Аудит морських портів: виявлено порушень на сотні млн грн
Аудит морських портів: виявлено порушень на сотні млн грн

Держаудитслужба перевірила роботу державного підприємства Адміністрація морських портів України з 2015 року по 2017 рік та виявила порушень на сотні мільйонів гривень. Про це повідомляє Українська правда.

Раніше повідомлялося, що Україна з успіхом пройшла аудит Міжнародної морської організації.

Як зазначили аудитори, у період з 1 січня 2016 року по 1 червня 2017 року керівному складу ДП АМПУ виплачено зарплати у завищеному розмірі на суму 40,5 млн грн. 

Через недотримання показників, які є підставою для преміювання працівників на Миколаївській філії необґрунтовано витратили 5,3 млн грн, а працівники Херсонської філії донарахували собі зайвих виплат на оздоровлення на суму 1,3 млн грн - зазначають у Держаудитслужбі.

 Аудитори встановили, що Іллічівська філія у 2017 році перерахувала профспілці порту Чорноморськ 70 млн грн на будівництва мостового переходу через Сухий лиман, що не є напрямом діяльності профспілки.

У разі внесення змін, які зроблять можливим перерахування коштів профспілкам на поліпшення інфраструктури необгрунтовані витрати зростуть до 50 млн грн у 2018 році, йдеться у листі.

Крім того, як зазначають аудитори, розмір портових зборів та надання знижок є непрозорим.

Наприклад, наказ Мінінфраструктури від 6 жовтня 2015 року по впровадженню 50% знижки від ставок усіх зборів, крім адміністративного для суден, що навантажуються або розвантажуються у морських портах України призвів до зменшення доходів Одеської філії приблизно на 57,7 млн грн. Аналогічні знижки скоротили надходження портових зборів у Южненській філії на суму 102 млн грн, Миколаївській філії - 21,3 млн грн.

Знижки стосуються і окремих суден. Так, Іллічівська філія стягувала портові збори з Geroite nа Sevastopol та Geroite nа Odessa (прапор суден - Болгарія), як і з суден групи Б, замість віднесення їх до групи А - через що втратила $3,6 млн(91,4 млн грн).

Южненська філія втратила 97,5 млн грн за користування причалами через неврегульованість на рівні Міністерства інфраструктури України та Фонду державного майна України питання розірвання договорів на користування цими спорудами.  

А через те, що Миколаївська філія у липні 2013 року уклала договори сервітуту (обмеженого права користування землею – ред.) на завідомо невигідних умовах у період з 1 січня 2016 року по 1 грудня 2017 року втрачено можливість стягнення з операторів коштів за доступ до причалів на суму 195 млн грн.

Також на фінансовий стан підприємства негативно впливає безнадійна дебіторська заборгованість, неліквідні капітальні інвестиції та невиконання договірних зобов’язань.

Як зазначили аудитори, загалом на філіях є понад 270 млн грн сумнівної дебіторської заборгованості через банкрутство контрагентів.

Через невиконані договірні зобов'язання філіями ДП АМПУ існує ймовірність втрати 27 млн грн.

Затверджені показники фінансових планів за капітальними інвестиціями постійно не виконуються: у 2015 році капітальні інвестиції виконано на 59%, у 2016 році на 25%, а за 9 місяців 2017 року на 11% (використано 204, 4 млн грн при плані у 1,8 млрд грн).

Натомість, інвестиції у об’єкти, на які немає документального права власності ДП АМПУ може втратити майже 67 млн грн. Завищення вартості виконання робіт на філіях встановлено в розмірі 13 млн грн.

Негативною є тенденція щодо зменшення обсягів переробки вантажів: у 2017 році їх переробили на 12,3 млн т менше, ніж у 2016 році. Частка перероблених вантажів державними компаніями теж падає, якщо у 2014 році було перероблено 49, 2 млн т, то у 2017 році - 34, 7 млн. т.

Результати аудиту передані до Міністерства інфраструктури та Національного антикорупційного бюро України.

Протягом 2014-2017 років Адміністрацією портів керував Андрій Амелін з оточення народного депутата Народного фронту Андрія Іванчука.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...