Даєш імпортозаміщення ЗЗР та мікродобрив!
Даєш імпортозаміщення ЗЗР та мікродобрив!

Запровадження «розумних технологій» у сільському господарстві дозволяє виробникам досягти кращих результатів, скорочуючи період часу та підвищуючи якість продукції. Шляхом інноваційних технологій пішла і компанія ALFA Smart Agro, збудувавши новий завод із виробництва засобів захисту рослин та мікродобрив. Оскільки майже 90% ринку мікродобрив – імпортна продукція, відкриття комплексу вітчизняного виробництва по праву надає йому стратегічного для держави статусу.

Офіційне відкриття не могли пропустити перші особи держави: прем'єр-міністр, міністр аграрної політики та продовольства, члени аграрного комітету Верховної Ради і сільгоспвиробники, які на власні очі вирішили подивитися на інноваційне виробництво. Більше про виробничі процеси читайте на Latifundist.com.

«Я ставив завдання нашому агрономічному відділу розробити нові продукти, які були б краще, ніж попередні, і ні в якому разі не повторювали препарати мультинаціональних компаній. За останні три роки компанія еволюціонувала від імпортера ЗЗР в розробника і виробника, у нас в корені змінилися бізнес-процеси, прийшов європейський менеджмент. Так з'явилася компанія ALFA Smart Agro. Ми хочемо зробити роботу нашого клієнта більш ефективною, тому що його успіх — це наш успіх», — каже Борис Тодоров.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в своєму виступі наголосив на стратегічному значенні заводу. За його словами, зараз для країни важливо залучити інвестиції у вітчизняне виробництво. Прем'єр підкреслив, що влада зі свого боку повинна створити сприятливі умови для інвесторів, які поки що працюють не завдяки, а всупереч.

«Сьогодні створено підприємство, яке буде виробляти достатньо продукції для задоволення 15% потреб внутрішнього ринку. Це знаменна подія, адже ми розуміємо, що додана вартість буде створена в Україні. У нас є знання і досвід, є можливості для того, щоб виробляти конкурентний продукт», — сказав Володимир Гройсман. За його словами, це допоможе знизити залежність від імпорту, адже сьогодні більше 90% засобів захисту рослин, які використовуються в Україні, ввозиться з зарубіжжя.

Після виступу прем'єр-міністра гостей зібрали біля входу до виробничого комплексу для урочистого відкриття заводу та перерізання стрічки. Цю почесну місію виконали власник компанії Борис Тодоров, прем'єр-міністр Володимир Гройсман та міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий. Коли екскурсія по заводу для прем'єра закінчилася, ми побачили Кутового, що стояв у стороні. Цікавимося, які його враження.

«Відкриття заводу — це крок до імпортозаміщення, оскільки використання ЗЗР і мікродобрив з кожним роком збільшується приблизно на 10%. Потужність цього комплексу дозволить замістити приблизно 15% споживання. Важливий фактор — переорієнтація ринку на дрібних і середніх виробників», — зазначив Кутовий.

Думки міністра розділили і народні депутати, які теж відвідали завод формату Smart Agro. Україна — це не сировинний придаток, тому майбутнє — за такими підприємствами, як Білоцерківський завод препаративних форм.

Таку думку висловив заступник голови аграрного комітету Верховної Ради Олександр Бакуменко. «Завдання ALFA Smart Agro — показати високу якість, але іншу цінову палітру. Їх продуктами можуть користуватися як великі компанії, так і дрібні, і середні фермери», — вважає він.

За словами народного депутата Сергія Лабазюка, завод ALFA Smart Agro не тільки дозволить скоротити імпорт агрохімії, а й розширить доступ аграріїв до ефективних ЗЗР.

«Сьогодні ми побачили поєднання нових технологій і раціонального підходу для того, щоб дійсно знизити собівартість продукції, але не її якість», — зазначив Сергій Лабазюк.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...