ФАО пропонує рішення для оцінки ризиків використання пестицидів
ФАО пропонує рішення для оцінки ризиків використання пестицидів

Відділ рослинництва та захисту рослин ФАО розробив інструментарій, покликаний надати країнам із низьким і середнім рівнем доходів підтримку в процесі реєстрації пестицидів. Про це повідомляє сайт ФАО.

Нагадаємо, що якщо Україна спростить вимоги до ввезення на свою територію пестицидів, то перетвориться на дослідний полігон для інших країн, або на всесвітній пестицидний могильник, наслідки від чого відчує на собі кожен громадянин. 

За останніми оцінками ФАО, нинішні втрати 20-40% врожаю відповідають рівням, зареєстрованим 50 років тому. Незважаючи на те, що пестициди мають істотне значення в зниженні цих втрат, при неправильному їх використанні вони можуть мати серйозні негативні наслідки для здоров'я людини й навколишнього середовища.

Інтенсифікація аграрного виробництва та негативний вплив внаслідок змін клімату створюють додаткове навантаження на сільськогосподарські культури, викликане окрім цього поширенням шкідників та хвороб. Важливим питанням серед аграріїв є неправильне використання пестицидів.

Питання належного управління пестицидами розглядається на регіонального семінару ФАО, який проходить у Кишиневі (Молдова).

Інструментарій ФАО, розроблений Відділом рослинництва та захисту рослин, покликаний надати країнам з низьким і середнім рівнем доходів підтримку в процесі реєстрації пестицидів. Він сприяє прийняттю обґрунтованих рішень і може використовуватися для виявлення високотоксичних пестицидів, оцінки ризику їхнього використання та розгляду можливих заходів щодо пом'якшення ризику", — йдеться у повідомленні.

За словами Тані Сантіванез, фахівця ФАО з сільського господарства, регіональне співробітництво має вирішальне значення для управління, реєстрації та контролю над використанням пестицидів в Європі та Центральній Азії.

Реєстрація пестицидів дозволяє органам влади визначати, які продукти дозволені до використання та з якою метою. Також реєстрація надає можливість контролювати якість, рівень використання, вимоги, маркування, упаковку і рекламу пестицидів", — додала експерт.

В останній день семінару під керівництвом експертів ФАО вісім країн розроблять робочий план регіонального співробітництва з управління пестицидами. Мета цього плану полягає в сприянні сталому розвитку сільського господарства, поряд із захистом фермерів, споживачів та екосистеми від несприятливого впливу пестицидів.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 листопада 2018
ФАО підвищила прогноз урожаю зернових у світі до 2,6 млрд т
ФАО покращила свій прогноз світового виробництва зернових у 2018 році до 2,601 млрд тонн, зокрема, завдяки більш високих оцінок виробництва пшениці в...
27 вересня 2018
Для збереження бджільництва Україні слід посилити контроль за використанням пестицидів, – НААН
Для збереження бджільництва та попередження випадків масового отруєння бджіл пестицидами й агрохімікатами державі необхідно удосконалити державний...
1 серпня 2018
Знайшли 7 міфів у законопроекті №6606 про ввіз в Україну незареєстрованих пестицидів
Головний міф про незареєстровані пестициди – це їхня безпечність, а також те, що в Україні є достатньо засобів та наукового потенціалу, щоби...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...