Українські підприємства скоротили обсяги вирощування свиней
Українські підприємства скоротили обсяги вирощування свиней

У січні-серпні обсяги вирощування свиней у сільськогосподарських підприємствах скоротилося на 3,2% порівняно з аналогічним періодом 2017 року та склали 342,7 тис. т живою вагою. Про це повідомили в Асоціації «Свинарі України».

Нагадаємо, в Україні скорочується поголів'я корів і свиней.

Менша кількість індустріального маточного поголів'я на початку року вплинула на кількість одержаного приплоду.

Зокрема, за вісім місяців сукупна маса народжених поросят на промислових свиногосподарствах склала 4,6 тис. т, що на 10,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Через відставання загальної кількості свиней в сільськогосподарських підприємствах акумульований приріст їх маси на дорощуванні та відгодівлі на 3% менший ніж станом на аналогічну дату 2018-го – 343,9 тис. т.

На зменшення показника вирощування сприяли дещо більші втрати через падіж тварин. У абсолютному вираженні цей показник зріс до 5,75 тис. т, додавши 3,7%. Проте відсоток таких втрат у сукупних обсягах приросту живої маси тварин зріс незначно – з 1,5% у січні-серпні 2017 року до 1,65% цього року.

З початку року промислові свиногосподарства направили на забій на 8,2% менше тварин, ніж рік тому (3 млн тварин), а їх сукупна жива маса склала 321,7 тис. т (-7,3%, відповідно).

Водночас розрив між чисельністю індустріального свинопоголів'я продовжує скорочуватись і станом на початок осені склав менше 1%: зараз сільськогосподарські підприємства утримують 3,42 млн свиней.

У присадибному секторі «відставання» залишається на рівні 8%, а сукупне поголів'я у господарствах населення на початок осені трохи перевищує тримільйонну позначку.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...