Українські птахівники заробили за 2020 рік для країни $560,6 млн, експортувавши загалом на зовнішні ринки 435,2 тис. т продукції. Такі дані AgroPolit.com отримав, проаналізувавши актуальну інформацію від Союзу птахівників України.

Варто відмітити, що переважна частина експортної продукції складається з м'яса бройлерів – 425 тис. т, що і відобразилося на фінансових показниках.

Структура загальної експортної валютної виручки від продажу продукції птахівництва:

Бройлери — $553 млн;

Несучки — $7,2 млн;

Індики — $348 тис;

Качки — $16,8 тис.

Гуси — $0;

 

Найбільш популярний за кордоном експортний український товар – бройлери – поділяється на товарні позиції, завезені в інші країни наступним чином:

Тушка – експортовано 137,3 тис. т;

Четвертина – експортовано 110 тис. т;

Філе – 90 тис. т;

Грудка –34,4 тис. т;

Крила (частина крила) – 28,5 тис. т;

Субпродукти (печінка, шкіра,лапи) – 13,5 тис. т;

Гомілка, стегно – 8,9 тис. т;

Інше (спини, н/супу, шиї) – 2,4 тис т;

ТОП-5 країн-споживачів продукції українського птахівництва

Варто зазначити, що найбільшими споживачами продукції українського птахівництва у 2020 році стали наступні країни:

1. Найбільше було експортовано до Саудівської Аравії84,3 тис. т.

2. На другому місті – Нідерланди, які закупили в України – 53,5 тис. т продукції птахівництва.

3. Третє місце посідає ОАЕ33 тис. т продукції.

4. Не на багато від третього місця за кількістю придбаної української продукції відстав Ірак23 тис. т.

5. А замикає п'ятірку лідерів, які завозять до себе українську курятину та інші продукти птахівництва – Казахстан, який у 2020 році придбав 18,3 тис. т продукції українських птахівників.

Ознайомитися з переліком найбільших експортерів курятини у 2018 році та порівняти з показниками 2020, ви можете за цим посиланням.

Рейтинг компаній – найбільших експортерів продукції птахівництва 2020 року

%
1

МХП

Детальніше

Левову частку валюти для бюджету України у 2020 році забезпечило підприємство ПрАТ «МХП» — $510,3 млн, експортувавши понад 386,6 тис. т продукції (враховуючи субпродукти) та охопивши 90,9 % експортного ринку м'яса бройлерів.

МХП — провідний виробник курятини, що забезпечує понад 55 % промислового виробництва та охоплює близько 35 % від загального споживання курятини в Україні.

Один із найбільших та найвідоміших брендів в Україні — ТМ «Наша Ряба». 

Потужності компанії з виробництва курятини залишились стабільними і склали 731 279* т (12 міс. 2019 р. – 728 917 тонн). Потужності компанії з виробництва курятини європейського операційного сегменту (РР) зросли на 48% та склали 102 157 тонн (2019 р.: 69 053 тонн).

Експорт курятини з України збільшився на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склав 373 734 тонн (без врахування експорту РР в розмірі 17 001 тонн (12 міс. 2019 року – 13 881 тонн).

Основний бенефіціар — Юрій Анатолійович Косюк.

90,9
2

ТОВ "ПК "Дніпровський"

Детальніше

ТОВ "ПК "Дніпровський"– $20, 9 млн. Експортували –15,4 тис. т продукції. На експортному ринку українських бройлерів охопили частку в 3,6 %.

Агро-промислова група компаній «Дніпровська» – ключова компанія вертикально-інтегрованої структури бізнесу, що об’єднує роботу підприємств Дніпропетровського і Запорізького регіонів.

Національні українські бренди:

ТМ «Знатна курка»;

ТМ «Дніпровські Курчата».

Бренди, які широко відомі на ринках Ближнього Сходу, Азії, Африки та Океанії:

ТМ ULAS;

За результатами 2019 року частка ринку курячої продукції становить близько 7%.

ТОВ "Племптахокомбінат Запорізький", який є складовою частиною вертикально інтегрованої структури компанії, забезпечує повні потреби ТОВ "Птахокомплекс Дніпровський" по інкубаційному яйцю для відтворення поголів’я бройлерів.

На сайті компанії не вказано власника, але на youcontrol.com.ua зазначено, що директор компанії – Дубенко Костянтин Іванович.

3,6
3

ТОВ "Агро-Овен"

Детальніше

ТОВ "Агро-Овен"$7 млн. Експортували – 6,8 тис. т продукції. На експортному ринку українських бройлерів охопили частку в 1,6 %.

Виробництво продукції забезпечують 4 аграрних господарства корпорації в Магдалинівському, Солонянському, Новомосковському, Дніпропетровському районах області.

Бройлери на м'ясо вирощуються на трьох найпотужніших птахокомплексах: "Голубовському", "Мар'янівському" (Новомосковський район) і на "Молодіжному" (Солоне), у найменшому з яких разова посадка птиці становить 1 мільйон голів.

Фірма постачає свою продукцію споживачеві під власними торговими брендами: «Для своїх», «Золотко», «Своя картопля», «ДНІПРОВСЬКИЙ М’ЯСОКОМБІНАТ».

За підсумками 2018 року компанія займає 4,2 % внутрішнього ринку виробництва м’яса птиці.

Основний бенефіціар — Заворотній Віктор Петрович.

1,6
4

ТОВ "АПГ "Пан Курчак"

Детальніше

ТОВ "АПГ "Пан Курчак"$3,6 млн. Експортували – 3,5 тис. т продукції. На експортному ринку українських бройлерів охопили частку в 0,8 %.

Група підприємств «Пан Курчак» складається з компаній. Спеціалізується на: вирощуванні зернових, виробництві комбікормів, вирощуванні птиці, інкубації одноденних курчат та виробництві м'яса птиці.

Всі виробничі ресурси Агропромгрупи «Пан Курчак» розміщені на території Волинської області (Україна).

Напрям птахівництва в агрогрупі розвивається у ТзОВ «Птахокомплекс «Губин». До нього входить 6 відгодівельних ферм, розташованих у 4 районах Волинської області, річною потужністю 14 млн голів. Має сертифікати, зокрема, ISO і Халяль. Загалом асортимент продукції нараховує понад 30 позицій в охолодженому та замороженому вигляді. Основний продукт — тушки курчати-бройлера, напівфабрикати і субпродукти, виготовлені з курчат-бройлерів.

Головний бенефеціар — Сергій Васильович Мартиняк.

0,8
5

ТОВ "Західний торгівельний ресурс" (УЛАР)

Детальніше

ТОВ "Західний торгівельний ресурс" (УЛАР) – $2,6 млн. Експортували – 2,5 тис. т продукції. На експортному ринку українських бройлерів охопили частку в 0,6 %.

Фермерське господарство «Улар» було створено 2003 року. Основний напрям роботи — птахівництво (вирощування курей-бройлерів, їхня первинна переробка в забійному цеху та реалізація).

Основними продуктами фермерського господарства «Улар» є тушка, напівфабрикати й субпродукти курчат бройлерів. Господарство пропонує понад 20 видів фасованої, охолодженої і замороженої продукції. На даний момент фермерське господарство «Улар» сертифіковано за стандартом Халяль, що дозволяє експортувати продукцію в країни Сходу.

За підсумками 2018 року компанія займає 1,7% внутрішнього ринку виробництва м’яса птиці.

На офіційному сайті компанії не вказано власників. Однак на opendatabot.ua зазначено, що на 25.02.2019 року ними є: Дарделло Роман Ігорович та Пупа Олег Васильович.

0,6
6

ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика"

Детальніше

ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" – $1,6 млн. Експортовано – 1,2 тис. т продукції. На експортному ринку українських бройлерів охопили частку в 0,3 %.

Входить до групи компаній Openmind. Спеціалізація — вирощування курей-бройлерів та зернових культур.

За підсумками 2018 року компанія займає 3,6% внутрішнього ринку виробництва м’яса птиці.

Компанія має 100 пташників на 11 виробничих майданчиках, забійний цех і комбікормовий завод.

Виробничі потужності компанії дозволяють містити близько 4,2 млн голів птиці. Але вони зростуть, бо компанія до 2020 р запустить новий забійний цех і наростить виробництво курячого м'яса в два рази — до 90 тис. т. Сума інвестицій у це становить $25-30 млн.

У 2017-2018 роках група інвестувала понад $1,5 млн в технологію, обладнання, розробку та просування бренду «Епікур». У серпні 2017 року 23,76% акцій підприємства придбав голландський інвестиційний фонд Safedam. Як зазначив голова наглядової ради, акціонер птахофабрики, засновник групи компаній OpenMind Олексій Коваленко, це перетворило компанію на українсько-голландську.

Кінцеві бенефіціари: Коваленко Олексій Вікторович, Стічтін Адміністратієкантор Сейфдам, Добкін Дмитро Маркович

0,3
7

ТОВ "Агро-Рось"

Детальніше

ТОВ "Агро-Рось"$1,5 млн. Експортували – 1,3 тис. т продукції. На експортному ринку українських бройлерів охопили частку в 0,3 %.

Власні птахофабрики компанії на 2,1 млн голів забезпечують виробництво понад 23 тис. т курятини на рік. Виробничі потужності компанії знаходяться в межах Смілянського району Черкаської області.

ТМ «Золоте курча». Доля ринку компаній у виробництві курятини на внутрішньому ринку України – 1%, що дозволяє їй пройти в десятку найбільших виробників м'яса в Україні.

Засновник компанії – Семинога Анатолій Іванович.

0,3
Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...