Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Українські ІТ-фахівці розробили сервіси, що дозволять агросектору більш ефективно здійснювати сільськогосподарську діяльність, знизити споживання добрив та поліпшити якість врожаю. Стартапи презентували на Demo Day у Києві в Інкубаторі 1991.
Особливістю розробок є використання відкритих державних даних. Так проект Agri Eye — самонавчальна експертна система, здатна оцінити стан ґрунтів і рослинності за допомогою мультиспектрального аналізу полів. Впровадження цієї технології дозволить фермерам і аграріям збирати необхідну інформацію про стан грунтів, обробляти і аналізувати отримані дані і на підставі зібраного матеріалу розраховувати індекси, що описують стан земельної ділянки. Також, фермери зможуть максимально точно і швидко приймати рішення, що дозволяють підвищити врожайність земель і скоротити витрати виробництва до 30%. На даний момент склад грунту не вивчався через відсутність відповідних технологій, але завдяки ініціативі Agri Eye технологія була запущена в одеський и львівській областях і все є результати оцінки цих районів. Він отримав підтримку Міністерства аграрної політики і продовольства України, а також знаходиться на стадії переговорів з рядом інвесторів.
Система для точного землеробства Agromonitor дозволяє оцінити рівень зволоженості грунту і планувати правильний полив рослин і культур. Датчики допомагають відстежити нашестя комах і вчасно використовувати добрива при цьому не нашкодивши рослинам, зберегти врожай. AgroMonitor може аналізувати більш як 20 показників, у тому числі вологість та температуру грунту, температуру та вологість повітря, швидкість та напрямок вітру. За індивідуальним запитом можуть бути створені унікальні датчики і їх комбінації. Можливі варіанти з посиленою батареєю без сонячної панелі і потайний корпус щоб зменшити ймовірність крадіжки на неохоронюваних полях.
Програмне забезпечення дозволяє налаштовувати повідомлення (email, sms) на випадок досягнення певних показників як на окремих датчиках так і на групах датчиків з різними залежностями, наприклад, якщо впала вологість і сильний вітер, система відправить про це повідомлення агроному. Такий підхід дозволяє побудувати інтелектуальну систему моніторингу поля. Датчики вже встановили в Тернопільській і Миколаївській областях.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!