Аграрії — хто вони, чого без них не було і що для них зроблять?
Аграрії — хто вони, чого без них не було і що для них зроблять?

Напередодні свята щодо Дня працівника сільського господарства AgroPolit.com поставив тим, хто сьогодні визначає аграрну політику країни, три запитання:

1. Хто такий у вашому розумінні сучасний український аграрій?

2. Чого б не було без нього в Україні?

3. Що обіцяєте зробити для кожного з аграріїв у 2017 році (для чиновників)? Чого чекаєте від влади (для бізнесу)?

Ми приєднуємося до всіх привітань і теплих слів, сказаних на адресу аграріїв. АПК — це виклик щодня, котрий стає перемогою для тих, хто не звик легко здаватися! Це важка «штанга», яку тримати потрібно щодня. Редакція AgroPolit.com бажає успіху!

Тарас Кутовий, міністр аграрної політики і продовольства України:

1. Це фахова й освічена людина. Сучасний аграрій — це трішки інженер, економіст, ІT-спеціаліст і, навіть, трохи митець. У той час, коли технології і практики стрімко розвиваються, приємно відзначити, що Україна не пасе задніх, й особливо показово це у агропромисловому секторі.

Але водночас хочу наголосити, що у нас надзвичайні потенціали. Навіть маючи ті позиції, які наявні нині, мусимо закріпити їх і йти уперед. Особливо в питаннях створення продукції із більшою доданою вартістю, в питаннях розвитку нішевих культур. І саме сучасний український аграрій має необхідні навички, щоб реалізувати усі наші спільні стратегічні цілі.

2. За 9 місяців 2016 року наші агроекспортери поставили на зовнішні ринки продукції на $10,4 млрд! Це більше 40% загального українського експорту.

Сьогодні український аграрний сектор із потужним потенціалом виробництва, що значно перевищує потреби внутрішнього ринку, є саме тією ланкою, яка є локомотивом розвитку всієї національної економіки, дає імпульс інвестиційному, технологічному та соціальному розвитку держави. Ви питаєте, чого б не було без аграріїв в Україні? А що було би з поїздом без локомотива? Агросектор — локомотив українського потяга. І це спільна заслуга усіх гравців галузі. І великих, і маленьких.

3. Уперше за багато років підтримка малого та середнього бізнесу була визначена як один із головних пріоритетів у діяльності міністерства. До того ж забувати про великих гравців ніхто не буде. Останніми роками ми дали можливість великим холдингам відбутися, виділялися достатні суми фінпідтримки. Звичайно, також багато зусиль докладено їхнім менеджментом, зокрема чимало зроблено для виходу на міжнародні ринки. Це значні досягнення, в результаті чого ми маємо високі показники врожайності й експорту зернових в Україні.

Щодо держпідтримки додам, що крім традиційних програм (на компенсацію кредитних ставок, підтримку тваринництва, садівництва), буде запущено абсолютно нову — на 1 га. Ресурс під цю програму готують депутати у відповідному законопроекті. Джерела наповнення нової програми попередньо визначені: за експертними оцінками, буде залучено близько 5 млрд грн.

Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції:

1. Це неймовірне поєднання: носій традицій, духу, культури нашої країни з одного боку і провідник усього нового, технологій, механізмів, бізнес-ідей — з іншого боку. Сучасний аграрій в Україні це не просто людина, котра займається бізнесом в аграрній сфері, забезпечує якісним продовольством споживачів в Україні та за її межами, а й той, хто несе відповідальність за соціальну сферу, захист навколишнього середовища та багато інших, пов’язаних із сільським господарством, аспектів.  

2.Глобально й коротко — без аграрія не було б України. На моє особисте переконання, поки живе село — існує й країна. А якщо поглянути на економічні реалії сьогодення в Україні, то можна з упевненістю сказати, що без аграріїв не було б того ВВП, який ми сьогодні маємо, і тих надходжень від експорту, 40% яких на сьогодні забезпечує саме аграрний виробник. Не було б економічного зростання, яке починає після дуже важкого періоду знову «накльовуватися», і не було б того відчуття гордості за Україну як одну з країн, котра може нагодувати світ і котра годує його вже сьогодні.

3. Наша команда працює в рамках стратегії української аграрної галузі «3+5». Розвиток та підтримка малого та середнього фермера є пріоритетом для нас. Упровадження цієї реформи розраховано не на один рік, а на послідовну та поетапну роботу в галузі. Як на мене, заступника міністра аграрної політики та продовольства України, одним із головних напрямків є знаходження нових ринків збуту для наших аграріїв. Наша продукція вже користується попитом на ринках Європи, Азії, Північної Америки, а ми допомагатимемо збільшувати ніші та знаходити нові привабливі можливості. Тому вже сьогодні працюємо над урегулюванням контролюючих бар’єрів сертифікації за експорту нашої продукції. Також розробляємо нові проекти просування експорту спільно з МЕРТ, нашими донорами та представниками профільних асоціацій. Якісь речі стають помітними у досить короткій перспективі, інші результати нашої роботи аграрії побачать із часом, але я впевнена, що спільні зусилля не будуть марними і зроблять нашого аграрія ще більш ефективним, впевненим у своїх можливостях і успішно працюючим по всьому світу.

Юрій Косюк, власник, виконавчий директор «Миронівського хлібопродукту»:

1. Український аграрій, у переважній більшості, відносно добре технологічно оснащений. Не так потужно, як європейці, але на світовому рівні він виглядає впевнено, прогресивно, міцно стоячи на ногах. Упевненості нам всім додають великі масиви землі й те, що український агросектор почав розвиватися значно пізніше, аніж в інших країнах. Тобто наш аграрій навчився на помилках інших і не допускає вже подібних своїх. Тож він досить прогресивний і розумний! Його конкурентні переваги — обсяг землі, технологічність процесів і, найголовніше, — у нього більш сучасне мислення.  

2. Без аграріїв не було б великої частини впливовості та пізнаваності країни, адже саме «аграрна Україна» — один із наших міжнародних брендів! Не було б щонайменше третини економічних досягнень самої України.

3. Аграрій сьогодні нічого не чекає від держави та влади. Він робить свою роботу і не озирається. В Україні велика кількість самодостатніх аграріїв. Я хочу побажати всім нам жити, радіти життю і бути щасливими.

Олег Бахматюк, власник найбільшого вертикально інтегрованого агрохолдингу України UkrLandFarming:

1. Це потрібний, цікавий і навіть певною мірою впливовий учасник усіх процесів всередині країни. Сьогодні сформувалося бізнес-середовище, яке поповнюється молодими та ініціативними людьми різних форматів. Вони стають частиною «зовнішнього обличчя» України і невід’ємним елементом представництва нашої країни у зовнішньому світі. Наші аграрії входять у ТОП-20 найпотужніших світових гравців за різними напрямками. Рівень ставлення до них хороший. Наша перевага полягає в тому, що ми, напевно, єдина територія, яка має такий значний агропотенціал, і працює без підтримки держави, або вона в рази менша порівняно із ЄС та Китаєм. Суть цієї «переваги» в тому, що українські аграрії вміють працювати «самостійно», навіть тоді, коли потребують допомоги. Всі міжнародні конкуренти розуміють, що рано чи пізно ця підтримка зникне і що тоді? Китай, США — більшість країн із розвинутим агросектором заявляють про перегляд системи держпідтримки. Доки вони шукатимуть відповідь, наші аграрії матимуть величезну конкурентну перевагу, бо за 25 років у них виробилась звичка вижити в майже будь-яких умовах. Хоча, звісно, хотілося б, щоб держава приділяла більшу увагу агросектору, перш за все, мова йде про стимуляцію галузі.

2. Без аграріїв в Україні не було б економіки. За останні 3 роки агросектор став галуззю №1, яка принесла валютну виручку. Якби цього не було, то економіка «розвалилася» б, а курс долара сягнув би 100 грн. Але, дякувати Богу, є аграрії, які можуть підтримувати баланс країни на гідному рівні.

3. Усім аграріям, як і всім іншим людям, я бажаю міцного здоров’я, натхнення у роботі. Нехай щоранку у них буде намір зробити щось добре у себе в господарстві та галузі. Бажаю, щоб для цього були всі можливості.

Від влади аграрії чекають достойного фінансування, а також — прогресивної стратегії розвитку для успішної експансії на зовнішній ринок. Для нас усіх важливо, щоб була можливість виходити на нові ринки, залучати нових партнерів тощо.

Дивіться до теми: Міністр аграрної політики привітав аграріїв з Днем працівника сільського господарства

Олександр Бакуменко впевнений, що економіка України буквально «тримається на плечах» аграріїв. У професійне свято нардеп бажає успіху і малим і великим господарствам.

Андрій Вадатурський у школі навіть мріяв стати комбайнером. Він впевнений, що аграрії не відокремлюють своє життя від роботи, тому що справжній аграрій любить свою справу. Вихідець із бізнесу, а тепер член парламентського комітету бажає всім достатку і процвітання.

Президент НААН Ярослав Гадзало впевнений, що саме аграрії забезпечують населення добробутом. Науковець хоче побажати ширше використовувати аграрні знання для того, щоб виробники нарощували додану вартість.

Для Валентина Дідича професія хлібороба – це не спеціальність, а покликання серця. І саме ця любов до рідної землі відрізняє українців серед інших. Нардеп бажає добробуту кожній сільській хаті, легкого бізнесу і процвітання.

Вадим Івченко підкреслює, що АПК – це фундамент країни. За його словами, аграрії не дивлячись на всі перепони продовжують дивувати рекордними врожаями. Зі свого боку Івченко пообіцяв всіляко допомагати аграріям, а поки запастись терпінням і вірою у те, що добро завжди перемагає зло.

На думку Івана Кириленка, аграрний сектор – локомотив української економіки. Нардеп бажає всім аграріям миру, запевняючи, що все буде добре.

Олег Кулініч стверджує, що якби не було аграріїв, не було б і економіки. Нардеп пообіцяв сприяти прийняттю ключових законопроектів для розвитку галузі. Побажав Кулініч здоров’я та оптимізму.

Іван Мірошниченко підкреслює, що в Україні більше немає галузі, яка б принесла стільки інвестицій. Нардеп закликав колег вирішити основні проблеми АПК: земельне питання та оподаткування.

Олексій Мушак вважає, що аграрій – це впевнена у собі людина, яка відчуває життєву енергію і взаємозв’язок зі своєю землею. Народний обранець пообіцяв аграріям розвивати нішеве виробництво, адже на його думку саме воно буде приносити значні статки.

Колектив AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...