Світовий банк презентув «Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016-2017: відкриті дані про земельні ресурси»
Світовий банк презентув «Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016-2017: відкриті дані про земельні ресурси»

Представництво Світового банку в Україні 8 жовтня презентувало єдину базу даних земельних відносин в Україні, відкриту для загального доступу.

Читайте також: Керівника Фонду держмайна підозрюють у корупції

Під час прес-конференції, на якій були присутні представники уряду, Держгеокадастру та ряд народних депутатів України, заступник міністра Мінагпрополітики Олена Ковальова розповіла про систему моніторингу земельних відносин та ті функції, які вона має виконувати.

Моніторинг земельних відносин – це система збору, збереження та оприлюднення набору даних та показників щодо стану земельних відносин в Україні. Моніторинг проводиться на рівні районів та міст обласного підпорядкування. Ці показники стосуються основних характеристик земресурсів та земельних відносин, а саме: наповнення Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, кількості та характеристики транзакцій із земельними ділянками, податку на землю, судових спорів, приватизації та вилучення земельних ділянок для суспільних потреб, а також рівності у забезпеченні прав різних категорій землевласників та землекористувачів», –  повідомила Олена Ковальова.

Відповідно до Постанови КМУ №639, до Моніторингу увійшли 65 показників з числа тих, що відповідають практиці розвинених країн та рекомендаціям Світового банку (LGAF, 2013).

У свою чергу, представники Держгеокадастру повідомили, що до Моніторингу також внесено інформацію про процес передачі державних с/г земель у власність ОТГ та статистична інформація, яка у подальшому буде знаходитися у відкритому доступі.

Так, наприклад, станом на червень 2018 року  в Україні утворено 742 об’єднані тергромади; Розпорядженням КМУ №60-р від 31 січня 2018 року розпочато процес передачі державних с/г земель за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ. Областями з найбільшою часткою території, покритою ОТГ, є Запорізька, Житомирська та Хмельницька області (60%, 56%, 54%). Найменша кількість ОТГ та частка площ, які вони покривають, – у Закарпатській, Київській та Луганській областях.

Станом на січень 2017 року у Держгеокадастрі було зареєстровано 18,3 млн земельних ділянок, що на 2, 564 млн ділянок більше (або на  16 %), ніж було зареєстровано на 1 січня 2015 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 жовтня 2018
Україна стала ефективніше використовувати кошти Світового банку
Протягом останнього року Україна почала краще використовувати кошти за проектами Світового банку. Про це заявила директорка Світового Банку у справах...