На Харківщині рейдери захопили фермерське господарство
На Харківщині рейдери захопили фермерське господарство

Фермерське господарство «Строгого О.Ф.» у Зміївському районі Харківської області піддалося рейдерському нападу. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що рейдерів ініціюють повну конфіскацію і 10 років ув'язнення.

В повідомленні ідеться, що в суботу, 8 вересня, близько 30 невідомих озброєних чоловіків спортивної статури в камуфляжній формі заїхали на територію елеватора, який належить ФГ «Строгого О.Ф.» і здійснили силове захоплення ділянки. Вони закрили ворота, заблокувавши вхід і вихід, та почали навантажувати свої автомобілі соняшником з елеватора, щоб вивезти його в невідомому напрямку.

На місці перебуває поліція, але ситуація залишається невирішеною. Чи було відкрито кримінальне провадження, досі невідомо.

Справа в тому, що напередодні в державному реєстрі було змінено чинного власника і назву господарства «Строгого О.Ф.». Так, на підставі підроблених документів про перехід права власності на корпоративні права нотаріус Олександр Драгін вніс зміни до державного реєстру, згідно з якими господарство тепер називається ФГ «Слобожанські лани», а його власницею є невідома Олена Маруняк. Тобто, згідно з підробленими документами, Олександр Строгий передав їй свою частку, чого в дійсності не відбулося", – ідеться в повідомленні ВАР.

Для захисту своїх законних прав власник господарства Олександр Строгий направив офіційне звернення на міністра юстиції України Павла Петренка із закликом якомога швидше зупинити рейдерське захоплення його підприємства.

Звертаюся до Вас із великим проханням зупинити рейдерське захоплення мого фермерського господарства (ЄДРПОУ 21229706) та терміново скасувати незаконну державну реєстрацію", – йдеться у тексті звернення.

Також ФГ «Строгого О.Ф.» зараз готує скаргу в Комісію Мін'юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Для захисту своїх законних прав справжній власник ФГ «Строгого О.Ф.» має намір контролювати, щоб кримінальне провадження було терміново зареєстровано. Також він планує звернутися до слідчого судді для накладення арешту на майно ФГ і припинення будь-яких реєстраційних дій, щоб не допустити перепродажу, відчуження майна та нарощування боргів.

Центр «Соціальний моніторинг» на замовлення ВАР провів опитування серед 500 керівників сільськогосподарських підприємств (з усіх областей України) в період з 25 червня по 2 серпня 2018 року. Згідно з отриманими результатами, близько 71% аграріїв, вважають свій бізнес незахищеним від рейдерства. Водночас, на думку 64% сільгоспвиробників, основною причиною поширення рейдерства є корупція в органах влади та правоохоронної системи.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 серпня 2018
Аграрний комітет показав плани на 2018 рік: рейдерство, земля та ліс
Депутати аграрного комітету визначилися  з переліком головних завдань на новий політичний сезон. Перелік топ-завдань на чергову сесію парламенту...
22 серпня 2018
На Київщині рейдери відібрали у агрохолдинга 160 га земель
Державні реєстратори незаконно припинили право оренди підприємств чеського агрохолдинга на 66 земельних ділянок загальною площею 160 га в...
20 серпня 2018
Порошенко підписав «антирейдерський» земельний закон
Президент Петро Порошенко підписав Закон України №6049-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...