В Україні буде вдосконалено процес державної реєстрації сортів рослин
В Україні буде вдосконалено процес державної реєстрації сортів рослин

9 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено 3 проекти постанов, метою яких є врегулювання та покращення процедури набуття прав на сорти рослин. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, фермерам спростили доступ до фінансових ресурсів.

Реалізація постанов дозволить створити відкриту та прозору систему реєстрації сортів рослин, що, у свою чергу, забезпечить аграріїв кращими досягненнями вітчизняної та іноземної селекції.

Так, постанова «Про затвердження Порядку ведення реєстру заявок на сорти рослин» визначає механізм ведення Реєстру заявок, який дозволить отримувати незалежну об’єктивну інформацію про нові сорти усім зацікавленим сторонам. Реєстр буде розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики у вільному, цілодобовому та безоплатному доступі.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстру патентів на сорти рослин» визначає механізм ведення Реєстру патентів  та забезпечить безпечний ринковий обіг насіння та садивного матеріалу. Процедура державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорти захистить національного виробника та іноземного інвестора від правопорушень та зловживань у цій сфері. Реєстр патентів також буде на сайті Мінагрополітики.

Постанова «Про затвердження Порядку затребування зразків посадкового матеріалу батьківських компонентів об’єкта заявки» визначає процедуру затребування зразків рослин для проведення експертизи, що, в свою чергу, удосконалить процедуру набуття прав на сорти рослин.

Довідково:

До Державного Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні станом на 21.09.2018 року знаходиться 10945 сортів з них:

  • української селекції – 4590 сорти, що становить - 42%;
  • іноземної селекції – 6355 сорти, що становить – 58 %.

Станом на вересень 2018 року для проведення кваліфікаційної експертизи подано 571 документів заявок з яких:

  • української селекції – 274 заявок;
  • ноземної селекції –  297 заявок.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...