Аграріям частково компенсуватимуть вартість закуплених зерновозів
Аграріям частково компенсуватимуть вартість закуплених зерновозів

Верховна Рада підтримала правки депутата Олега Кришина №155 та 166 щодо внесення вагонів-зерновозів у перелік сільгосптехніки, при закупівлі якої агровиробники отримують компенсацію. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, українські виробники вагонів-зерновозів майже пролобіювали собі 30% компенсацію з бюджету.

Народний депутат від «Самопомочі» Івана Мірошніченко зазначає, що сільськогосподарським товаровиробникам відшкодовується в обсязі до 30% вартість придбаних спеціальних вагонів для перевезення зерна. Тобто, дотації з бюджету хочуть також видавати на виробництво вагонів для перевезення зерна. Нардеп переконаний, що особливий правовий статус виробників дозволяє сплачувати єдиний податок 4 групи за спрощеною системою.

Розмір компенсації не може перевищувати 30% вартості закуплених зерновозів.

«Існує державна програма підтримки вітчизняного машинобудування в АПК. На цю програму у нас бюджеті виділено 945 млн грн. Все, що виробляється в Україні з локалізацією не менше 60% (трактори, сівалки), підпадає під цю програму», - пояснює в Олег Кришин.

За його словами, значна частина коштів у рамках програми не використовується.

Що ми цими правками зробили? Ми зерновозам дали статус, який дозволяє їм брати участь у цій програмі. Ми говоримо: разом з вітчизняними сівалками можна замовити зерновоз і отримати компенсацію за цією держпрограмою, - сказав депутат.

Він уточнив, що правки стосуються двох заводів - Крюківського вагонобудівного заводу і Дніпровагонмашу.

Відповідно до даних Мінагрополітики, з початку 2018 року 1130 сільгоспвиробників взяло участь в програмі 25-відсоткової компенсації вартості сільгосптехніки на 112 млн грн.

Всього у 2018 році на зазначену програму виділено 945 млн грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 серпня 2018
В Україні провели дослідження ринку вагонів-зерновозів на замовлення для одного із ABCD трейдерів
ЦТС-Консалтинг провів дослідження українського ринку транспортування сільськогосподарської продукції у вагонах-зерновозах. Звіт було підготовлено для...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...