Олігарх Жеваго знищує унікальні родючі землі — прес-служба
Олігарх Жеваго знищує унікальні родючі землі — прес-служба

Український олігарх Костянтин Жеваго і власник компанії Ferrexpo розвиває свій бізнес та планує перетворити в Полтавській області все лівобережжя Дніпра на один гірничо-збагачувальний комбінат. Про це повідомляє видання "Четверта влада".

Тут розташовані величезні території родючих чорноземів, а через будівництво ці площі на багато років перетворяться на пустки, не придатні для життя і ведення господарства.

Землю Жеваго орендує лише за 1% від реальної ціни, а вона згодом залишається непридатною для будь-якої діяльності. Але у олігарха виникли проблеми з будівництвом кар'єра через автомобільну дорогу сполученням Полтава-Кременчук і залізниці. Також проти цього почали бунтувати жителі довколишніх сіл.

"Ми знищимо величезні площі найбагатших чорноземів, а він просто викопає руду і продасть сировину за кордон. Ми запитуємо: а де тут Україна? У чому державний інтерес і інтерес громади? ", — обурилися місцеві жителі.

Жеваго вже розробив два варіанти вирішення проблеми з населенням. Він спробує приєднати необхідну ділянку землі до території Комсомольської міськради, яка давно перебуває під його контролем. Незважаючи на те, що таке питання потрібно лобіювати на найвищому рівні, олігарх володіє необхідними важелями для його прийняття. Якщо перший варіант не спрацює, то людей просто почнуть витісняти з їх земель. Кар'єр буде розростатися й підходити до їх ділянок. Через вибухові роботи в місцях видобутку їхні будинки зруйнуються, а в колодязях пропаде вода. Жителі сіл, як правило, в такій ситуації просто миряться з цим - вони будуть самі залишати свої ділянки.
Люди не зможуть знайти покупців на свої землі, оскільки ніхто не захоче платити гроші за такі ділянки. Тут олігарх вступить в гру і почне їх скуповувати за набагато меншу вартість. Але у людей не буде альтернативи, і вони будуть змушені продати її за копійки.
Головний цинізм всієї ситуації в тому, що Жеваго перекладав гроші за ділянки в свій банк "Фінанси і кредит", який вже збанкрутував. Тепер виходить, що жителі позбулися не лише землі і житла, але залишилися й без грошей.

Згідно з рішенням Кременчуцької ради, в 2013 році зникли 14 сіл через будівництво Беланівського ГЗК. Більшість уже погодилися зі своєю долею, навіть самі бунтівні, після обробки місцевого населення емісарами Жеваго. Але активісти наголошують, що на слуханнях з цього питання були присутні лише 40 осіб з майже двох тисяч жителів громади.

Поки активне будівництво ще не почалося, але перший відвал вже є. Активісти Кременчука вважають, що найбільш оптимальним варіантом в даному випадку був би шахтний спосіб видобутку руди. Його використовують в Кривому Розі, де руду добувають не тільки відкритим способом. Але на будівництво шахти необхідно витратити значно більше грошей, а Жеваго на це не піде.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

27 січня 2020
П’ять прогалин законопроекту про землю №2178-10: кордон, банки, переважне право, референдум та земельні трасти
Законопроект № 2178-10 про ринок землі – можливість чи виклик для України? На перший погляд, земельний законопроект «Про внесення змін до...
22 січня 2020
Як виростити в Україні свій Давос: план із залучення інвестицій і бізнесу для Володимира Зеленського
Як привабити в Україну міжнародні інвестиції та повернути ті, котрі вже втекли? Шостому президентові України Володимиру Зеленському та його...
20 січня 2020
Податки-2020: основні зміни для АПК від уряду та парламенту
У 2020 році на аграрний сектор очікує низка змін у системі оподаткування. Такий анонс озвучили міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки...