Черкаські фермери звинувачують Держгеокадастр у незаконному заволодінні землею
Черкаські фермери звинувачують Держгеокадастр у незаконному заволодінні землею

Фермери Черкащини розповідають, що місцевий Держгеокадастр сприяє незаконному заволодінню землею. Про це повідомляє Kurkul.com з посиланням на «Урожай Надросся».

Нагадаємо, внаслідок прийняття закону №7066 «Про приватизацію державного та комунального майна» Держгеокадастр отримає черговий ласий шматок землі.

Недавно Володимир Стрєльцов розповів, що працівники Держгеокадастру таємно провели земельні торги і залишили його без раніше орендованої землі. Про подібні ситуації розповіли директор ФГ «Престиж АгроЛюкс» Олександр Пухир та власник СФГ «Білецького» Григорій Білецький.

Понад 10 років тому в селі Рубаний Міст на Черкащині підприємство «Агро-Приват» обмінялося із сусіднім ФГ «Престиж АгроЛюкс» 107 га орної землі. Тож протягом цього часу фермерське госпдарство Олександра Пухира успішно господарювало на цих угіддях.

Оскільки із зміною законодавства оренда земель для сільського господарства відтепер здійснюється лише через аукціон, який проводить Держгеокадастр, то Олександр Пухир вирішив долучитися до нього.

Працівники Держгеокадастру тривалий час відмовляли фермерові в реєстрації його заяви на участь у торгах. Тож чоловікові навіть довелось прийти в Держгеокадастр разом із юристом, аби розмова була офіційною. У результаті його заяву зареєструвала одна з працівниць Держгеокадастру, за що її, за словами фермера, зрештою й звільнили», — ідеться в повідомленні.

Олександр Пухир нам розповів, що в першому і другому аукціоні щодо продажу права оренди земельної ділянки державної власності все пройшло згідно зі всіма нормами, правилами та вимогами українського законодавства, однак їх було зірвано.

Загострилася ця ситуація 25 квітня 2018 року, коли провели аукціон вищезазначених 107 га землі. Однак жодного повідомлення, за інформацією фермера, перед його проведенням на офіційному сайті Держгеокадастру не було. А з’явилось воно через 15 хвилин після того, як земля вже отримала свого власника.

Ця ситуація дуже обурила фермерів, які прагнули поборотись на аукціоні за землю. Тож через три дні після аукціону депутати Лисянської райради екстрено провели сесію. На ній затвердили звернення до усіх можливих органів, зокрема й до Звенигородської прокуратури, аби правоохоронні органи провели розслідування умов проведення цього аукціону.

Поки тривало розслідування, фірма-переможець вирішила засіяти поле, та фермери не дозволили цього зробити. А далі, як зазначає Олександр Пухир, був автобус озброєних людей з боку переможця аукціону, фермери та поліція з іншого. Олександру Пухирю надходили телефонні погрози, а також була перевірка земельної інспекції, яка заявила, що він незаконно використовує землі історико-культурного призначення. Хоча фермер за їх оренду справно сплачує гроші вже багато років, протягом яких жодного разу питання приналежності цих земель до культурної спадщини не порушували.

Новим орендарем 107 га землі стало сільськогосподарське приватне підприємство «Біле Озеро», зареєстроване у Дніпропетровській області. Директором його є Олег Іпатов. Однак договір про оренду укладено з Вадимом Волонтиром, який, можливо, є довіреною особою власника.

На аукціон, організований Держгеокадастром, скаржиться і власник СФГ «Білецького» Григорій Білецький.

У фермера закінчився договір оренди на землю, який раніше уклав із райдержадміністрацією. Тож, згідно з новими правилами, Григорій Білецький підготував повний пакет документів та повіз їх 3 січня 2018 року до Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, аби взяти участь в аукціоні.

Лотами були безпосередньо дві земельні ділянки (5 і 17 га), на яких з 2010 року господарювало СФГ «Білецького».

Та кілька разів представник виконавця земельних торгів відмовлявся реєструвати фермера для участі в аукціоні. Зрештою 3 січня, прийнявши документи у фермера, організатори торгів видали йому реквізити для сплати реєстраційного та гарантійного внесків. Того ж дня керівник СФГ «Білецького» сплатив внески. Представник виконавця земельних торгів усно повідомив, що з документами все в порядку і що його чекатимуть 11 січня для участі в аукціоні», — таким був хід подій.

На реєстрацію перед аукціоном 11 січня Григорій Білецький приїхав і був цілком упевнений, що нарешті все із документацією в порядку. Однак йому повідомили, що він не допущений до участі в земельних торгах, оскільки немає квитанції, яка підтверджує сплату ним гарантійного внеску.

«Звичайно, що здивуванню та обуренню фермера не було меж. Адже він заплатив, копію квитанції надав, та й бухгалтерія підтвердила те, що гроші на рахунок надійшли. Однак панові Григорію в участі все ж таки відмовили, як і декільком іншим фермерам із Черкаської області, які про це також дізнались безпосередньо перед торгами», — пишуть ЗМІ.

Цікавим є той факт, що у боротьбі за земельні лоти взяли участь лише дві фірми, з яких переможцем стало ПП «Дружба-2017». Тепер воно, згідно з договором, замість 3 511 гривень за оренду 1 га землі (які сплачував Григорій Білецький) платитиме всього 2 654 грн.

Фермери з Черкащини підтверджують той факт, що Держгеокадастр вже неодноразово організовував земельні аукціони без належного оприлюднення інформації про час та місце проведення. Здебільшого переможцями торгів є не місцеві фермери, які роками працювали на землях Черкащини, а фірми та підприємства з інших регіонів України, крім того, із сумнівними бізнесовими історіями.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...