Форвардна програма із закупівлі зерна 2016 року спрямована на підтримку середніх виробників — Єрмоленко
Форвардна програма із закупівлі зерна 2016 року спрямована на підтримку середніх виробників — Єрмоленко

Форвардна програма закупівлі зерна врожаю 2016 року, яку розпочато Державною продовольчо-зерновою корпорацією у квітні, спрямована на підтримку середніх виробників, готових укладати контракт на поставку максимум 3-4 тисяч т. Про це повідомив директор департаменту закупівель ДПЗКУ Дмитро Єрмоленко.

«Наші клієнти – це ті постачальники, які готові постачати 3-4 тисячі тонн зерна. Це не великі агрохолдинги. Ми позиціонуємо наш форвард для тих, хто займає середній рівень з виробництва зернових, оскільуи великі агрохолдинги мають більше можливостей щодо залучення інвестиційних коштів», — сказав Єрмоленко.

Він повідомив, що цього року ДПЗКУ планує закупити 845 тис. тонн зернових і олійних, зокрема, 200 тис. т пшениці, стільки ж ячменю, 400 тис. т кукурудзи і 45 тис. т сої, яка буде закуповуватися вперше. До прийому зерна будуть залучені 50 лінійних елеваторів ДПЗКУ, і програма охопить практично всю Україну. Єрмоленко зазначив, що форвардний контракт передбачає авансову оплату ще не поставленого зерна, тому в ньому буде врахована ставка за користування коштами в розмірі 15% річних.

Присутня на прес-конференції начальник відділу форвардних закупівель ДПЗКУ Наталія Головань повідомила, що програма проводитиметься у два етапи. На першому етапі відбуватиметься оцінка документів, які потенційні учасники подають до регіональних представництв ДПЗКУ. У разі їх схвалення корпорація запрошує учасника для укладання договору. Потім у визначений в угоді термін відбувається виплата авансу. Цього року авансовий платіж за 1 тонну пшениці, кукурудзи або ячменю становить 1 980 тис. грн, а за 1 тонну сої — 3 960 тис. грн. Контракти будуть укладатися до 1 липня. Другий етап програми передбачає поставку продукції на елеватори ДПЗКУ: ранніх зернових — до 1 липня, кукурудзи та сої — до 1 листопада.

Остаточних розрахунок відбувається за фактом поставки, а сума платежу залежатиме від спотової ціни на зерно і буде враховувати, зокрема курсову різницю у випадку значного коливання курсу гривні до долара. За словами Головань, ДПЗКУ не буде співпрацювати з компаніями, які терплять збитки або мають велику непогашену кредиторську заборгованість. Перевагою є, щонайменше, п'ятирічний досвід роботи на зерновому ринку.

«Але ми також розглядаємо і ті підприємства, які тільки вийшли, і яким потрібно фінансування у період весняно-польових робіт. Ми перевіряємо, як вони співпрацюють з іншими контрагентами на ринку, наскільки їм можна довіряти», — зазначила Головань.

У форвардній програмі ДПЗКУ 2015 року брали участь 42 сільгосппідприємства, які обробляють в середньому від 3 до 5 тис. га. ДПЗКУ придбала за форвардом-2015 близько 70 тис. т зерна (переважно пшениці і кукурудзи) за 305 млн грн. ДПЗКУ — вертикально інтегрована компанія, яка проводить весь цикл робіт із зерновими та продуктами їх переробки: від виробництва до експорту. До складу ДПЗКУ входять 55 філій, їх загальна робоча місткість становить 3,75 млн тонн сільгоспкультур, зокрема сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів — близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік.

УНІАН

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 квітня 2016
Україна експортувала 33 млн тонн зернових — Мінагрополітики
Станом на 27 квітня поточного року обсяги експорту зерна з України у 2015/16 МР склали 33,3 млн тонн, з яких пшениці – біля 14,0 млн т, ячменю...
13 квітня 2016
Україна продала на зовні 32 млн т зернових – Павленко
Україна експортувала та підготувала до експорту за 2015/2016 маркетинговий рік 32,1 млн т зернових. Про це повідомляє прес-служба міністерства...

Вибір редакції

17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...
25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...