Експортери збивають ціну на український мед
Експортери збивають ціну на український мед

Експортери збивають ціну на мед. Звичайно, у цій ситуації пасічники не здаватимуть мед, а експортери вимушені будуть платити штрафні санкції. Таку думку висловив Сергій Терентьєв, голова Спілки Пасічників Київщини СПУ.

Нагадаємо, Україна посідає п'яте місце у світі за обсягом виробництва меду.

«А якщо пасічники не здаватимуть мед — експортери вимушені будуть платити штрафні санкції. Ми уже ініціювали зустріч пасічницького активу із експортерами меду. Хочемо пояснити їм свою позицію та відстояти права, проте досі не зустрілися. Ми розуміємо, що експорт важливий, проте якщо така низька ціна протримається, перспектив для розвитку галузі я не бачу: пасіки закриватимуть, кількість бджолосімей неупинно скорочуватиметься», — зауважив він.

Сергій Терентьєв також відзначив, що ситуація на ринку складається не на користь пасічників.

Всі намагаються нажитись на пасічниках. Ціна у 40-42 грн за кілограм меду на сьогодні не відповідає потребам пасічників. Якщо було б, принаймні, 50-60 грн за кілограм, тоді можна було б говорити про якийсь розвиток», — сказав він.

За словами голови спілки, бджільництво потребує великих капіталовкладень — приміром, для того, аби організувати пасіку на 100 бджолосімей потрібно вкласти близько півмільйона гривень.

«Вся проблема у тому, що експортом меду почали займатись люди, які не думають про майбутнє галузі, а просто роблять на цьому надрентабельний бізнес. Їм все одно, на чому вони заробляють гроші — сьогодні на медах, завтра на горіхах чи зерні, післязавтра – на металі. Вони не дбають про галузь, уклали невигідні експортні контракти із США та Європою — за моєю інформацією, чи не по долару-півтора за кілограм, і тепер тиснуть на пасічників», — заявив Терентьєв.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...