Депутатські декларації 2015 – перепишу хату на «кота»
Депутатські декларації 2015 – перепишу хату на «кота»

До 1 листопада народні депутати та чиновники мали подати електронні декларації своїх статків. У звітах нового формату подається набагато більше даних: 16 розділів мають містити вичерпну інформацію про майно та фінанси, враховуючи навіть готівку. Введення системи Е-декларування було однією з вимог МВФ, і мало на меті зменшити показники корупції серед чиновників. Єдиний державний реєстр декларацій чиновників знаходиться за посиланням. AgroPolit.com проаналізував подані декларації членів аграрного комітету Верховної Ради та керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства. Знайшли чимало цікавого.

Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства

У декларації очільника аграрного міністерства числиться 3 квартири загальною вартістю більше 1,5 млн грн. Крім того, Кутовий має цінні папери у компанії «Арта» - доволі відома інвестиційна компанія. На банківських рахунках міністра приблизно 17,2 млн грн у перерахунку з євро і доларів. Нагадаємо, що раніше Кутовий працював у бізнесі.

Особливість – інвестиційні папери

Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції

Декларація головного євроінтегратора сільського господарства країни майже порожня. Все, що вказано – джерело доходу. В цій графі числиться лише Німецька Спілка Молочної Промисловості і сума - 668 тис. грн. Скоріш за все це пов’язано із тим, що Трофімцева тільки почала працювати на посаді чиновника.

Особливість – новий чиновник

Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства

Хоча Максим Петрович у інтерв’ю AgroPolit.com розповідав, що не має землі, у його декларації зазначено 10 земельних ділянок. Проте підрахувати їх загальну площу ми не можемо, оскільки в документі розмір ділянок не зазначений. Крім того, Мартинюк вирішив задекларувати Segway (Сегвей (англ. Segway) - електричний транспортний засіб з двома колесами, розташованими по обидва боки від водія), витвори мистецтва, ювелірку та антикваріат. Дружина заступника міністра АПК володіє власною ріелторською компанією вартістю 645 тис. грн у Вінниці. Загальна сума офіційної зарплати разом із доходами від підприємницької діяльності склала 1,77 млн грн., а більшість банківських рахунків належить саме його дружині (таки можна вигідно одружитися:) – 3 млн грн.

Особливість - Segway

Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства

Ковальова задекларувала 2 земельні ділянки та 2 квартири у Мелітополі. Крім того, має 2 машини – Skoda Octavia A5 та ВАЗ 21063. Розмір зарплати як у Ковальової, так і його чоловіка не вражає – приблизно по 100 тис грн., а от готівки у чоловіка вистачає – $120 тис. або 3,1 млн грн.

Особливість - ВАЗ 21063

Микола Осійчук, заступник міністра аграрної політики та продовольства України - керівник апарату

Нещодавно призначений Осійчук має 2 квартири та земельну ділянку, а на роботу їздить на Субару Форестер універсал-В. Загальна сума доходів із зарплат та дивідендів складає 262 тис. грн

Особливість – перебуваючи на держслужбі він отримує ще й пенсію

Олександр Бакуменко, народний депутат від «БПП»

Бакуменко у 2015 році задекларував квартиру та дачний будинок із земельною ділянкою. Також він вирішив задекларувати 2 годинника та мобільний телефон Vertu Constellation Quest Black (це вам не iPhone 7), який коштує 6-7 тис. євро. У гаражі Бакуменка - Mersedes-benz GL 350CDI 4 Matic та HYUNDAI SONATA. Крім того, нардеп володіє Первомайським підприємством по інкубації та птахівництву. Загальна сума зарплат, стипендії та кошти з депутатських повноважень складає 290 тис. грн.

Особливість – мобільний телефон Vertu Constellation Quest Black

Григорій Заболотний, народний депутат від «БПП»

Заболотний має будинок площею 128 м² та 2 земельні ділянки, автомобіль Volkswagen Touareg вартістю 723 тис. грн. Розмір зарплат та пенсій складає 534 тис. грн, а банківські рахунки нараховують 522 тис. грн

Особливість – немає

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини»

Івченко задекларував квартиру і 2 земельні ділянки, а також житловий будинок, який ще будують. Із автопарку - LAND ROVER моделі RANGE ROVER VOGUE. Також у документі зазначено 2 подарунки негрошової форми, однак не написано, які саме. Готівкові суми та банківські рахунки складають 7,6 млн грн, з яких 5,8 млн – у валюті.

Особливість – подарунки негрошової форми

Валерій Лунченко, народний депутат від «Народного Фронту»

Лунченко має житловий будинок та 5 земельних ділянок, а також власний готельно-ресторанний комплекс. На роботу нардеп їздить на BMW Х5. Доходи від підприємницької діяльності разом із зарплатою становлять 936 тис грн. Гроші у банку Лунченко, на відміну від інших нардепів, в основному тримає не у доларах, а в євро – 20 тис., а загальний рахунок становить 2,36 млн грн.

Особливість – готельно-ресторанний комплекс

Геннадій Бобов, член депутатської групи «Економічний розвиток»

Геннадій Бобов виділився задовгою декларацією. У нього значна кількість нерухомого майна: має аж 2 житлових будинки, 3 квартири, 8 земельних ділянок та 2 нежитлових приміщення. Нардеп вирішив задекларувати витвори мистецтва, статуетки, більярдний стіл, ювелірку, годинники, зброю (!): 3 рушниці, гвинтівка, 4 карабіна, пістолет, а також норкову шубу у розмірі 2 штук. Крім того, Бобов має цінні папери вартістю 1,3 млн грн, а також володіє 14 підприємствами аграрного сектору. Нардеп тримає гроші переважно у валюті, загальна сума рахунків складає 211 млн грн.

Особливість – 14 агропідприємств, норкова шуба дружини, зброя

Ігор Бриченко, народний депутат від «Народного Фронту»

Бриченко має 8 земельних ділянок, 3 будинки та нежитлове приміщення. На дружину нардепа записано 3 агропідприємства, а банківський рахунок складає 6,4 млн грн, з який майже вся сума – у валюті.

Особливість – валютний рахунок у банку

Андрій Вадатурський, народний депутат від «БПП»

Вадатурський задекларував 3 земельні ділянки, номер готелю «Київ», квартиру, будинок та гараж, із автопарку – ГАЗ 66 та ЗІЛ 131. Крім того, нардеп отримав премію від компанії «НІБУЛОН» розміром 2,7 млн грн.

Особливість – задекларований номер готелю «Київ»

Артем Вітко, народний депутат «Радикальної партії»

Нардеп має 2 квартири, на цьому нерухоме майно закінчується. Більше в декларації, окрім депутатської зарплати розміром 80 тис. грн нічого не зазначається.

Особливість – пуста декларація

Валерій Давиденко, народний депутат від «БПП»

Давиденко декларує 5 квартир та 5 земельних ділянок. Нардеп записав 5 годинників, рушницю і одяг. Автопарк народного обранця також вражає – TOYOTA LAND CRUISER 200, LEXUS LS460 та INFINITI FX50. Мати нардепа володіє акціями 12 аграрних компаній, а банківські рахунки складають 134 млн грн

Особливість – 12 агропідприємств матері

Валентин Дідич, народний депутат від «БПП»

Дідич має 3 житлових будинка, 6 земельних ділянок та 2 офіси. Гроші нардеп зберігає у доларах і євро, загальна сума рахунків – 3,7 млн грн

Особливість – земельні ділянки записані на дружину

Олег Дмитренко, народний депутат від «БПП»

Дмитренко володіє квартирою, будинком і 3 земельними ділянками. У гаражі нардеп тримає Lexus LX-470 та volkswagen caravelle. Дмитренко – 1й депутат, який тримає банківські рахунки у гривні – сума складає 1,8 млн грн.

Особливість – тримає рахунки в гривні

Дмитро Добкін, народний депутат «Опозиційний блок»

Добкін задекларував колекцію годинників – 19 штук, зброю та одяг дружини, 5 автомобілей та грошовий подарунок розміром 10 млн грн від сина.

Особливість – 10 млн грн подарунок від сина

Андрій Кіт, народний депутат від «БПП»

Дружина нардепа також підприємець – має 4 агропідприємства. Сам Кіт має банківський рахунок у гривневому еквіваленті – 2,3 млн.

Особливість – дружина-підприємець

Аркадій Корнацький, народний депутат від «БПП»

Корнацький має численні земельні ділянки (збилися з рахунку), кафе, конюшню, овочесховища та біля 6 будинків. Із автопарку - MERCEDES – BENZ GL 350 CDI 4MATIC Універсал В. Корнацький володіє 7 підприємствами, і задекларував 4 винаходи. Банківські рахунки складають 57 млн грн, основна частина фінансів – у валюті.

Особливість – овочесховище

Анатолій Кузьменко, народний депутат від «БПП»

Кузьменко має 4 будинки, земельні ділянки і готельний номер. Крім цього, володіє 2 аграрними підприємствами.

Особливість – 4 будинки

Олег Кулініч, член депутатської групи «Економічний розвиток»

Кулініч задекларував 2 квартири, 1 будинок, ряд земельних ділянок та майстерню. Крім того, депутат записав на свій рахунок меблі та одяг, рахунки склали 17 млн грн.

Особливість – меблі для кухні

Микола Кучер, народний депутат від «БПП»

Кучер має 3 квартири, житловий будинок та землі. Депутат задекларував 4 годинники та ювелірні вироби, а банківський рахунок налічує близько 16 млн грн.

Особливість – немає

Сергій Лабазюк, член депутатської групи «Воля народу»

Лабазюк задекларував кілька будинків, приймальню депутата та земельні ділянки. Нардеп задекларував 2 власних годинника та годинник дружини. Автопарк має MERCEDES-BENZ S 63 AMG, LAND ROVER Range Rover та BMW X6. Крім того, володіє правами на агрокомпанії ВітАгро. Готівкові кошти та банківські рахунки складають 12 млн грн.

Особливість – немає

Микола Люшняк, народний депутат від «БПП»

Люшняк декларує 6 земельних ділянок і приблизно стільки ж будинків. Дружина Люшняка також бізнесмен (напевно, популярно серед дружин нардепів) – володіє 2-ма агропідприємствами. Фінанси Люшняка – 1,8 млн грн на банківських рахунках.

Особливість – дружина-бізнесмен

Сергій Мартиняк, член депутатської групи «Воля народу»

Мартиняк має декілька квартир, житлових будинків та магазин (мабуть, не «ларьок»). У декларації зазначені годинники та зброя (від популістів). У гаражі нардепа FERRARI F149/BD/EL та BMW X6 XDRIVE 40. Мартиняк – власник 13 підприємств, більшість з яких – аграрні. 107 млн грн знаходяться на чисельних рахунках нардепа.

Особливість – магазин

Іван Мірошниченко, народний депутат від «Самопомочі»

Мірошниченко задекларував 7 земельних ділянок, 4 будинки та дачу. У документі вказані годинники, твори мистецтва та ювелірні вироби. Нардеп розпоряджається 5-ма підприємствами, а на банківських рахунках приблизно 555 тис доларів, 20 тис євро, 3,3 млн грн , 500 тис грн

Особливість – дача

Олексій Мушак, народний депутат від «БПП»

Декларація Мушака – одна з найцікавіших у списку. Чому? Тому що нардеп задекларував (чи не вперше серед депутатів) криптовалюту Біткойн (Bitcoin також Біткойн — електронна валюта), загальна вартість якої складає 9,3 млн грн із розрахунку на 1 одиницю номіналом $700. На банківських рахунках нардепа 4,7 млн грн.

Особливість – криптовалюта

Федір Негой, народний депутат від «БПП»

Негой відзначився нерухомим майном, поряд із будинками і землею вписав холодильний склад, столярний цех та торговий павільйон. В його декларації аж 36 автомобілей! Банківські рахунки складають 13 млн грн.

Особливість – автомобілі

Вадим Нестеренко, народний депутат від «БПП»

Нестеренко задекларував квартиру, будинок та кілька земельних ділянок. Нардеп має 6 годинників та всього на всього 2 лексуси. Нестеренко – справжній аграрій, у своєму розпорядженні має 22 агропідприємства. Банківські рахунки складають 200 млн грн.

Особливість – лексуси

Денис Омельянович, народний депутат «Опозиційний блок»

Омельянович не полінувався і записав всі свої 50 земельних ділянок. Депутат задекларував 30 торгівельних марок, а його банківські ставки складають близько 13 млн грн.

Особливість – торгові марки

Василь Петьовка, безпартійний

Петьовка мало того, що будинки має, зараз починає активно будуватися – у розділі незавершеного будівництва 5 об’єктів нерухомості. У власності нардепа 8 підприємств, а на рахунках банку – близько 7 млн грн.

Особливість – будівник

Сергій Хлань, народний депутат від «БПП»

Хлань теж вирішив задекларувати кімнату у готелі. Загалом, у декларації містяться відомості про 2 годинника і банківський рахунок на 17,2 млн грн (основна частина також у валюті).

Особливість – кімната у готелі

Петро Юрчишин, народний депутат від «БПП»

Юрчишин не лендлорд – має всього лише квартиру та будинок, земельними ділянками не володіє. Автопарк різносторонній – від ВАЗ 21213 до LEXUS LX 570. 5,8 млн грн лежать на банківських рахунках.

Особливість – немає землі

Ключнікова Наталія, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 листопада 2016
Аграрний комітет задекларував майже 1 млрд грн
Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин загалом задекларував 775 739 976 грн. Дана сума випливає з аналізу...
23 серпня 2016
До 29 серпня аграріям треба подати в податкову декларації
Підприємства-виробники, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...