простоти отримання цієї допомоги від держави.
1
2
3
У вас лишилося 4 місяці, ідіть за дотаціями та не дайте пропасти в чужих кишенях вашим податкам.

Як отримати гроші з бюджету покрокову інструкцію читайте:
для агрохолдингів на Latifundist.com,
для фермерів на Kurkul.com,
для покупців с/г техніки на Traktorist.com,
для покупців насіння на SuperAgronom.com
для элеваторщиків на Elevatorist.com
Ви сплатили ці гроші у вигляді податків у бюджет і маєте повне право на них!

Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com
Выполнено с помощью Disqus