ДП «Конярство України» втратило понад 43 млн
ДП «Конярство України» втратило понад 43 млн

Державне підприємство «Конярство України» втратило понад 43 млн грн через непродуктивні витрати. Про це пише видання «Економічна правда».

Нагадаємо, що Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно директора державного підприємства «Конярство України».

Повідомляється, що сновна причина збитків – заниження оплати за реалізовану сільгосппродукцію через неналежний рівень претензійно-позовної роботи та бухгалтерського обліку.

Також у матеріалі йдеться про те, що перевірка встановила, що філії ДП «Конярство України» продають сільгосппродукцію та племінних коней за цінами, значно нижчими від визначених розпорядженням підприємства, що призвело до недоотримання доходів на суму понад 17 млн гривень.

Проблеми на підприємстві мають давній характер.  Вперше їх виявили ще у 2015 році, тому, як зазначили аудитори, підприємство вже здійснило 7,6 млн грн непродуктивних витрат, а сума недоотриманого прибутку становить 60,6 млн грн. Численні порушення стосуються також і органів місцевої влади, які вилучають у підприємства земельні масиви, що перебувають на постійному користуванні у ДП «Конярство України», – ідеться в повідомленні.

І наголошується, що в даному випадку ідеться про порушення норм земельного законодавства з боку Новомиколаївської районної ради Запорізької  області, яка своїм рішенням вилучила у «Запорізького кінного заводу №86» майже 2 тис. га сільгоспугідь. І хоча Верховний Суд визначив це рішення недійсним – землі не були повернуті підприємству.

Існує ризик втрати  зазначеною філією решти  сільгоспугідь площею майже 6 тис. га через рішення судів про надання дозволу розробки проекту землеустрою на цій ділянці комунальному підприємству «Зоря Сходу».

У разі  вилучення вказаних земель філія не зможе утримувати 311 голів племінних коней (15 % від загальної кількості). Наразі ці рішення оскаржуються ДП «Конярство України». Попри це підприємство ще й обтяжене  утриманням соціальних об’єктів та природно - заповідного фонду, що спричинило непродуктивних витрат на суму 7,6 млн грн", – говориться у повідомленні.

Також повідомляється, що, за даними системи YouControl, станом на червень цього року ДП «Конярство України» має податковий борг на суму понад 18 млн грн. Проти підприємства порушено провадження про банкрутство.

Поряд з цим аудитори вважають, що потужним резервом підвищення прибутковості підприємства на суму 145 млн грн може стати скасування законодавчої заборони кінноспортивного тоталізатору на іподромах, який було віднесено до грального бізнесу.

З липня 2015 року «Конярство України» очолив Денис Птушко, який на останніх місцевих виборах балотувався до Сумської обласної ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Контроль за діяльністю ДП «Конярство України» здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 листопада 2019
ДП «Конярство України» з річним доходом у 29 тис. грн — серед претендентів на приватизацію
ДП «Конярство України», яке отримало 29 тис. грн доходів за 2018 рік – серед претендентів на приватизацію. Як повідомили в уряді,...
25 червня 2019
Українських коней найбільше купує Велика Британія
Протягом перших п'яти місяців 2019 року коней та віслюків Україна найбільше експортувала до Великої Британії – на $96 тис. Про...
18 травня 2019
Держава цілеспрямовано знищує конярство, – Терещенко
В Україні діє низка корупційних схем зі знищення кінних заводів. Про це на своїй сторінці на facebook  написала громадська діячка Олена...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...