Раду закликали прийняти законопроект №8121, щоб зупинити шквал рейдерства в країні
Раду закликали прийняти законопроект №8121, щоб зупинити шквал рейдерства в країні

Громадськість закликала Верховну Раду України, не гаючись, прийняти антирейдерський законопроект  №8121 «Про внесення змін щодо протидії рейдерству» щоб зупинити поширення беззаконня. Про це на facebook-сторінці ГО «Бізне-Варта» заявила директор організації Ольга Матвіїва.

Нагадаємо, що на Одещині, поблизу села Войничеве, фермер на полі зробив нецензурний напис  «Х*й вам», який можна  прочитати з висоти пташиного польоту.

Вона пише, що у прийнятті цього закону, над створенням якого, в тому числі, працювали народні депутати – члени ГО «Бізнес-Варта», зацікавлений увесь аграрний сектор країни, який, без перебільшення, сьогодні потерпає від рейдерських нападів.

Даний законопроект не вирішить усіх існуючих проблем, але він точно може закрити ті прогалини, які сьогодні грають на руку злочинцям. Неприпустимо, щоб чергові кулуарні домовленості, впливали на розгляд даного законопроекту, або взагалі зірвали голосування", – наголосила Ольга Матвіїва.

Вона заявила, що майже рік пішов на те, щоби випрацювати механізм захисту.

З осені минулого року депутати, правозахисники, аграрії випрацьовували механізми захисту бізнесу, які зрештою було покладено в основу законопроекту #8121. Здавалося б, що справа за малим – проголосувати і на законодавчому рівні врегулювати питання захисту прав власників та користувачів земельних ділянок, запобігти захопленню аграрних підприємств. Невже це не одне з першочергових важливих питань, за які має проголосувати Рада? Скільки ще стрілянини на полях і втрачених життів потрібно, щоб був Закон, і щоб Закон виконувався?", – запитує Матвіїва.

І додає:

Чому Парубій не враховує думку аграрного комітету? Чому він все ж ставив антирейдерський законопроект у «непрохідну» частину (на кінець дня)? Депутати – представники ГО «Бізнес-Варта» постійно наполягають, щоб законопроект було включено до порядку денного саме у «прохідній» частині.

Вона звернула увагу на те, що напередодні пленарного тижня 22 червня заступник голови аграрного комітету народний депутат Олександр Бакуменко направив лист до голови Верховної ради з проханням прискорити розгляд цього антирейдерського закону.

Яким буде цей сесійний тиждень – побачимо вже скоро", – пише експерт.

Іншою проблемою  у законотворчості вона називає  непідписання Президентом вже прийнятого Верховною Радою законопроекту №7403, що відміняє скандальну норму про відміну відшкодування експортного ПДВ для олійних культур – так звані «соєві правки».

 Тут ми разом з аграріями пройшли спільні батли  у комітетах (аграрний та податковий), Рада бачила і обґрунтовані мітинги, і відрізані голови тварин під своїми стінами, водії відчули позицію аграріїв всієї України на основних автошляхах, було проведено два Аграрних віче, на одному з яких багатозначно красувався стенд із надписом «Кернел». І так, тут теж було затягування часу в голосуванні законопроекту в раді, було обговорення альтернатив. І це сталося. Проголосували. Та уже більш ніж місяць тому цей документ було спрямовано на підпис Президенту, але до сьогодні той ані підписав, ані направив законопроект до парламенту на доопрацювання. При тому, що зобов’язаний був зробити це протягом 15 днів", – наголосила Ольга Матвіїва.

Експерт зауважує, що зволікання створює проблеми для аграріїв.

Поки остаточно не вирішено, чи будуть відшкодовувати ПДВ, вони не можуть оформляти експорні контракти на постачання сої. Непідписання Президентом цього закону – це недбалість чи свідоме затягування процессу?", – запитує Матвіїва.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

11 липня 2018
Завод «Каховка Протеїн Агро» знову запрацює після рейдерського захоплення
Наприкінці минулого тижня співробітники заводу потрапили на свої робочі місця після піврічного простою через блокування підприємства та захоплення...
11 липня 2018
Рада прийняла важливий законопроект, який захистить аграріїв від рейдерства
Верховна Рада України 232 голосами прийняла за основу законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших...
3 липня 2018
Страховка від рейдерів, або чому невідкладно потрібно прийняти законопроект №8121
Не можна назвати законодавство в аграрній галузі досконалим. І над виправленням дискримінаційних норм та прогалин працюють юристи, депутати, аграрії,...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...