Від початку 2018 року імпорт продукції АПК в Україну збільшився на 23%
Від початку 2018 року імпорт продукції АПК в Україну збільшився на 23%

У січні-червні 2018 року в Україну було ввезено агропродукції на $2,6 млрд Це на $0,5 млрд(+23%) більше, ніж за 6 місяців минулого року. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, передає AgroPolit.com.

Нагадаємо, в Україну везуть найбільше італійського вина.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну є держави Європейського Союзу. На них припадає практично половина імпортних поставок.

Найбільші за вартісними обсягами закупівлі Україна здійснює у Польщі ($263 млн), Німеччині ($238 млн), Туреччині ($200 млн), Франції ($139 млн), США ($135 млн), Італії ($116 млн) та Нідерландах ($105 млн).

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою І півріччя 2018 року стало зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком тютюну, зауважив експерт.

Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 6 місяців поточного року склав $244 млн, переважає морожена риба. Її закупили на $160 млн.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – плоди, в основному, цитрусові і банани, та горіхи. Їхній імпорт у І півріччі склав $233 млн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...