Парламент просять почистити «фермерський» законопроект від корупційних і дискримінаційних пунктів
Парламент просять почистити «фермерський» законопроект від корупційних і дискримінаційних пунктів

У «фермерський» законопроект (№6490-д), а також у проекти щодо «єдиного вікна» на митниці (№7010) та обігу органічної продукції (№5448-д) підкилимно, з порушенням регламенту протягнули положення про пільгове відшкодування купівлі вагонів-зерновозів за бюджетний кошт, що має ознаки корупційної норми. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com. аналізуючи документ, розповів член аграрного комітету, народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, що проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» № 6490-д уже підготовлений до другого читання і його головна ідея – легалізувати сімейні фермерські господарства в Україні та надати їм податкові пільги.

Адже, за оцінками експертів, обсяги тіньового ринку селянських господарств у агросекторі в останні роки суттєво зростають: у секторі виробництва овочів – перевищують 80%, м’яса – 60%, молока – 40%. Втім, попри благородну мету, у документі з’явилися далеко неоднозначні пункти.


Хочу звернути вашу увагу на ряд загрозливих норм, які потрапили у редакцію тексту законопроекту від Комітету з питань податкової і митної політики (при цьому саме засідання комітету проводили у напівтаємному режимі без запрошення ряду ініціаторів поправок до другого читання, а поправки вносилися не на основі тексту проекту після першого читання, що є грубим порушенням регламенту), – наголошує Мірошніченко.

Він назвав кілька пунктів, які викликають запитання до документу.

Перший – запроваджується норма, згідно з якою сільськогосподарський товаровиробник повторно може бути включений до четвертої групи платників єдиного податку не раніше, ніж через два календарні роки після його переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або анулювання його попередньої реєстрації платником єдиного податку четвертої групи.

Податковим кодексом України передбачено низку підстав для анулювання реєстрації платника спрощеної системи оподаткування з ініціативи контролюючого органу, найпоширенішою з яких є наявність податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів. Крім того, згідно з проектом ще однією підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку четвертої групи стане неподання таким платником податкової звітності. Таким чином, законопроектом надається додатковий інструмент контролюючим органам тиску на платників єдиного податку четвертої групи, оскільки наслідки анулювання реєстрації платника податку четвертої групи стануть для нього просто катастрофічними, – підкреслює нардеп.

Другий пункт стосується врахування поправок № 25 і № 30.

Поправка № 25 означає, що у Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України» додано норму, що сільськогосподарським товаровиробникам відшкодовується в обсязі до 30% вартість придбаних спеціальних вагонів для перевезення зерна. Тобто, дотації з бюджету хочуть також видавати на виробництво вагонів для перевезення зерна. Зауважте, що мова йде про с/г товаровиробника - особливий правовий статус, який дозволяє сплачувати єдиний податок 4 групи за спрощеною системою, – пояснює нардеп.

А от поправка № 30 стосується закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу».

Вона розширює подане в ньому поняття «техніка і обладнання для агропромислового комплексу» за рахунок спеціальних вагонів для перевезення зерна, що може в подальшому давати можливість отримувати дотації з бюджету за програмою часткової компенсації вартості с/г техніки, а також ряд пільг. Таким чином ламається уся філософія програми компенсації за сільськогосподарську техніку. Раніше фермери могли купити сівалки, жниварки, трактори, вироблені в Україні, і отримати 30 % компенсації із державного бюджету. А тепер стейкхолдери таких поправок будуть закуповувати цілі вагони за тією ж схемою. Зрозуміло, що звичайний фермер із сільської місцевості купувати вагони не буде, бо вони йому і не потрібні. Я не здивуюсь, якщо за кошти у цій програмі сіялки відшкодовуватись навіть і не будуть, бо всі гроші розгребуть власники вагонів. І наші фермери вкотре залишаться обдуреними. Можливо, нарешті варто задуматися: кого ж ми підтримуємо за державні кошти? – наголошує народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 липня 2018
Депутати зробили певний крок, щоб зобов'язати виробників інформувати українців про склад їхньої продукції
Парламент проголосував прийняти за основу законопроект №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Про це повідомляє...
5 липня 2018
Раду просять підтримати законопроект про фермерські господарства
Депутати пропонують проголосувати в другому читанні законопроект №6490-д, який легалізує сімейні фермерські господарства в Україні та  надасть...
22 травня 2018
Рада проголосувала законопроект про фермерські гоподарства
Депутати Верховної Ради України 230-ма голосами проголосували у першому читанні за законопроект №7060, який має підтримати розвиток фермерських...

Вибір редакції

20 січня 2020
Податки-2020: основні зміни для АПК від уряду та парламенту
У 2020 році на аграрний сектор очікує низка змін у системі оподаткування. Такий анонс озвучили міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки...
21 січня 2020
Владислав Голуб: У Давосі Володимир Зеленський має показати бізнесу вікно інвестиційних можливостей, а не «поле чудес»
Вікно можливостей замість кватирки для втечі після невдалого інвестування, ось що має бачити в Україні іноземний бізнес. Як цього досягнути? Такий...
13 січня 2020
Іван Мірошніченко: В умовах «ідеального шторму» Володимир Зеленський має дотримуватися принципу «Ukraine first»
Українська політика сьогодні як флюгер: куди вітер – туди і ми. Звісно, гнучкість – хороша якість, але якщо по курсу не шторм в 9 і...