Даєш імпортозаміщення ЗЗР та мікродобрив!
Даєш імпортозаміщення ЗЗР та мікродобрив!

Запровадження «розумних технологій» у сільському господарстві дозволяє виробникам досягти кращих результатів, скорочуючи період часу та підвищуючи якість продукції. Шляхом інноваційних технологій пішла і компанія ALFA Smart Agro, збудувавши новий завод із виробництва засобів захисту рослин та мікродобрив. Оскільки майже 90% ринку мікродобрив – імпортна продукція, відкриття комплексу вітчизняного виробництва по праву надає йому стратегічного для держави статусу.

Офіційне відкриття не могли пропустити перші особи держави: прем'єр-міністр, міністр аграрної політики та продовольства, члени аграрного комітету Верховної Ради і сільгоспвиробники, які на власні очі вирішили подивитися на інноваційне виробництво. Більше про виробничі процеси читайте на Latifundist.com.

«Я ставив завдання нашому агрономічному відділу розробити нові продукти, які були б краще, ніж попередні, і ні в якому разі не повторювали препарати мультинаціональних компаній. За останні три роки компанія еволюціонувала від імпортера ЗЗР в розробника і виробника, у нас в корені змінилися бізнес-процеси, прийшов європейський менеджмент. Так з'явилася компанія ALFA Smart Agro. Ми хочемо зробити роботу нашого клієнта більш ефективною, тому що його успіх — це наш успіх», — каже Борис Тодоров.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в своєму виступі наголосив на стратегічному значенні заводу. За його словами, зараз для країни важливо залучити інвестиції у вітчизняне виробництво. Прем'єр підкреслив, що влада зі свого боку повинна створити сприятливі умови для інвесторів, які поки що працюють не завдяки, а всупереч.

«Сьогодні створено підприємство, яке буде виробляти достатньо продукції для задоволення 15% потреб внутрішнього ринку. Це знаменна подія, адже ми розуміємо, що додана вартість буде створена в Україні. У нас є знання і досвід, є можливості для того, щоб виробляти конкурентний продукт», — сказав Володимир Гройсман. За його словами, це допоможе знизити залежність від імпорту, адже сьогодні більше 90% засобів захисту рослин, які використовуються в Україні, ввозиться з зарубіжжя.

Після виступу прем'єр-міністра гостей зібрали біля входу до виробничого комплексу для урочистого відкриття заводу та перерізання стрічки. Цю почесну місію виконали власник компанії Борис Тодоров, прем'єр-міністр Володимир Гройсман та міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий. Коли екскурсія по заводу для прем'єра закінчилася, ми побачили Кутового, що стояв у стороні. Цікавимося, які його враження.

«Відкриття заводу — це крок до імпортозаміщення, оскільки використання ЗЗР і мікродобрив з кожним роком збільшується приблизно на 10%. Потужність цього комплексу дозволить замістити приблизно 15% споживання. Важливий фактор — переорієнтація ринку на дрібних і середніх виробників», — зазначив Кутовий.

Думки міністра розділили і народні депутати, які теж відвідали завод формату Smart Agro. Україна — це не сировинний придаток, тому майбутнє — за такими підприємствами, як Білоцерківський завод препаративних форм.

Таку думку висловив заступник голови аграрного комітету Верховної Ради Олександр Бакуменко. «Завдання ALFA Smart Agro — показати високу якість, але іншу цінову палітру. Їх продуктами можуть користуватися як великі компанії, так і дрібні, і середні фермери», — вважає він.

За словами народного депутата Сергія Лабазюка, завод ALFA Smart Agro не тільки дозволить скоротити імпорт агрохімії, а й розширить доступ аграріїв до ефективних ЗЗР.

«Сьогодні ми побачили поєднання нових технологій і раціонального підходу для того, щоб дійсно знизити собівартість продукції, але не її якість», — зазначив Сергій Лабазюк.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

9 грудня 2019
Роман Лещенко: Мораторій – це найкраща форма розкрадання української землі
Уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко розповів AgroPolit.com в ексклюзивному інтерв'ю про свої відносини з Володимиром Зеленським...
9 грудня 2019
Діджиталізація у сфері земельних відносин
Чому «оцифровування» неймовірно актуальне для України? Діджиталізація — буквально «оцифровування» — у широкому...
6 грудня 2019
Обіцяли – зробили? Як оцінила агроспільнота перші 100 днів уряду
Агроспільнота оцінила 100 днів роботи нового уряду з розвитку сектору. Для цього AgroPolit.com провів опитування «Відповідають за...