АМПУ домовився з бізнесом та Мінекології про оптимізацію процедури екологічних перевірок
АМПУ домовився з бізнесом та Мінекології про оптимізацію процедури екологічних перевірок

Процедура екологічного та радіологічного контролю суден в портах України найближчим часом має стати більш прозорою і зрозумілою. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.

Нагадаємо, що Катар хоче взяти в концесію два порти в Миколаєві.

В повідомленні ідеться, що про це домовилися експерти Міністерства інфраструктури, Міністерства екології та природних ресурсів України, Адміністрації морських портів України та провідних українських та міжнародних компаній на майданчику Американської торговельної палати.

У найближчі два тижні представники АМПУ, бізнесу та профільних міністерств розглянуть та відпрацюють спільні пропозиції щодо ряду проблемних питань, що викликають останнім часом занепокоєність з боку портових операторів, судновласників та інших учасників ринку.

АМПУ як ніхто інший зацікавлена у врегулюванні ситуації і знаходженні розумного балансу між інтересами держави, бізнесу і екологічної безпеки акваторії портів. АМПУ – це основний водокористувач акваторії портів, саме ми несемо реальну відповідальність за її стан. Одночасно саме АМПУ відповідає за обсяги перевалки вантажів і залучення інвесторів в порти країни. Тому я наполягаю на тому, що вантажі та судна повинні отримувати гідний рівень сервісу в наших портах, а питання екології повинні вирішуватися без створення проблем для бізнесу, – зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

За його словами, оптимальним рішенням існуючих проблем між бізнесом і екологами буде проведення спільних перевірок за участю, як представників інспекції, так і АМПУ.

За підсумками зустрічі було вирішено, що представники усіх зацікавлених сторін опрацюють шляхи вирішення найбільш актуальних проблем, які останнім часом стали причиною непорозуміння між бізнесом та державними контролюючими органами. Йдеться, перш за все, про розмежування відповідальності за порушення природоохоронного законодавства між судновласниками і вантажовідправниками, врегулювання процедури проставлення штампів радіологічного контролю, щоб позначки, які забороняють ввезення/вивезення вантажів використовувалися тільки в разі виявлення порушення радіологічних норм.

Також найближчим часом буде затверджений Порядок взаємодії при проведенні перевірок суден між представниками АМПУ та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря. Райвис Вецкаганс зазначив, що АМПУ постійно контролює акваторію портів, зокрема, щодо виявлення забруднень.

Ми володіємо максимальним обсягом інформації і технічних засобів для виявлення, аналізу причин і ліквідації наслідків забруднень води. Для цього регулярно проводиться моніторинг стану акваторій, ліквідуються забруднення за допомогою спеціальних суден. Ці роботи виконуються зокрема й за рахунок санітарного збору, який сплачує бізнес. Інформація про усі випадки забруднення постійно надається екологічній інспекцій, – зазначив він.

Крім того, в рамках тристоронньої робочої групи буде доопрацьована нормативна база, що регулює проведення та взяття проб ізольованого баласту, для виявлення реальних причин можливого забруднення вод акваторії українських портів.

У свою чергу міністр Інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що захист екології, безперешкодний рух суден і дотримання інтересів держави – ключова мета вдосконалення екологічного та радіологічного контролю суден в морських портах України.

 Нам необхідно зробити процедури контролю суден і вантажів у морських портах максимально прозорими і зрозумілими. Тому всі відповідальні органи центральної виконавчої влади та представники бізнес-спільноти повинні спільно відпрацювати проблемні питання та забезпечити безперешкодний експорт та імпорт товарів через морські порти, – резюмував міністр.

Він сказав, що представникам АМПУ та Державної екологічної інспекції необхідно детально ознайомитися з досвідом обробки вантажів, а також радіологічного та екологічного контролю в портах ЄС, щоб надавати бізнесу аналогічний рівень сервісу в українських портах.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 липня 2019
Уряд схвалив порядок екологічних перевірок у морських портах
Кабінет міністрів схвалив у редакції Мініфраструктури Порядок взаємодії АМПУ та Мінекології у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих...
24 травня 2019
У Раді схвалили законопроект, який змусить виробників відповідати за переробку відходів
На засіданні Уряду було схвалено рамковий законопроект «Про управління відходами». Він передбачає запровадження ієрархії управління...
9 листопада 2018
До 20 листопада АМПУ підготує морські порти до льодової кампанії
ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) затвердило план підготовки до льодової кампанії 2018-2019 років. До зимового періоду...

Вибір редакції

14 жовтня 2021
Ринок землі – результати від Мінагро, Мінюсту, Нотаріальної палати та Держгеокадастру
Мінагро оприлюднило результати роботи 100 днів робити ринку землі. За даними земельного моніторингу відомства, куплено і продано 70 569 га землі, що...
12 жовтня 2021
Іван Чайківський: Уряд у 2022 році мав би запропонувати аграріям спецрежим для створення доданої вартості
Агросектор у новому політичному сезоні обіцяє знову бути однією з ТОП-тем. Підстав вдосталь: зростання цін на газ породжує вже зараз питання, що буже...
13 жовтня 2021
Вадим Івченко: Аграрної політики як такої наразі не бачу жодної
Як вплине на розвиток АПК аграрна складова бюджету на 2022 рік? Що змінилося за сто днів з моменту запуску ринку землі та які подальші кроки з...