Українські підприємства скоротили обсяги вирощування свиней
Українські підприємства скоротили обсяги вирощування свиней

У січні-серпні обсяги вирощування свиней у сільськогосподарських підприємствах скоротилося на 3,2% порівняно з аналогічним періодом 2017 року та склали 342,7 тис. т живою вагою. Про це повідомили в Асоціації «Свинарі України».

Нагадаємо, в Україні скорочується поголів'я корів і свиней.

Менша кількість індустріального маточного поголів'я на початку року вплинула на кількість одержаного приплоду.

Зокрема, за вісім місяців сукупна маса народжених поросят на промислових свиногосподарствах склала 4,6 тис. т, що на 10,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Через відставання загальної кількості свиней в сільськогосподарських підприємствах акумульований приріст їх маси на дорощуванні та відгодівлі на 3% менший ніж станом на аналогічну дату 2018-го – 343,9 тис. т.

На зменшення показника вирощування сприяли дещо більші втрати через падіж тварин. У абсолютному вираженні цей показник зріс до 5,75 тис. т, додавши 3,7%. Проте відсоток таких втрат у сукупних обсягах приросту живої маси тварин зріс незначно – з 1,5% у січні-серпні 2017 року до 1,65% цього року.

З початку року промислові свиногосподарства направили на забій на 8,2% менше тварин, ніж рік тому (3 млн тварин), а їх сукупна жива маса склала 321,7 тис. т (-7,3%, відповідно).

Водночас розрив між чисельністю індустріального свинопоголів'я продовжує скорочуватись і станом на початок осені склав менше 1%: зараз сільськогосподарські підприємства утримують 3,42 млн свиней.

У присадибному секторі «відставання» залишається на рівні 8%, а сукупне поголів'я у господарствах населення на початок осені трохи перевищує тримільйонну позначку.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...